TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

devojcetosokucinjata @hejter_venus
#reach: 84208   ( 199th )
#followers: 4784   ( 653rd )
#1
Само у државава наша ќе те напраат ненормален ако ставиш знаме македонско и се декларираш како патриот. А веднаш потоа ќе ти кажат дека мора да си вмроец.
34ReTweets207Favorites·Details
#2
Дајте да се самоукинеме ко држава. Сериозно.
18ReTweets166Favorites·Details
#3
Селфовача. Нова фризура. https://t.co/QRcF5iigFz
2ReTweets214Favorites·Details
#4
9 мај 1945. Победа над фашизмот, завршува втора светска војна. 50 милиони жртви.
Да и Бугарија беше фашистичка држава.
17ReTweets134Favorites·Details
#5
Дечки,помош.
Хоуп,не само што преживеа,после неколку дена оставена на автопат,изгазена,туку и прооде, што позитивно не изненади сите. Не дека не се трудевме и со вежби и апчиња :)
Значи има желба за живот и сега бара шанса да биде нечие милениче.Ќе сака ли некој да и даде шанса? https://t.co/PYk8Qon1aY
34ReTweets51Favorites·Details
#6
Како тоа е непознат сторителот што ја обесил верверичкана во Соње ама знаат дека ја обесил поради тоа што му ги јадела оревите.
12ReTweets89Favorites·Details
#7
Доза дневно самоутепство 😂 https://t.co/UPhBqYH1bF
2ReTweets117Favorites·Details
#8
Го вдомиле и здосадило, го оставиле во текот на ноќта во Карпош, врзано за балкон.
Погледнете ја фацкава...кој заслужува вакво нешто?
Ќе сака некој да помогне да му се спаси живот и конечно да дознае што значи да имаш љубов? https://t.co/Or1SpZY0fS
27ReTweets32Favorites·Details
#9
Го казниле поради истакнување на знаме. А кога ќе почнеме да казнуваме што имаш општини, па и градови во државава што немаат истакнато државно знаме? Или тоа е океј, а слепци?
11ReTweets71Favorites·Details
#10
Јас сакам само да ми пише некој, што не е помал од 35.
3ReTweets93Favorites·Details
#11
Која е логиката да тестираш вработени во градинки, 14 дена пред отварање на истите. Демек за тие две недели не можат да се заразат?
Или тестираш воспитувачки ама не тестираш деца, ни нивни родители.
12ReTweets66Favorites·Details
#12
Прво сите што ја сакаме државава, не навредува, па ќе те блокне. Браво 😂 фино дете изгледа https://t.co/CaomWS9JVp
7ReTweets79Favorites·Details
#13
Многу ми се допаѓа, дека немате граница на понижување кон народов. https://t.co/O9J9u7dduI
12ReTweets60Favorites·Details
#14
Како бе не се замарате дали сте средени или не, пред секс... Не ми е сфатливо.
6ReTweets73Favorites·Details
#15
И мијакот ме блокнал. Абе сите што сте сдсм ботој сте вака нежни?
5ReTweets76Favorites·Details
#16
Дали сериозно Филипче кажува препораки за избори?
Абе дај одете лечете се сите
10ReTweets61Favorites·Details
#17
Саудиска арабија најавува пол час за празников. Повикува на молитва дома ама кој може бе со Реџепи.
И да има пол час, кој што нема да го почитуваат, да прашам дали мвр ќе интервенира или тоа само за обични смрници и луѓе што не се закануваат ни вербално, ни со оружје?
Студио?
8ReTweets67Favorites·Details
#18
Дечки, кога се заебавам за тоа колку сум ниска, не значи дека треба да ме тешите.
4ReTweets75Favorites·Details
#19
Има најава за расфрлан отров околу романска амбасада и песталоци. Припазете на милениците и секако доколку видите нешто сомнително, расчистете, да ги заштитиме и маалските миленици.
19ReTweets26Favorites·Details
#20
Кажете му на Оливер, деказа Велигден, знаеше многу порано кога ќе почне полициски час. Така да, муабетите во стилот на нема да дозволиме политички игри и уценувања, на друг. Барем доволно храброст да се има и каже : нема полициски час или полициски час од 21 до 05.
8ReTweets48Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1complicatedSoficomplicatedsofi52
2crvenokosata2eyeshadow33
3Букетbouqet10031
4Др Арсланагићarslajemenibog31
5Kristinakristinna_vel28
6Sasho Andonovdr_koljo27
7Rubin Exotictherealrubinbt21
8Waiter 🇲🇰waitermkd19
9Професор Цветковиќtome_corner18
10dokolenkomk_dokolenko18