TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

aлисa у вондeрлeнд @iamalicemadness
#reach: 43688   ( 90rd )
#followers: 18159   ( 28th )
Не можам да спијам пошо анксиозно размислувам, а Леб е пикната во мене и дише мирно кај мене у врат и е многу мека и топла и шепите ми ги става на лице и се осеќам како да ми тече инфузија со смирување. Јас еднаш ја спасив, она мене 1000 пати
12ReTweets181Favorites·Details
Многу сакам кога инфлуенсери откако ќе усерат нешто ја вадат картата “македонче”. Сите сме македонче. Ти си македонче.
9ReTweets129Favorites·Details
Педер атлантис се тоа https://t.co/2DgDmOZZ1U
6ReTweets121Favorites·Details
Никој:
18 годишњаци на матура: https://t.co/9nHoj9uHn8
8ReTweets98Favorites·Details
Прво што му носам на дете што лежи во козле е нови играчки и книги со многу слики, покрај овошје и 100% сокови и кроасани. Децата се под многу стрес, исплашени се, мали се, надвор од дома и многу голема работа вршат играчки и занимации
7ReTweets90Favorites·Details
Дојавувачот за бомба откако не напраиле евакуација и не слушнал ништо на вести дента https://t.co/0FzE8k4P3m
6ReTweets65Favorites·Details
Не знам кој е Лазаров ама пошо го зборите отидов да го видам сторито и многу се смеев. Вика “замисли да имаш ти бизнис и 250 луѓе секој ден да влагаат и да те прашуваат работи” мислам тоа не е поентата ко бизнис планот на еден бизнис??? https://t.co/kvarMjfsMS
6ReTweets62Favorites·Details
Мразам украси за дома. Се молам никој никогаш да не ми донесе. Педер нејќам керамичко ангелче во кое може да седи свеќа. Нејќам моето име да биде гравирано во дрвено срце за кур не служат работите, ве молам, ве замолувам
5ReTweets57Favorites·Details
Криво им е што они пруги за беспари местеле, а ја си ја сликам пичката за пари https://t.co/keSlKzuLAe
5ReTweets48Favorites·Details
Морам да престанам на луѓе да им викам “поштовање” кога ќе ги сретнам
6ReTweets42Favorites·Details
Вчера пробав да отворам врата од стан со клуч од кола и тоа од далеку со тк тк
0ReTweets49Favorites·Details
Ако седиш до мене ќе ти пратам смешно видео и плус ќе ти го покажам од кај мене
1ReTweets42Favorites·Details
Ми треба аптека што има пулмикорт за месец дена
8ReTweets6Favorites·Details
Ја: дали ќе можат да ја достават нарачката од понеделник па натаму после 4? Нема никој дома пред 4.
Продавачката: да еве запишувам, ќе ви се јават од понеделник ќе се договорите.
Ја: ок…
Доставата во петок во 09:15: АЛО ТУКА Е ДУШЕКОТ АЈ ИЗЛЕЗИ ЗЕМИ ГО!!! НЕ МОЖЕМЕ ДРУГ ПАТ!
0ReTweets38Favorites·Details
Ја сум таа жена https://t.co/PHxtoNrKBK
2ReTweets28Favorites·Details
Толку ме знаат на работа што се правев заинтересирана за кај ќе се дешава предновогодишната журка пошо сакав да бидам љубезна у ходник и ми рекоа “сакаш да знаеш у која кафана НЕМА ДА ДОЈДЕШ?”
1ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Глупчоglupcho2
2Извесна Бренда 2.0 klarascholz2
3Chlamydia ante portasschiffer_pg141
4Скриена Камераskrienakamera1
5Мациviktorynik1
6Гpeвastrogrev1
7Kobayagiimanolev1
8Tom is Love ❼egodollaric1