TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ХепиАур @hepiaur
#reach: 92847   ( 128th )
#followers: 5057   ( 537th )
#1
Сите проблеми се решаваат со: комуникација, разговор, искрен дијалог, слушање, разбирање и отерување у три пичкематерине.
60ReTweets193Favorites·Details
#2
Интересно е у странство еве пример келнеров од Африка ме прашува од кај сум, кажав Македонија ми вика “ааааа пуши курац.” Го погледнав, се испостави има колега Македонец кој само тоа им збори.
50ReTweets222Favorites·Details
#3
Кога конечно можеш се да си купиш гледаш дека она што стварно ти треба е бесплатно.
37ReTweets101Favorites·Details
#4
Замисли исто како “Пинкове ѕвездице” само за природни науки и децата се истакнуваат со талент со кој им гарантираш убава иднина.
20ReTweets83Favorites·Details
#5
Многу голема тага и бол е исмевање други личности поради селфи или физички изглед. Греота.
17ReTweets92Favorites·Details
#6
Може навечер не можам да заспијам ама бар сабајле не можам да станам.
19ReTweets85Favorites·Details
#7
Доаѓаш до миг кога знаеш дека можеш се. Имаш се. Можеш уште. Само веќе неќеш сам.
22ReTweets74Favorites·Details
#8
Денес ги разгледував биографиите на Робин Вилијамс, Честер, Корнел, Ентони. Сите у некој период биле зависни од нешто. Сите со семејства. Сите со блескави кариери. Депресијата од внатре те јаде.
18ReTweets85Favorites·Details
#9
Сите политички галамџии кренете малку глас за одвратните неуслови по болниците. Ниту еден не заслужува никаква почит дур нема ебана чиста постелнина и достоен однос во здравството. Ебаве мороните.
22ReTweets70Favorites·Details
#10
У најголеми болки на жена на пораѓај и е кажано: “епа кога си се ебала сега ќе трпиш.” #ЗдравствоМК
19ReTweets73Favorites·Details
#11
Некој голта гордост, некој тага, некој само голта...
23ReTweets60Favorites·Details
#12
Културно си платив флаша вино. Ми донесоа уште една иста, Хепи аур им било. Е, таков Хепи аур сум ја.
6ReTweets107Favorites·Details
#13
Мило ми е што се радувате на пресуда ама искрено мене мило ќе ми биде кога ќе ни се средат образованието и здравството.
19ReTweets61Favorites·Details
#14
Кумановска државна болница или кај што се снимани сите делови од “Пила”. https://t.co/TOwt4L75ws
20ReTweets50Favorites·Details
#15
Се е невозможно дур не ти се деси.
20ReTweets49Favorites·Details
#16
Секој месец идеш по лекови за твоите, ГИ НЕМА, идеш на клиника НЕМА АПАРАТ или ПРЕПАРАТ или ДОКТОР, лежиш у болница НЕМА кој да дојде катетерот да го испразни, климата НЕ работи, СЕСТРА НЕМА. И пак си молчите, кревате рамења и викате “па така е”.
16ReTweets54Favorites·Details
#17
Не можам да исмевам луѓе поради физички изглед ама ако си глуп, ќе ти кажам дека си глуп.
15ReTweets55Favorites·Details
#18
Здравството ни е у курац без разлика на политика. Извадите глава од партискиот газ и видете колку народот трпи.
12ReTweets55Favorites·Details
#19
Другари, ни Заев ни Груевски нема да дојдат до вас у болница кога ќе нема кој да ви промени катетер. Малку свест за условите на смртна постела пошто ако не знаете: СИТЕ ИДЕМЕ ТАМУ.
14ReTweets47Favorites·Details
#20
Абе супер е она со Мохамед и планината само некогаш не знаеш дали си Мохамед или си планината.
13ReTweets48Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sasho Andonovdr_koljo81
2Др Арсланагићarslajemenibog40
3Kristinakristinaveleska30
4D.D.J_drndrnjarinja_24
5Poison Ivyhedera_genus18
6Ишаретisharet8417
7Професор Цветковиќtome_corner16
8Министерство за здравствоzdravstvomk15
9Mr.Тrolltrollexclusive14
10Трпанаnatalijaaat13