TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поцков @gpockov
#reach: 85555   ( 154th )
#followers: 5389   ( 521st )
#1
Вмроња Илинден го сфаќа како празник на денот на неговата партија ДПМНЕ.
Вмровска багро, Илинден е обединување на македонците, албанците, власите и сите други. Сите се вклучени во Илинден бе шупаци. Затоа и имаат право да настапуваат на таков голем ден и настан.
38ReTweets157Favorites·Details
#2
Милошоски е правата слика на ДПМНЕ.
Одвратно, бесчувствително битие кое зрачи со злоба, користи лажни факти за да дискредитира поединци иако тоа ги погазува етичките и моралните правила. Сето тоа е без чувство на одговорност и државност со цел да се задоволат личните цели.
37ReTweets117Favorites·Details
#3
ДПМНЕ се оформи како крајно десничарска екстремистичка партија.
Сите нејзини функционери ниту еднаш не се оградија од насилното влегување во парламентот.
Напротив, нивните функционери и пратеници го засилија речникот до степен што се закануваат со бесилка на премиер на држава.
26ReTweets83Favorites·Details
#4
Се знае кој апси се' уште! https://t.co/6QgjmJrE0R
22ReTweets93Favorites·Details
#5
Патриотски starter pack:
-Бугарски пасош
-Германски таблици
-Вергина знаме https://t.co/G9EnnlFDEX
13ReTweets92Favorites·Details
#6
Би сакал храбриот @BatmanSaysT да ни образложи што се пишува во барањето за амнестија.
Обично од гласини велат дека се пишува "длабоко жалам и се каам за стореното дело и ветувам дека никогаш повеќе нема да се повтори" со тон на длабоко емотивен плач со све.
Точно е?
22ReTweets54Favorites·Details
#7
Еве како квиче комита кој е амнестиран криминалец. :))))))))) Сите го имаат истиот код. Плачипички :)))) https://t.co/bYaSp1l7xI
20ReTweets55Favorites·Details
#8
Ги охрабрувам ДПМНЕ да купуваат што повеќе гајби праски од луѓето кои ги произведуваат за да снимаат видеа со истурање на истите.
Тоа ќе биде одличен потег во откупот на праските.
15ReTweets65Favorites·Details
#9
Објавени стотици бомби-снимки во 2 години за најтешки криминалии на ДПМНЕ.
-Победуваат на избори.

ДПМНЕ објавува една снимка за случај од лица кои веќе се во притвор за истиот случај.
-масовен хаос, барање да се уништи СЈО, да се ослободат ДПМНЕ од сите криминалии.
17ReTweets56Favorites·Details
#10
Абе, сериозно овие кога ги праеле спомениците крателе краци за да не се лути Грција. Непокор и достоинство. :)))) https://t.co/UnOhT7dp2y
16ReTweets56Favorites·Details
#11
Што е дефиниција за лажен патриот?

Кога Европска Унија ти вели дека услов за датум е законот за СЈО, а Мицковски свесно го кочи законот за да добие политички поени и намерно придонесува земјата да тапка во место.
17ReTweets47Favorites·Details
#12
Беше во друштвото на Миленко, Мирка, Пандов, Даштевски, Сотир... и што има да се каже понатаму.
Како и секогаш, емисија наменета за ботови. Никогаш не се огради од омразата и реата која ја ширеа со гореспоменатите. Упорно ја бранеше злобата на претходните. https://t.co/3sWFkBQ6Xa
10ReTweets65Favorites·Details
#13
Ало Богдан абе да видиш ова апликацијата за амнестија како да ја попуниме хехехе https://t.co/TDT0pkGJuY
11ReTweets53Favorites·Details
#14
Психолошката анализа на фејзбук статусите на Груевски дава сигнал дека:
Многу често плаче навечер кога легнува да спие.
Меѓу редови има многу омраза и набој и не може да ја поднесе тешкотијата на тоа каде е и што му се случува.
Секој ден е со помислата дека има неизвесна иднина.
13ReTweets41Favorites·Details
#15
Народот, поради страв од хохштаплерите кои вршеа терор 11 години, полесно му е да ги врати на власт отколку да ја води тешката и мачна борба против нив.
Затоа турците владееле 500 години.
Затоа сите други не' владееле.
Македонецот секогаш се откажува кога ќе почувствува тешко.
12ReTweets44Favorites·Details
#16
"ВМРО-ДПМНЕ БАРА ПОПИС ВО 2021, А НЕ ВО 2020 КАКО ШТО САКА ЗАЕВ"

Ова значи дека точно го имаат разработено манипулаторскиот систем на податоци за избори. Се надеват на победа со тие податоци во 2020, а после тоа може да се прави попис.
Баш поради ваква изјава, 2020 г. попис.
10ReTweets45Favorites·Details
#17
Ги живееме часовите кога сите жмроњи го постираат човекот кој го мразеа, му посакуваа убиство, беше на мета во десоросоизација или најголемиот соросоид - Владимир Милчин.
Тоа докажува дека жмроњата има еден мозок на златна рипка кој служи за хранење и серење. Бесценето!
8ReTweets47Favorites·Details
#18
Еве ја разликата помеѓу конзервативците и левите.
Со конзервативците нема напредок, на нив им се само нешто да блокираат и да нема напредок додека Ципрас се бореше и за наша интеграција во ЕУ и НАТО.
Конзервативноста е уназадување. https://t.co/HilCBgsi86
8ReTweets38Favorites·Details
#19
Сите го повикуваат премиерот да каже кој е крив во случајот Рекет за потоа да му судат дека се меша во судски истраги.
9ReTweets34Favorites·Details
#20
Животот е еден.
Потрошете го во мразење шиптари, наркомани, педери и странци.
8ReTweets36Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бобиbatmansayst12
2Tanja Milevskamilevskatanja11
3KatttP.katttp9
4Cenece_ne6
5Обичен Александар 🇺🇸sendvicsovegeta6
6EmptyPersonadarkhour_seeker4
7︽☆︽ Чиз™ ︽☆︽ #АΨc4i7z4
8Гушкалоg_ivana_4
9Kobayagiimanolev3
10Tesla Coilnatemago3