TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Дедо Најпаметниот @i_najubaviot_
#reach: 187941   ( 2nd )
#followers: 11032   ( 118th )
#1
Во Македонија:
- Кажи ми поубава реченица од "Те сакам"?
- "Willkommen in Deutschland".
184ReTweets413Favorites·Details
#2
Кога бев мал, во училиштата немаше обезбедување.
Чистачките беа закон!
144ReTweets473Favorites·Details
#3
📍Македонец кога е болен
|
|
| _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
|
|
Доктор |
|
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ |
|
|
|
📍 Чорапи со оцет, крпа со компири, лук, кромид и ракија.
146ReTweets439Favorites·Details
#4
"Мамооо јас излегувам".

🇬🇧 - Bye
🇫🇷 - Au revoir
🇩🇪 - Tschüss
🇪🇸 - Adiós

🇲🇰 - Надвор ќе идеш? Каде? Со кого? Кое време ќе се вратиш?Цело време излегуваш. Ова е куќа или хотел? Само пари ми бараш.
155ReTweets372Favorites·Details
#5
Во Македонија сиромашните луѓе најмногу донираат за хуманитарни цели.
127ReTweets415Favorites·Details
#6
Вo Мaкедoнијa сите се рaспрaвaaт зa Мaкедoнскиoт и Албaнскиoт јaзик, a сите зaеднo oдaт нa курс пo Гермaнски.
144ReTweets344Favorites·Details
#7
Како растат децата во Македонија. https://t.co/A4WFiyJIEs
140ReTweets344Favorites·Details
#8
Хитлер да беше жив немаше да има потреба од концентрациони логори. Ќе ги праќаше сите во Скопје за да си умрат од природна смрт.
139ReTweets343Favorites·Details
#9
Македонците кога ќе отидат на шопинг во Солун се претвораат во Косоварите од Сити мол.
115ReTweets320Favorites·Details
#10
Се смени времето во кое живееме. Жените ставаат слики колку се пијани, а мажите што зготвиле.
121ReTweets280Favorites·Details
#11
🇬🇧 - I am not interested
🇫🇷 - Je ne suis pas interesse
🇩🇪 - Es ist mit egal
🇮🇹 - Non mi interessa

🇲🇰 - Ме боли курот.
117ReTweets283Favorites·Details
#12
Како се движат пешаците по скопските тротоари. https://t.co/r9UaCDRtip
104ReTweets287Favorites·Details
#13
Викате утре ветер ќе дувне и ќе го исчисти ова црнило?
Дрисла ве поздрави. https://t.co/eP4BU7W2Lg
123ReTweets220Favorites·Details
#14
Сакам да имам самодоверба како пензионерите кои претрчуваат на сред улица.
106ReTweets267Favorites·Details
#15
Дали и вие го имате истиот проблем после празниците? https://t.co/nHvAIgcbJ1
103ReTweets275Favorites·Details
#16
🇬🇧 - Sorry
🇫🇷 - Pardon
🇮🇹 - Scusi
🇪🇸 - Perdon

🇲🇰 - Јас? Јас на тебе да ти се извинувам??? Мрш од тука. Кој си ти тебе да ти се извинувам мајмун еден. Гони се у три лепе пичке материне.
107ReTweets263Favorites·Details
#17
Во Македонија и ова е можно, не е само виц.
-Извинете, сум ви го извадил здравиот заб, сега морам да ви го извадам и болниот.
-Ајде, ајде, добро е што не сте очен доктор.
102ReTweets259Favorites·Details
#18
Македонски непоправлив менталитет: "Безбедноста на колите е пред безбедноста на децата." https://t.co/oLCN64KYxu
109ReTweets235Favorites·Details
#19
Фаќаат функционер како злоупотребува службена должност:

🇦🇽 - Го разрешуваат и иде зад решетки.
🇨🇭 - Го разрешуваат и иде зад решетки.
🇧🇪 - Го разрешуваат и иде зад решетки.

🇲🇰 - Го разрешуваат, па пак го вработуваат.
102ReTweets254Favorites·Details
#20
"Вдоми, не купувај" е добар слоган за борба против проституција.
101ReTweets225Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Stojan Stojanovski2Sstojan2s7
2Pope Jovanjovegermanovski6
3Фраеротspejs_fraerot6
4ıllıllı pσcttσpus ıllıllıpocttopus5
5Димоски Филипdimoz65
6Панчарево Avenuepaparov4
7R.T.L. K a s l e r 05kasler054
8Патлак илити пиштолposlediknapik4
9уште малку ЧУВАРsmensky3
10b®gasimilacija3