TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Goran Momiroski @goranmomiroski
#reach: 27403   ( 1411st )
#followers: 2564   ( 1507th )
#1
Со уредба со законска сила од вечерва се спојуваат Комисијата за заразни болести и ИВЗ во нова институција наречена ОЗТ КЗБ Бангладеш . Жестока битка меѓу Караџовски и Реисо за лидерската позиција.
39ReTweets197Favorites·Details
#2
Владата одлучи мерките за полициски час за сабота, недела и понеделник да ги објави во вторник.
Да живееше во Битола Оли #техничкио ќе го викаа
#Неодлучнио
#СмејемСеАплакаоБих
27ReTweets117Favorites·Details
#3
На муслиманите им честитам Рамазан Бајрам, на Реисот бракот шеќер да му биде, на писмените на многаја лета празникот Св. Кирил и Методиј, на заболените брзо оздравување а на здравите им посакувам никогаш да не се разболат
10ReTweets117Favorites·Details
#4
Го менија Реисот, кој ќе ја победи сега короната во вториот бран?
10ReTweets100Favorites·Details
#5
Вечерва вонредна седница на владата. Со Уредба со законска сила се укинати уставот, законите и подзаконските акти. Во сила останува само законот на џунглата
Образложение: Граѓаните не ги почитувале законите
#ОбиџукоМангавату
13ReTweets90Favorites·Details
#6
Абе не разбрав овој е*ачов кажа нешто кого точно ќе е*е од народов?
Машко, женско, старо, младо... Или со ред ќе фати?
Ќе прави ли ДИК посебен е*ачко-избирачки список?
А дете Машко да организира итна јавна набавка на вазелин?
#ПрашањаШтоМеМачат
13ReTweets89Favorites·Details
#7
Хроника на еден хроничен случај
Прво живи ќе ги јадеше, потоа ќе ги е*ел. Што е следно, да им фрла солна киселина в лице можеби?
#СитеЌеГиОнаделОдДиректорДоЧистачка
#ГолемиотЕЕачОдЧарлиЧаплин
#ГлупСумЗаХаштази
14ReTweets67Favorites·Details
#8
Плус каде исчезнаа 280 километри патишта? https://t.co/QMlI6rhhDT
9ReTweets54Favorites·Details
#9
Има капацитет за 1000 дневно а се прават само по 300-400
https://t.co/kVbb5w8LxP
6ReTweets33Favorites·Details
#10
За 1 минута на Телма со Борјан Јовановски кај Сања Васиќ на зтелма ТОПТема
1ReTweets39Favorites·Details
#11
Анкета со законска сила со која во интерес на граѓаните ќе се укине изборната кампања за да се заштедат пари за весела трева, жални врби и тажни лигњи.
Кој да ја води владата во блескава иднина без да има избори ?
8ReTweets14Favorites·Details
#12
Со академик Катица Ќулавкова https://t.co/CtlLhcGC1E
0ReTweets25Favorites·Details
#13
За кратко на Само Вистина на Канал 5
3ReTweets12Favorites·Details
#14
Гостин во #ЗаспијАкоМожеш
според многумина еден од поумерените бугарски "историци" https://t.co/KteVhNPBmb
2ReTweets14Favorites·Details
#16
Ќе нема наградна игра за вкупна тежина во студиото :) https://t.co/KX1JbR4e6a
1ReTweets12Favorites·Details
#17
@SuisajdMesija Да имаш храброст да не се криеш како п... под кошула можда ќе ти кажев. Или пријави ги во АНБ да дојдат да ги уапсат. За жалење сте ем сте на власт ем се криете ем аргументи тапа.
И размисли дали има шанса да постојат камери со кои прво се снима и после се емитува
0ReTweets15Favorites·Details
#18
Ајдееее некои овде не чуле за иронија, сатира, цинизам, сарказам. Дури сега сфатив дека мислат дека ова е озбилна вест. А ми викаа сите твитерџии биле умни #ОфМореМајко
1ReTweets12Favorites·Details
#19
И уште две-три други крајно интересни прашања https://t.co/kJ1RUgKslG
1ReTweets10Favorites·Details
#20
Дел од темите https://t.co/NmvibhjNxo
1ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1SuicideMessiahsuisajdmesija9
2Криминалите на ВМРО ДПМНЕkriminali_dpmne6
3Маргаdenica30112
4Аlek_Sandar ✍️indijamen11
5ЕсТераestera_estera_1
6Its me Fritzfritcz1
7Рон Џереми, ти теквит?!ronjeremymkd1
8Robert Veljanovskir_veljanovski1
9Перо #СедиДомаperoburgija381
10Алфа ТВtelevisionalfa1