TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

☭ gaša gaston ☭ @gtturbo16v
#reach: 79481   ( 271st )
#followers: 2817   ( 1332nd )
#1
тазе роба https://t.co/e9lbglvQrD
7ReTweets56Favorites·Details
#2
среќен празник мајкувамбожју https://t.co/mqyUXGSgFb
6ReTweets51Favorites·Details
#3
ќе гласам за оние што ќе ветат забрана за аудио вознемирување од религијски објекти
9ReTweets30Favorites·Details
#4
памтите у италија на почеток тој у скијачкиот центар шо ги испозарази двеста триста петсто? е па конобар беше
6ReTweets32Favorites·Details
#5
а денес кој твита македонски на латиница, да даде господ да му се исуши мочалото
5ReTweets33Favorites·Details
#6
значи батали теретана, најбољи бицепси се добиваат од плескање тостови https://t.co/GchsrfztIZ
1ReTweets40Favorites·Details
#7
и за све у држаава се праи муабет, освен за потекло на имот и пари. ззначи кој лапнал, лапнал, другите е јбг.
4ReTweets29Favorites·Details
#8
4ReTweets24Favorites·Details
#9
според она што видов денес, нема да чекаме до есен за втор бран
4ReTweets24Favorites·Details
#10
боље бол на брачу него бол у бубрегу
3ReTweets22Favorites·Details
#11
абе кој ве ебе клошари, идете кршете глава.
*комисијата за заразни болести
3ReTweets22Favorites·Details
#12
убавите круши, фруктал сок ги прави. ете, и тоа ви го решив.
3ReTweets21Favorites·Details
#13
вештерка е вешто лице
5ReTweets15Favorites·Details
#14
ракијата не осудува, ракијата само делува. биди ракија.
2ReTweets22Favorites·Details
#15
само да ве потсетам дека star trek се комуњари
5ReTweets13Favorites·Details
#16
неодговорни, прости, и глупи. точно се гледа зашто никад не сме имале држава.
2ReTweets19Favorites·Details
#17
ова со маркицата не е грешка, туку смислена провокација. да принташ маркица со фашистичка НДХ во моментот кога Хрватска претседателствува со ЕУ е дело на домашните платеници и петоколонаши. и тоа по повод победа над фашизмот. од предавници си патиме, тоа е.
2ReTweets18Favorites·Details
#18
господ сака да идете на гробишта и да останете тамо. - г. г. Гаша
3ReTweets14Favorites·Details
#19
не е проблем да јадеш гомна за политика, проблем е да јадеш гомна само за политика.
2ReTweets16Favorites·Details
#20
секој пат кога некој ќе земе да ви дроби за правна држава, насочи го накај водно и нека ти наброи колку дивоградби гледа
2ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1E.T.e_t_notincluded31
2Карл Лагерфилдunejardin27
3Ivo Antovantovsr23
4Средаmandrake_fm21
5Дуле Савић®shushmula20
6Rubin Exotictherealrubinbt16
7Chlamydiaschiffer_pg1413
8Poison Ivy 🔱hedera_genus12
98-ми Профилbroj18111
10‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja710