TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FilipHerin 🇲🇰🔱🇪🇺 @herrpipo
#reach: 88197   ( 289th )
#followers: 889   ( 4425th )
#1
Хунтата не користела доктори блиски на опозицијата. - стоката Мицковски во интервју на Сител
Овој не е зло, овој е елементарна непогода за секоја држава
19ReTweets67Favorites·Details
#2
Лауреатот на Роман на година за 2019, писателката која е врежана во срцата,од најмалите години,на многу генерации, Госпоѓа Оливера Николова. Честитки 🌟❤️ https://t.co/GDRxKZa2G9
10ReTweets43Favorites·Details
#3
Мој пријател предмалку се врати од Србија, на граница бил уредно евидентиран и пополнил документи со кои се обврзува да биде во самоизолација, потенцирајќи му дека ќе биде редовно контролиран и доколку не се наоѓа на адресата дека му претстојат законски санкции. Да, можело.
6ReTweets50Favorites·Details
#4
Ко немаат попови да им чатат против крокодили, так им е. https://t.co/JpFDJ2JCKQ
15ReTweets23Favorites·Details
#5
А дали новинарката на Тв алфа чувствува лична одговорност што ја плаќаат од маџарски пари за Анти ЕУ и Нато дестабилизација на државата ?
7ReTweets35Favorites·Details
#6
По милионити пат се докажа дека јавната администрација е таа која не влече по дното 30 години.
6ReTweets31Favorites·Details
#7
А толку стигматизираа народ што протестираше за истат кога ја уведоа. Уште еден доказ колку е ова психички нестабилна партија https://t.co/QSO9MeVISb
7ReTweets25Favorites·Details
#8
Ете ти сеа, коронава антички вирус да ти била. https://t.co/rXbgYoZl2t
4ReTweets22Favorites·Details
#9
Значи се ќе напраат за да ги одложат изборите! https://t.co/IjO25wz3bn
3ReTweets23Favorites·Details
#10
#11
Во наредните два саата очекувам сектата на Мицковски да се отстрани од јавниот дискурс!
5ReTweets14Favorites·Details
#12
@i999y @FireWaterMe Може ќе бираат најглупо новинарско прашање на крај на година некоја награда да доделат
4ReTweets15Favorites·Details
#13
Чиз- синоним за здравствен радник.
Се заебавам, ако Горан Момироски може да биде новинар, Чиз може да биде доктор. Така е тоа во жмороњскиот универзум https://t.co/ZwzvOaqYWa
4ReTweets14Favorites·Details
#14
Овој само на млади цури не е имун, од све друго нема гајле https://t.co/Dqgw1IO0yW
3ReTweets13Favorites·Details
#15
Очекувам соодветна пријава и казна од МВР, за ваквото однесување https://t.co/LUb2PXZkjl
3ReTweets12Favorites·Details
#16
@i999y @grof_Zarkoff @VidanaDeSign @Sulimanovic @mkrobot Како бе англиски не знаете а топ твитс сте, како ќе ве разберат во Пехчево на пример
2ReTweets14Favorites·Details
#17
Инаку дечки ова ми е втора вонредна состојба во живот, прва ми беше 1999 како студент во Србија. Самоизолација 1999 ми беше ко ме испопсија и ми забранија да искачам од стан. Со џандар на влез. Најбољи сканк ми носеа ,а вие овде од мочка сте праени да ве ебам!
21 век алоооо!
2ReTweets13Favorites·Details
#18
“ Ако може мк робот да го смени алгорирамот “
До толку имаме глупи професори во државава
3ReTweets9Favorites·Details
#19
Ооооо ДАААААА https://t.co/Tc9AkGTL4C
2ReTweets12Favorites·Details
#20
Логично, не? аххахахахахахахахахха https://t.co/5imB4UTKxb
2ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ариелproblembyme249
2Zarko Ristovskidecimalfawn4210239
3Џагдишаdzagdisha164
4Полтрол 🇮🇱neznajach120
5Milanezotzkacarski85
6mindрluмbеr 🇲🇰🇺🇸🇪🇺mindplumber84
7Chlamydiaschiffer_pg1474
8Артистотshkottt70
9Сплинтерsinisa_goliotok53
10RēnåTabaad_influence50