TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 67707   ( 259th )
#followers: 2146   ( 1958th )
Пред две недели сдсм изгуби на локални, вмраната одма почна со закани. Денес вмраната се избрука, пак со закани. Јас не видов ниеден твит од просдсм акаунт каде се заканува, ни тогаш, ни сега. Помош да си побарате, не е добро за здравјето
38ReTweets197Favorites·Details
Да ги поздравам сите што си седеа дома разочарани од сдсм дека во иднина, вмро никад нема да изгуби на избори. Кога ќе почнете тука да кукате од вмро, јас ќе ве прашам како гласавте на локалните во 2021-ва
20ReTweets108Favorites·Details
Вративме режим со контејнери на вело патеки
17ReTweets60Favorites·Details
Сеа Данела ќе ги помести контејнерите, не овој вторник, другата среда
7ReTweets78Favorites·Details
Супер е ТЛ, никој не се буни што почна да се гради кај Холидеј Ин.
12ReTweets53Favorites·Details
Сеа чекам некој да твитне како вмро ја научиле лекцијата и овојпат ќе владеат разбрано и да се превртам овде наопачке
8ReTweets60Favorites·Details
Цел викенд ќе читам изненадени швеѓани. Ама сдсм беа арогантни!
9ReTweets49Favorites·Details
За вмро или си со нив или си против. Толку. Сите самонаречени неутралци и независни за нив се најобични useful idiots. Видов синојка доста наивни твитови, па да кажам и ја нешто
8ReTweets36Favorites·Details
Србите им даваат земјиште на Кинезите за да прават фабрика за гуми која е невиден загадувач. Кинезите поставуваат свое обезбедување и никој не може да припари. Бонус: донеле 500 Виетнамци да работат во фабриката. Робовладетели во 21 век
https://t.co/RXXEqynA5M
10ReTweets30Favorites·Details
Швеѓаните од Карпуш се поувредени што ги зезаат за курот громовски отколку од самиот кур громовски
5ReTweets38Favorites·Details
Ама сдсм се арогантни https://t.co/mnfGmn1Eo8
7ReTweets28Favorites·Details
Некој да му каже на Димче Лавица дека на Кастриот прекар му е Кастро
5ReTweets33Favorites·Details
Денес новиот бран на корона убаци у брзина. Памет у глава, успорете со социјални активности периодов
7ReTweets25Favorites·Details
Знае ли некој рецепт за бела кафа? Онаа, хотелската од пред сто години.
7ReTweets24Favorites·Details
А нас, што сме у транзит низ Карпуш, ќе нѐ ебе курот громовски?
5ReTweets27Favorites·Details
Видовме денес кој жалеше и изрази сочувство, а кој се ситеше
#несеситеисти
5ReTweets23Favorites·Details
Ја тек сеа укапирав. За време на локалниве овде имаше цел куп твитови од симпатизери на разни партии. Не видов ниеден од гром, а Стевица у прв круг лапна 6к гласови
5ReTweets22Favorites·Details
@All_Illusions @satelite_chris @arthurgordonpy3 @taskovskig Овој дигна на 80 посто и ја еба работата. За да дигнеме +5 посто, кандидатов ќе треба да сере светки, минимум
1ReTweets3Favorites·Details
Нашиот #Umarell во акција
https://t.co/QAT3dKudJd
0ReTweets8Favorites·Details
@penggemaar OMG Kenny
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Нашиот Човек Флинтtaskovskig4
2Базичен1 🗣covek13
3ƸӜƷall_illusions3
4Duchess🏴‍(fictional character)arthurgordonpy33
5Punchable Пичлеме and 23 otherspenggemaar2
6Марк Грег Спутникsatelite_chris2
7Култивиран Phalluslesenpeperut1
8zockyzockys1
9Lena Petroffl_petroff1
10💉Ej Brej💉gogiche1