TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nikola Gruevski @gruevskinikola
#reach: 47483   ( 105th )
#followers: 12221   ( 108th )
Концептот на отворени трговски центри оддамна е напуштен. Тоа го знаев и ми беше јасно уште пред повеќе од 20 години, како што ми беше јасно дека ГТЦ со време ќе пропадне, доколку не се затвори и модернизира…И Драмски театар е жртва на политиката… https://t.co/rTe6Dpriby
52ReTweets217Favorites·Details
Во вчерашното обраќање Доналд Трамп…кажа дека…планира и промена на фасадите на зградите, дека ќе се ослободат од лошите и грди згради, и дека ќе се вратат, или со други зборови ќе ги заменат со ВЕЛИЧЕНСТВЕНИОТ КЛАСИЧЕН СТИЛ на западната цивилизација https://t.co/Jawbsjwui8
32ReTweets84Favorites·Details
Честито за универзитетот Гоце Делчев од Штип. Ја оправдаа довербата и пред се одлуката за негово основање, подршка и развој. Вредеше да се трпат сите критики и напади тргнувајки од седниците во парламентот и подоцна во повеќе прилики од некои критичари https://t.co/MdH3Q8Xwky
15ReTweets64Favorites·Details
Тодор Александров е роден на 4. март 1881 год. Во сеќавање на овој славен македонски револуционер и лидер на ВМРО да се потсетиме на само пет од огормниот број негови документи и писма објавени во книгата “Сѐ за Македонија”…https://t.co/6V0Cl9vzcP
11ReTweets57Favorites·Details
СПОМЕНИЦИТЕ НА НЕУСПЕХОТ НА СДСМ по 6 години власт
Ова е листа од 70 точки со проекти почнати или доведени при крај од претходната власт или одлуки, постапувања или не постапувања; Некои беа систематски секоја година. https://t.co/nS9n6j76h6
11ReTweets44Favorites·Details
Шест години се на власт. Народот се навикна да нема напредок, реформи а меѓународни признанија да добиваме само кога вршиме остапки по националните прашања…меѓународно споредливи резултати на една област поврзана со економскиот напредок на земјата…https://t.co/iXLe1AfBPY
7ReTweets57Favorites·Details
Христо Матов е македонскиот револуционер, мислител, раководител, идеолог на Македонската револуционерна организација, поет, педагог, филолог. Го нарекувале "Молчаливецот“, „Мислителот“…огромен авторитет во ВМОРО.
https://t.co/Ny8dqzzqLo
8ReTweets51Favorites·Details
Денес е денот кога повеќе од 7 илјади Евреи беа однесени од Македонија во концетрациони нацистички логори и подоцна погубени.Јас за холокаустот не научив во училиште,туку од мој близок, очевидец и сведок, пред чии очи се случувале настаните,од мојата баба https://t.co/saIgKZLgbH
6ReTweets45Favorites·Details
“колку ново создаден капитал од остварениот профит странските инвеститори извлекуваат од Македонија,толку треба македонските компании со инвестиции во странство и остварен годишен профит од тие инвестиции, да донесат назад во Македонија во фирмите “мајки”!https://t.co/sVS6a9VfAQ
7ReTweets33Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии