TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 83997   ( 123rd )
#followers: 1571   ( 2741st )
Браќа Срби си ги дупат Португалците поштено. 😁 https://t.co/ysGX51HASS
71ReTweets427Favorites·Details
Како си пројде ова со Елвис, лаганица. Неколку мемиња, неколку пцовки за мафијашката држава и возот продолжи понатаму.
28ReTweets217Favorites·Details
А дека го величаа дека дал оставка, за после недела дена да не си ја прифаќа.

Пресмешно.
28ReTweets183Favorites·Details
Мислам дека Шкодране лаже, ниту една жена не чува чизми стари 20 години.
22ReTweets254Favorites·Details
- Брате Гоце, ќе правиме ли револуција?
- Ќе правиме брате Питу, само да го извадам масново ткиво.

Не иде бе дечки. Ц, не иде.
23ReTweets149Favorites·Details
Кога мислевме дека сдсм ќе ја среди државата. https://t.co/4u5LQBktk8
16ReTweets191Favorites·Details
Е од ова се плашат родители и со право бараат да се тргне видеото од секаде.

Станува збор за малолетно дете. https://t.co/LHVTexl28l
16ReTweets155Favorites·Details
Тажен ден за F1.
18ReTweets101Favorites·Details
Ми паѓа жал за Маричиќ, тамам се здебели.
11ReTweets147Favorites·Details
Разликата меѓу вакциниран и невакциниран е тоа што вакцинираниот после трет ден Корона може да собира лисја во двор без никаков замор ниту потешкотии со дишењето.

Големи сте, немам намера никого да убедувам, само знам јас како поминав.
12ReTweets132Favorites·Details
Чекајте малце Бугари, сдсм ја тргна Нора демек ради мобинг, а не го трга Филипче за несреќата во Тетово?

Аууу каков реваншизам ради Бени нонстоп.
10ReTweets111Favorites·Details
Со српскиот оператор, ќе паѓаат сметките на А1 и телеком. Најс.

Споредба Мтел, А1 и Телеком. https://t.co/xjcJjEXBFf
13ReTweets84Favorites·Details
Не дека не знаете, али да ве потсетам дека има бајаги заболени и дури и на приватно се чека со саати за да провериш крв.

Чувајте се, пошто државава нешто многу не не чува.
10ReTweets78Favorites·Details
Нивоа на denial:
- Не читајте само наслови
- Не го кажал
- Го кажал, ама извадено е од контекст
- Го кажал, ама видете што го прашаа
- Го кажал, ама вие како би кажале https://t.co/oEiPe4Y89S
12ReTweets71Favorites·Details
Сдмовците немаа ништо против Нора додека не се појави Бени со неговата кандидатура.

Смрди на реваншизам и тоа никако не може да го сменат.

Плус сите актери од Комедија и дадоа поддршка, а тоа кажува многу.
8ReTweets72Favorites·Details
Тежок ден. Имајте малку емпатија. Ако немате нешто паметно да кажете, преќутете.

Бог да ги прости. Сочуство до фамилиите.🖤
6ReTweets75Favorites·Details
Како копиљ толку бев заљубен во една девојка што ја бркав цело лето. Дента кога требаше да иде на одмор со нејзините, станав во 7 сабајле и отидов кај неа на улица и нацртав срце и ставив ружа и со ногопис напишав „за најубавата“.

После ми беше лута.
Ја зезал стариот изгледа.
8ReTweets61Favorites·Details
Сега кога поминаа изборите, да се вратиме на суштинските прашања, до колку пати пржите компири во ист зејтин?
6ReTweets61Favorites·Details
За сите што го омаловажуваат достигнувањето на нашите репрезентативци во CS:GO, погледнете го полуфиналето во кое успеаја да се вратат од 15:10 водство на Украина, да израмнат и да победат во продолжението.

https://t.co/Ef8wbIvi9m https://t.co/Pk3YFMfNii
7ReTweets50Favorites·Details
Не треба лежечки полицаец, треба стоечки, кој сите ќе ги казнува.
9ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1До Ре Миgievskaaa3
2Tom is Love ❼egodollaric2
3Брокерчиштеsamosvesen2
4Asylum #mkdserkme_2
5Патриотkomunitarist2
6Милкс со ✨антителото✨pancake_mama882
7Анаanabezmana12
8Jackie Omaminamaca1
9Ледена*Ledenathelancome1
10marmar 🐈‍⬛md_marmar1