TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СплинтеР @grand_sensei_
#reach: 44767   ( 104th )
#followers: 15771   ( 46th )
Една од придобивките на Преспанскиот е учење на македонски јазик во Грција.
На некои националисти таму тоа не им се свиѓало и тужеле но судот ги одбил сите тужби.
За ова не глеате по медиуми зошто "новинарите" известуваат за цицки на старлети.
Тоа пали кај македонче. https://t.co/lQsQ3Ak52l
38ReTweets119Favorites·Details
Повторно заминувам...
Овој пат засекогаш.
Дојде и тој ден. Чукна часот и нема назад.
Си одам, оваа земја не ме заслужува (две магистерски и докторат loading). Среќата ќе ја барам надвор каде не ти викаат покажи партиска книшка пред CV. Каде сите сме исти. Каде царува другарство. https://t.co/diz88UNchq
12ReTweets197Favorites·Details
'Градоначалникот Орце си ја зголемил платата за 30.000 денари'
Ама види како е зачитан на сликава. Плус на тел збори во исто време. Мултитаскинг.
А виде како ја реши со тоа возилото што беше погрешно паркирано?
Алал да му е!
🤡🤡🤡 https://t.co/ATA3uwCnAy
34ReTweets69Favorites·Details
Ама затоа Телма се што е поврзано со цена на гас знае точно до детал 🤡
Нека го викнат Антонијо Милошоски да објасни боље за ова.
"Новинари" јаки :)))) https://t.co/qWltAiNZ8h
31ReTweets59Favorites·Details
Не знам како може возрасни луѓе да му веруваат на кловнов и глас да му дадат.
Се што кажал излажал. Буквално се.

Блуе омраза и фејкњуз ама тоа не ги спречува глупите да го лајкаат и со јазик да му поминат на профилната. https://t.co/HjNBlkpRqu
28ReTweets65Favorites·Details
Бато Влатче, ти стана пратеник со средно (факс студираше 15 год). Ни од маало не те знаеа на старт.
Никола Груевски стана Премиер со завршен факултет во Прилеп. Ни од дома не го знаеа кој е на почеток.

А да, вашите "искусни" политичари се во затвор или имаат судски постапки. :) https://t.co/bW7q4D3JZY
27ReTweets64Favorites·Details
Се е тоа исти курац, цела партија им е расадник на фејкњуз и клевети.

Ме чудат нашиве "новинари" што со леснотија превземаат се што иде од вмро и го презенрираат ко факт.
Уствари што е за чудење.....игра кешот. Плус одамна немаме новинари. :) https://t.co/n3rxLTlZ72 https://t.co/Dp9HyJiPFX
28ReTweets42Favorites·Details
Па и Крмов не продолжил после средно.
Не гледам проблем. https://t.co/Ns0bDBj4No
22ReTweets64Favorites·Details
Неколку дена се во прашање за да повторно на површина излезе шизофренијата. :))
Првично бара намалување и замрзнување на цените.
Откако тоа го прават, хистерише дека е лошо и демек немало леб.

Не ти паѓа незгодно да те подјебава профата? Не ти е срам? Говедо те прави :( https://t.co/uu7L47DupR
24ReTweets52Favorites·Details
Стока вмранска https://t.co/6bXgdJ6iG7
21ReTweets63Favorites·Details
Ku jeni zoteri Mickoski?
Si jeni o vla? https://t.co/shsWl7EiG3
22ReTweets54Favorites·Details
Скапо не чини ова со заканите за бомби...
Малолетници пуштаат мејлови со закани од глупоќа а останатите (руската пропаганда) за скршнување од ЕУ патеката.
Тоа е сума сумарум.
Се надевам сите ќе завршат зад решетки. Кај што им е местото. https://t.co/eLevIKHYsx
25ReTweets39Favorites·Details
Вака рипаме на Шангајска листа :)))))))) https://t.co/8xug5QHLc9
22ReTweets31Favorites·Details
МВР си гази 💪 https://t.co/iEHWTHnx3Y
22ReTweets31Favorites·Details
ВМРО зборува за наводен криминал на власта, за недомаќинско работење, за ненаменско трошење на парите на граѓаните...
ВМРО:
- Беа НАЈБОГАТАТА партија во Европа
- Партиското седиште им е дворец
- 80% од раководатвото им е по судови и затвори
- Имаат милионски имот низ цела МКД
16ReTweets46Favorites·Details
Види го ти Мици, 40 бона потрошил за социјални медиуми.
Ја за 20 боље ќе го испромовирав и немаше да го зезаат :( https://t.co/C3bxer3lzT
16ReTweets45Favorites·Details
Додека другите политички партии тераат викенди во Банско, Левица се бори за работникот и обичниот граѓанин. Секоја чест. 🙌🙏🤝 https://t.co/1c1O1suwyi
16ReTweets31Favorites·Details
Не, не се зеза :))))))))))))) https://t.co/r6sYxRqUK1
16ReTweets29Favorites·Details
Srekni Mladenci na site https://t.co/JyioIWXK1R
8ReTweets57Favorites·Details
Не бе :))))))))))))))
Земале искосиле трева и као нов парк изградиле. 🤡
Да ве немаше ќе требаше да ве измислиме https://t.co/alXsqh4kNG
9ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1100Marki100deutschemark4
2SuicideMessiahsuisajdmesija2
3ТОРЧО 🇲🇰🇪🇺fleksonaze2
4Тајпо Егзотикalegorija1
5Сомнителен 🇲🇰🇪🇺⚡️🇺🇦 🇺🇸somnitelen691
6Mr.Direktorotmdirektorot1
7aleksandar - Tрн во oкOaleks_photo1