TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ајс Ти @icebucks7
#reach: 78174   ( 161st )
#followers: 6348   ( 425th )
Главниот СПОНЗОР на #ТвитерНагради Ина МногуФина беше плаќана од Општина Дојран за реклами, а таа крадеше туѓи слики (во случајов моја) и ги објавуваше 😀 https://t.co/rEUqHLqIp0
55ReTweets238Favorites·Details
Сабина Ајрула е една од нашите најдобри и најголеми глумици. Ни еден наш медиум ни А ни Б дека е болна, дознаваме од турски глумици. Ама за гаќичките на Карлеуша секојдневно сме имформирани. Браво! https://t.co/ev12EWDscr
43ReTweets209Favorites·Details
Колку несреќен живот имал овој Апасиев? Колку фрустрации низ животот? Какво психичко растројство треба да имаш за да секојдневно вреѓаш, се закануваш, да колнеш деца? А притоа да изиграва жртва. Кој и што толку му згрешил?
20ReTweets106Favorites·Details
Откажана Евровизија, откажана Олимпијадата, откажано Европско, НБА и Лига на Шампиони без публика, ама ете вмро викаат Заев го растурил Вевчанскиот карневал оти не трпел критики. Со цел памет излегоа со одбрана на групирањето и не постои механизам за санкција и казна?
14ReTweets91Favorites·Details
Последниот ден од 2020 https://t.co/h7srbA9xyn
5ReTweets111Favorites·Details
Талески е најпропадната инвестиција во македонскиот ракомет. Ни скалило погоре нема напреднато во кариерата.
9ReTweets99Favorites·Details
Нели сме имале стар образовен систем? Нели ви сметаше што учевме колку овци има во Шкотска, синус и косинус, обемна физика, за Австро-Унгарија, цела тема за Ренесансата...? Учиме сè и сешто, a појма немаме од ништо на крај. Што сега ви сметаат реформите и кратењето на обемноста?
7ReTweets82Favorites·Details
А тоа што полицајци кои не се на смена вечерва, дома собираат 15 души па и со жива музика е дозволено? Оти и на сториња ставаат гледам. Оти сите можевме така, па и многу повеќе.
6ReTweets22Favorites·Details
Еве ги вмро реагираат и ја напаѓаат власта дека го растурила карневалот во Вевчани. Болни се бе, болни.

П.С. Ништо чудно и они да се инволвирани во одржувањето, само за да направат инцидент.
5ReTweets24Favorites·Details
Ако овој Апасиев не се замислува некој #месија, јас еве. Особа за све 😀
1ReTweets12Favorites·Details
Кога било ова и зошто Доналд Трамп не е тука? https://t.co/dXt5RGiVix
0ReTweets14Favorites·Details
Јас @Vlatko_Werder го знам преку #ТвитерБаскет, кул лик. Па се чудам со кој памет му се нафрлиле со критики, непознавајќи го во живо? Аман бре луѓе. https://t.co/oXItg4oLIY
1ReTweets2Favorites·Details
-Бојкотираа референдум за промена на името, после кукаат, другите им се криви.
-Бојкотираа избори во Штип, после кукаат, другите им се криви.
-Ќе бојкотираат попис, ќе кукаат пак, пак другите ќе им се криви. *Абе прави патриоти. Ама ако, ќе им помине и ова.
3ReTweets6Favorites·Details
- Да не е стара сликата бе од пред неколку години?
- Не бе, глеј тие позади маски носат, значи од годинава е.
#Корона
0ReTweets4Favorites·Details
@alikiaj @vvvkos Не ме сфаќајте погрешно. Убаво напишав за што реагирам. Јас ѝ посакувам се најдобро, да оздрави и да ја гледаме и слушаме уште долго
0ReTweets3Favorites·Details
Имате проблем со интернетот од Телеком?
0ReTweets3Favorites·Details
И јас со Каролина Гочева еднаш стоев во лифт... Аман https://t.co/9Ix0JGFBX6
0ReTweets6Favorites·Details
Како и да е, Меланија е најелегантата прва дама на Америка. https://t.co/iyslcreR7P
0ReTweets2Favorites·Details
@KatttP Па тоа и викам, не знам, нема никаде инфо кај нас.
0ReTweets2Favorites·Details
@OhSayLesss Hahaahhahaha yeah 🤦‍♂️
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Cosmopolitanalikiaj3
2Неранимајкоvvvkos3
3D-r. Phalluslesenpeperut2
4Risto Topalovrickamk2
5Baze Lazevskibazelazevski1
6г. Влатко Вердерvlatko_werder1
7V!DanaDsgnvidanadesign1
8KatttP.katttp1
9Sara Kuma Liska,sex instructor-first lesson freepizdavimater1
10ТОМЧЕ КРУЗЕВbumbumciaotokio1