TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gorast Stankovski @goraststan
#reach: 26675   ( 1129th )
#followers: 2315   ( 1819th )
Вака се брише Македонија од сите пишани документи "реформата" на Мила(Хитлер) е да не постои веќе ништо Македонско,да има само дигитални записи кои со еден клик се менуваат,од бугарски фашистички окупатор во бугарски ослободители,северномакедонски јазик итн
ЗЛО НА ВЛАСТ ДОНЕСОВТЕ https://t.co/L8ruQx2riP
14ReTweets44Favorites·Details
Ајде утре со среќа , да се преброиме колку нормални има у државава 😉
@levica_partija
@apasiev
@Krmov_Borislav
@C4i7Z
@Mojsoskata https://t.co/f2wtAtDuCV
8ReTweets28Favorites·Details
Преспанскиот скапан и криминален договор Е ВРЗАН ЗА ЕУ!!!!!

Како може сите правници,партии,академици,судии,адвокати,професори (со исклучок на Левица) да игнорираат и да се прават луди!!!

https://t.co/465eVljLuf
8ReTweets26Favorites·Details
Ој "ВМРО" ја да сум на ваше место не би славел, еве го Скопје по општини и тотал најдоле....
Листа советници, 16 илјади помалку од 2017та, 16%
На ваков идиот предавнички како Заев да тонеш место да го газиш е рецепт за тежок дебакл во иднина
Среќа Заев го мразиме поише за сега.. https://t.co/MmIe6vAk9O
6ReTweets32Favorites·Details
"ВМРО" северна реалност вчера НЕ ПОБЕДИ!
СДС северна гнасна ИЗГУБИ!

"ВМРО" северна реалност вчера падна од 10 до 50 илјади гласови на МИЗЕРНИ +-270 до 310к совет/град vs 2020та.
ЗАЕВ И СДС беа колективно закопани од МАКЕДОНСКИОТ НАРОД а не од "ВМРО"
Ќе ја сконтаат/те пораката?🤔 https://t.co/JCvfzjuWhq
5ReTweets20Favorites·Details
Заев не го гледам на самитов ЕУ-Западен Балкан или таму е се мотка?
Да не е исфрлена северна гнасотија и од Западен Балкан после шут картата од ЕУ? https://t.co/QC7mHC8ovA
5ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Апасиевapasiev1
2Крмовkrmov_borislav1
3☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z1
4Мојсоскаmojsoskata1