TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поцков @gpockov
#reach: 60768   ( 433rd )
#followers: 5416   ( 522nd )
#1
И 10.000 евра плата е прифатливо за оние кои би ги затвориле сите вмровски кримоси.
14ReTweets80Favorites·Details
#2
Едно е да си новинар, друго е да си креатор на лажни вести вработен во портал кој е наменет за ширење лажни вести и лични напади и дискредитација кон одредени личности.
Правете разлика.
13ReTweets56Favorites·Details
#3
Германија е на чекор од тоа да ни одобри безусловен датум за преговори со Европската Унија.
Огромен притисок имаат и останатите моќни членки.

Зборувајте ми повеќе за тоа колку лоша политика се водеше последните неколку години.
14ReTweets50Favorites·Details
#4
Едноставно е, за намерно ширење лажни вести да се определи казна затвор од 5 години и затварање на медиумот.
Ако се побуни некој дека тоа е кршење на демократијата и слобода на говор, не е, затоа што е намерно лажење во кое се шири омраза со намера да се нанесе штета на некого.
12ReTweets46Favorites·Details
#5
Време е ДПМНЕ да направи потресно видео за хунтата со снимки од насилието на власта врз студентите март 2009 , 5ти мај 2015, шарената револуција и други протести.
Ионака народот брзо заборава и нема да познае.
13ReTweets39Favorites·Details
#6
Денес на обвинителна клупа е Илија Димовски во предметот Талир за нелегално финансирање.
Очекувам да го видам на некоја телевизија во дебатна емисија како зборува за правда во Македонија.
9ReTweets49Favorites·Details
#7
Ајдееее. Вмровската дијаспора ќе се отселувала од Германија
7ReTweets34Favorites·Details
#8
Антонио Милошоски сака да направи увид во СЈО.

На криминалци како него им е дозволено да направат увид само во списите од предметот во кои се обвинети, а тоа се случува и на првиот информативен разговор во обвинителството.
Така да, тој веќе има направено увид во предметот Моќник
6ReTweets31Favorites·Details
#9
Насилното владеење креираше предмети кои СЈО ги започна, а ќе ги заврши ЈО и тогаш сите соништа ќе пропаднат во вода кога пола ДПМНЕ ќе заврши каде што треба, на рехабилитација.

*фацата е моментот кога го знае исходот. https://t.co/5PYih89HOt
6ReTweets25Favorites·Details
#10
Фросина Ременски осомничена во „Рекет“

Разликата во тоа што порано шоферот ќе се пријави за да го спаси функционерот, сега нема простување за прекршителот на законот. Колку и да има фрлање пена од уста, реалноста е таа.
8ReTweets19Favorites·Details
#11
Како ќе познаеш дека се само за личен интерес?
Додека имал функција заменик министер не твитал ништо, коа веќе не е, му се отвараат хоризонтите за исправање на недостатоците.
Па што qr си праел додека си бил заменик? Си бил залепен за фотеља?
3ReTweets23Favorites·Details
#12
Честит 11ти Октомври.
Смрт на фашизмот, слобода на народот. https://t.co/a7pON95jZz
4ReTweets18Favorites·Details
#13
Кога ќе извадат преведени цитати од тоа што се дебатира моментално во Бундестагот потсетете ги ДПМНЕ дека излеговме од 19 век одамна и поништување договори кои носат напредок за земјава се само една обична бљувотина на екстремистичка партија.
4ReTweets17Favorites·Details
#14
Секој ден плукаат нешто и секој нареден ден им се враќа по глава.
Денес ја плукаат Фатиме дека ќе се вратила на село.
Утре ќе ги попари тоа дека пак ќе работи на предметите против нив.
Дувајте.
2ReTweets19Favorites·Details
#15
Да, затоа даваат европски пари за градинки, школи, патишта, прочестителни станици, филтерни станици, за развој на земјоделие... пошто не им е гајле. https://t.co/Ox4BRWvLeq
2ReTweets19Favorites·Details
#16
Ништо не е случајно https://t.co/x3FhGr4FXw
1ReTweets20Favorites·Details
#17
Орбан изгуби во Будимпешта на локалните избори.
Кај оди Грујо, се распаѓа се'.
2ReTweets17Favorites·Details
#18
Мислам дека дојде време да се размислува на тоа кладилници и казина да се дислоцираат надвор од населени места.
4ReTweets10Favorites·Details
#19
Твитер врие на цицки, аватари со убави жени и провинција-метропола муабети.

ДПМНЕ: отварајте профили со убави жени на аватар, пиши во био провинцијалка, постирај цицки на прва слика и после твитајте никогаш северна!
2ReTweets16Favorites·Details
#20
Шо викаат србите?
Ќе не' блокираат поради црквата?
2ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Tanja Milevskamilevskatanja11
2Виктор Стевичviktorstevich7
3KatttP.katttp6
4The real OG Rubintherealrubinbt6
5Обичен Александар 🇺🇸sendvicsovegeta4
6Џотоgiotto_mkd2
7Јан А.architweetka2
8LeaveCerseiAlone 🏳️‍🌈justpurpling2
9greatgreatmyo2
10mindрluмbеr 🇲🇰 🇺🇸 🏳️‍🌈mindplumber2