TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Његош малата @gorskivenec
#reach: 36062   ( 210rd )
#followers: 1411   ( 3271st )
Дај мори не крескај на тоа дијалектот и најди работа од 9-5 ко сите нормални. https://t.co/8HZjO4ocVz
23ReTweets106Favorites·Details
Ми се оди Афитос, ми се носи долг цветен фустан, седнува во таверна, кожата ми мириса на сол, добро вино и морска храна.
И некој што разбира.
5ReTweets65Favorites·Details
Добро бе, дали мислите дека екшли ќе ебете нешо па сте на секој твит со таа видлива неебица и очајни коментари уште од сто километри??
7ReTweets33Favorites·Details
Решив да не кенкам, и утре ко невработен човек ќе одам до Буњаковец и си купам лалиња и кактуси... Ќе седнам негде на доручек. И ќе уживам во слободните утра.
Одамна не сум.
1ReTweets53Favorites·Details
Не го сакам Охрид, ниту Струга, те сакам тебе, а ти сакаш друга.
6ReTweets32Favorites·Details
Кога после 4 пијачки и 7 нервни слома ко ултра непушач, барам една да се смирам. https://t.co/lvqz74M5z1
5ReTweets26Favorites·Details
Ми треба сладолед од Џино и едно силно гушкање ваква никаква.
3ReTweets16Favorites·Details
Што прават невработени луѓе во понеделник? Страв ме фаќа.
2ReTweets19Favorites·Details
Јас не знам дали мастер ме спрема животов за сјебани ситуации или да?
Останав без раб, на љубовно поле е хаварија од 2020, секој план магично не се остварува, а тие 7 испити надежно до 67ми роденден ќе ги дадам. https://t.co/Ca2QCAr67D
1ReTweets20Favorites·Details
Чекај го дождот, кога сонцето умира.
https://t.co/4XglFJpbMD
1ReTweets20Favorites·Details
Знам дека никогаш не е доцна, но зошто на други се’ им доаѓа на време, а мене кога не е доцна?!

Горан Стефановски, „Кавга со Кафка и други есеи“
1ReTweets18Favorites·Details
Мајка ми и нејзиното:
- Созреваш од грешките, мораше и ти да пораснеш. Затоа не ти се мешам во одлуките.
Фала, мајка.
1ReTweets12Favorites·Details
Ми треба песна за растерување внатрешни демони.
1ReTweets11Favorites·Details
Аман заман, вергини и политички ботови нека не ме заследуваат ме мрзи да блокнувам.
0ReTweets12Favorites·Details
Колку сте несреќни од 0 до тоа да сте во состојба ова да го мислите? https://t.co/dwzRC9EpeC
0ReTweets11Favorites·Details
Недела е за сите недостигања, немири и простување на себеси погрешните одлуки.
https://t.co/KsVTijAh9c
0ReTweets11Favorites·Details
Somebody to hold my hand
Someone who understands
Somebody to help me write
The poetry of life
https://t.co/sCXPksi1pB
1ReTweets6Favorites·Details
me without you, like смоки без јогурт.
0ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1малер_на_кубенmalerissimo15
2The Templarandon_usa12
3дефинитивноdefinitivno7
4Jackie Omaminamaca7
5Премиум ѕвездена прашина 👐🕊️kanunis_16
6Menche Immortalmencheimmortal6
7Black Ninjabiackninya6
8Varvara🚩var_varska5
9Kushtrim 🇦🇱🇽🇰🇺🇲🇨🇭act_a__fool5
10Мерлинambrosiusmk4