TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

great @greatmyo
#reach: 45126   ( 763rd )
#followers: 1906   ( 1965th )
#1
Која е тоа животна судбина да живееш како заборавен од светот и наеднаш оп шеташ низ Холивуд и други светски метропили како филмска звезда...
ОБОЖАВАМ овакви животни пресврти и приказни се потипични за 21 век. https://t.co/2ZI7O4thfg
16ReTweets73Favorites·Details
#2
Додека предцедникот е во Русија, Првата Дама многу самостојно и елегантно ја преставува Македонија по свет.
Мирно да си спиете , за прв пат имаме претседателски пар на место. https://t.co/ZtIB4QVtXX
5ReTweets54Favorites·Details
#3
Ги гледам Стево и Макрон и си викам-Стево е интелект со искуство за предценик штета шо Мк не е држава у права смисла,

Макрон е шарлатан,глумец без искуство у политика,ама па држава од прв калибар води.

И така,не е битна државата у која си роден и работиш,битно е кој си и шо си
5ReTweets36Favorites·Details
#4
Колку е претставителна и шармантна женава,од шо ептен е на место не ни ја приметуваме дека врши големи претставувања на Мк.
Фикусовица од твитови не ја вадеме,на секое одење по странство се беше фалш. https://t.co/I6melncaGf
4ReTweets32Favorites·Details
#5
Кој надреален ама тотално реален момент е ова!! Хатиџе распеана и поздравена со стоечка овација у Холивуд!
Браво за цела екипа на Honeyland!Браво!! Жив доказ дека уметноста е таа шо целосно ни ги оживува срцата и го прави светов едно возбудливо патешествие https://t.co/XcRRjgPFTl
5ReTweets14Favorites·Details
#6
Типот со шеширот ја прави сценава како да е од топ листа надреалиста...хаххахаха

Му кажа некој дека че снима у Волково муабети за кал и гомна?
Како да му е талентот за у друга рубрика..хахаххаа https://t.co/LBgD2w40rh
4ReTweets12Favorites·Details
#7
Leave Mila Alone!

Тоа шо го направи со Уницеф за децата од 70те навака се немаше направено!
3ReTweets14Favorites·Details
#8
Че ја задесе една мала држава еден психопат , пардон че ја искраде и че ја купе со крадените пари и после оди отараси се од него...

Изгледа прашање на време кога че слета како прогонетиот херој...

Ах бре Заев Заев, каква шанса искоцка...
2ReTweets12Favorites·Details
#9
Жмро саботирале секакви позитивни закони за социјалата.
Сдсм изненадени.
И сега театар -едните че викаат СДСМ не ги бива, другите ЖМРО не ни дава.

У позадина фрчат милиони од подземје, од кредити од општински кас, кои сдсмовците сложно си ги делат со своите најблиски жмрови.
3ReTweets7Favorites·Details
#10
Изборите у Шпанија, у ВБ, кај нас, Трамп, Макрон,Мал Шенген....Европа на стаклени нозе, фашисти се повеќе и почесто у вестите..абе се полоши и полоши дешавки...

Некако наеднаш се затмури повеќе или мене така ми се чине?
2ReTweets9Favorites·Details
#11
Пола држава треба у затвор да лежи па да се почне наново со закони почит поредок... https://t.co/iOgfaQ3GL5
2ReTweets8Favorites·Details
#12
Не знам за вас ама мене Honeyland директ у срце ме погоди.Гените Македонски ми ги разигра.

Оваа сурова реалност е таа Македонија на предците и тоа од 20век.
Хатиџе е Македонијата од која сите потекнуваме, со исклучок на градски чорбџиски фамилии.Ама и тие пак дошле од колибки
2ReTweets8Favorites·Details
#13
Црна се чума зададе

Тодороффф
ис бек.
1ReTweets10Favorites·Details
#14
@saleskopski Не си Македонец ако не патиш највеќе од
1. Комшија
2.роднини

А стварно е болно од злобен комшија да патиш, а у Мк тоа е целосен ментален склоп -"да му умре козата на комшијата"...страшна работа е таа опседнатост и 100% љубомора
0ReTweets13Favorites·Details
#15
Ова е исправно понашање под нормални услови,ама Мкд не е у нормални услови.Неговото духовно опростување на жмровите само ја направи Огромна опасноста од нивното варварско понашање при добивање на власта-ништо повеќе.
На Мк не и треба Месаја премиер туку строг и правичен лидер. https://t.co/xqu1GeQuNv
1ReTweets8Favorites·Details
#16
Да јадел у елитен ресторан сите - ете го Заев ја испокради Македонија сега како Грујо у најскапи места јаде,
Јадел у Мекшит и сите ете го лажна скромност популизам тера -

А можел да си руча човекот и без да го сликаат.Јадењето е сепак најбитна животворна Неполитичка дејност.
1ReTweets8Favorites·Details
#17
Стигнаме и со најмоќните државници да се сликаме...

Сега уште канализациите,патиштата,водоснабдувањето и струја у на Хатиџе селото да донесиме и да заличиме на цивилизирано местенце...
1ReTweets7Favorites·Details
#18
Сектата на Ошо.
NAAAASTY....

Уствари цело секташко постоење да ти биде фасада за такс инвејжн, бизнис со имигрантски визи,со лабараториски отрови,
внатрешни убивства,одмаздољубиви труења...
Психопат.
Психопати.

Wild wild country documentary on netflix.
0ReTweets9Favorites·Details
#19
Honеyland e ремек дело!
РЕМЕК ДЕЛО!!

Екипата е преталентирана!! не очекував оваква генијалност у наоѓање на оваа приказна и у егзикуција.БРАВО!!
1ReTweets6Favorites·Details
#20
Направиле листа на најстилски облечени славни жени и Меган е на прво место,па Кајли Џенер па Карди Би.
Од Грејс Кели,Ава Гарднер,Рита Хејвурт до Карди,Кајли и Меган у пола век..

Овака отприлика изгледа пад на една империја у сите сфери...
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Poison Ivyhedera_genus48
2KatttP.katttp30
3Зоран Мијалковzoran_mijalkov30
4alexaaaalexaaatray13
5Др Арсланагићarslajemenibog8
6Marijamarija2063237
7GoceOdPrilepgoceodprilep7
8бојанb0stan6
9Tanja Milevskamilevskatanja5
10Uvik_Kontrasafetahmeti5