TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Poison Ivy 🔱 @hedera_genus
#reach: 90462   ( 109th )
#followers: 10880   ( 126th )
#1
занимавајте се со спорт, луѓе, со било кој спорт.. бидете активни, пешачете што повеќе

ќе бидете полни со енергија и виталност, ќе останете младолики, духот ќе ви биде нескршлив

нема ништо што повеќе им годи и на душата и на телото од спортската активност
29ReTweets129Favorites·Details
#2
и детето му загинало... одете дома и гушнете си ги децата, сопружниците, родителите, браќата, сестрите... и никогаш, никогаш немојте да бирате други луѓе пред нив, никогаш
11ReTweets152Favorites·Details
#3
Чекајте на Бред Пит да му пратиме бардаче!
Неописливо многу се радувам на секој интернационален успех на наши луѓе ♥️

КОЛКУ НАУЧИВМЕ ОД ЅВЕЗДИТЕ И ЕВЕ СТОИМЕ РАМО ДО РАМО – ЕКИПАТА НА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“ НА ОСКАРОВСКИ РУЧЕК ВО ХОЛИВУД https://t.co/7y70Z63tmm
13ReTweets105Favorites·Details
#4
исто, прејако е како татко ми ги шета децава - ги зема, ги носи прво во зоолошка, па после ги седнува во кафана на ќебапи 😁
жикина династија
4ReTweets124Favorites·Details
#5
сакам да ги замолам сите партии кои си вработуваат пулени во државна институција, каде работа им е да комуницираат со странки, да им кажат дека никаде никогаш никако под ниеден услов не е прифатливо на странката да ѝ се обратиш со срцка, дури и кога сте на приближно иста возраст
8ReTweets84Favorites·Details
#6
ме нервира кога некој збори пребавно и ја шири приказната непотребно, па често имам навика да ги прекинувам таквите луѓе
премини на главното, не детализирај непотребно, биди јасен, концизен и прецизен
10ReTweets74Favorites·Details
#7
од ова хороскопскиве јарци, еден немам сретнато а да не чини, да не е саглам човек
нај зодијак знак
9ReTweets75Favorites·Details
#8
еве пример, јас можда немам пријател што ќе ме части одмор на миконос или ќе ми уплати 25.000 евра на сметка, ама затоа имам пријател кој никогаш нема онака подмукло да ме предаде и ќе изгори заедно со мене ако треба

beat that
7ReTweets80Favorites·Details
#9
никому не му се верува дека коби навистина почина, цел свет е шокиран... вчера му честита на соиграч дека му го надминал рекордот, денес веќе го нема

тоа е човекот, само една прашинка во универзумот
5ReTweets77Favorites·Details
#10
после 10+ години во брак утврдивме дека ни' се свиѓа ист жанр филмови

прајте муабет меѓу себе луѓе, еве маж ми фино чоече некое....
1ReTweets86Favorites·Details
#11
ми зел членство во теретана... имало попуст ако земеш за двајца

не се мажете...
6ReTweets69Favorites·Details
#12
Фолтин ♥️ https://t.co/OIfDWDLVUb
5ReTweets65Favorites·Details
#13
почитувам минимализам, во секоја негова форма
од мода, преку дизајн, до комплетен животен стил
исфрлаш квантитет да направиш место исклучиво за квалитет и потоа не се задоволуваш со ништо под просекот

важи и за луѓе и за лични односи, секако
8ReTweets54Favorites·Details
#14
инаку, ако не правите разлика меѓу вистинско и квази инфлуенсертво, еве денес, за жал, можете да направите

и тие што следат и тие што никогаш не следеле кошарка знаат кој е коби брајант
факинг легенда
7ReTweets54Favorites·Details
#15
*стави слика која целосно те опишува
јас 👇 https://t.co/gu6dSIZLpe
2ReTweets68Favorites·Details
#16
Денес, здравствениот дом во Битола го носи името Д-р Хаим Абраванел, кој бил директор на битолската болница од 1946 до 1963 година. На сликата е неговата внука Шели, која исто така е доктор и моментално живее во Израел. Беше присутна на чинот на преименување. https://t.co/fhJEsi0nyb
8ReTweets47Favorites·Details
#17
ќе го клам ова овде, нека постои малку... https://t.co/fVmEiq8P4e
6ReTweets51Favorites·Details
#19
нишка од еден прекрасен, млад научник ❤️ https://t.co/ll3DkmmOHc
5ReTweets47Favorites·Details
#20
ова да се исклеса во камен, да се постави на билборди на сите влезови во протекторатов и да се стави во устав https://t.co/42fLYrEIz5
8ReTweets37Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1greatgreatmyo165
2Jasbrlabrla58
3Baze Lazevskibazelazevski45
4Евианdotblackend35
5Aleksandar Tortevskiatortevski34
6KatttP.katttp31
7Marijamarija20632330
8Зоран Мијалковzoran_mijalkov29
9Дарлаexmitevskad26
10gaša gastongtturbo16v22