TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фелдмаршал Игорче Развигорче @igor_rujo
#reach: 85171   ( 34th )
#followers: 5532   ( 565th )
Го уништија домашното производство на струја.
Нивните фирми увезуваат јаглен од Грција, Албанија и Косово за милиони.
Увезуваат струја 12 пати поскапа.
Ни ја продаваат преку свои фирми и прават милиони на 18 години со фирми со двајца вработени.

Ама зошто светел крстот бе...
60ReTweets199Favorites·Details
Киневте патики по #ШаренаРеволуција за втора генерација козоебачи слезени од шар планина со купени дипломи од "универзитетот" на Мерко да ве нарекуваат функционално неписмени на телевизија.

И малку ви е!
52ReTweets179Favorites·Details
Пендаровски го прашале што се прави во врска со енергетската криза и рекол дека и други големи држави имале проблеми и се надевал дека енергетската криза ќе сме ја решеле со помош на ЕУ и се надевал дека немало да не остават на опашката како во време на пандемијата.

Каков 🤡
37ReTweets152Favorites·Details
Чим господинот Димитар Ковачевски од психички растроена личност со трајна неспособност се излекувал и станал премиер не сакам ни збор да чујам веќе за тоа дека здравството не ни чинело.
32ReTweets130Favorites·Details
Многу од вас ја напаѓаат госпоѓицата Бесмира Ејупи ама утре е работен ден и таа не знае на кое од тие 5-6 работни места треба да се појави...
25ReTweets177Favorites·Details
Косовари неписмени шверцери на дрога и курви ги купија со се гаќи. За милијарда евра ќе ги купат сите фирми во Северно Подкосовје. Какви епски лузери човече...
28ReTweets120Favorites·Details
На денешен ден пред 21 година овие лепотици се претворија во пепел за да може Америка да ги окупира Авганистан, Ирак и Сирија. И успат да бомбардира уште неколку други како Либија, Судан, Сомалија и тн. https://t.co/4XybM6SVwR
25ReTweets135Favorites·Details
Секогаш кога ќе се родат три албанчиња во Берн, Швајцарија тееба по еден албанец да се вработи во МВР во Скопје. Логично е тоа батка така функционира соживотот и демокрацијата https://t.co/sIr5mXmoYj
28ReTweets83Favorites·Details
Дали овој твит може да излезе во првите на тајм.мк чисто за инает на @sveste_tese ? Рт ве молам
30ReTweets51Favorites·Details
Им ги ветуваа Гугл и Фејсбук од силиконската долина а им го донесоа Вива-Фреш од кокаинската долина.

Какви неписмењаци...
23ReTweets109Favorites·Details
Абе, се сеќавате кога вмро крадеше со проекти како "компјутер за секое дете"? Сега за 5 години не задолжија колку претходните влади за 26 години и имаме проекти како "скрипта за секое дете"...
25ReTweets109Favorites·Details
Вучиќ да се кандидира на избори кај нас ќе освои повеќе гласови од гревов Таче
18ReTweets132Favorites·Details
Американци на твитер коментираат како русите регрутирале луѓе од сиромашните рурални места додека елитата од Москва и Петербург не се чепкала. Од друга страна па пола Холивуд и Вол Стрит служеа во Ирак
20ReTweets107Favorites·Details
Не знаеле дека не смеат да шетаат кај шо живеат Албанци https://t.co/eOIyPPn9FR
20ReTweets102Favorites·Details
Криминал и корупција насекаде.
Струја прескапа.
Храна прескапа.
Еден резервар гориво - пола плата.
Образование умрено.
Здравство погребано.
Албанизација и бугаризација на максимум.

Македонци што ќе правиме? Уште ли ќе седиме дома!?

* Одат на одмор
20ReTweets91Favorites·Details
Американците штотуку го уништија еден од најважните инфраструктурни проекти во Европа и никој не смее да зуцне. Германија е протекторат...
18ReTweets101Favorites·Details
Луѓе шо бегаа од мобилизација против терористи во 2001ва и плаќаа пари доктори да ги прогласат психички неспособни сега пуштаат фејкњузови за тоа дека русите бегале од мобилизација.

Значи нема посмешно НЕМА
16ReTweets96Favorites·Details
Да го објасниме Цобе синдромот:

Ти смета ако Каракамишева професорка на правен е во пет управни одбори - тоа е недозволиво!

Некоја новинарска швалерка Ејупи е во 5-6 институции истовремено вработена - тоа е соживот и мора да е многу стручна!
16ReTweets90Favorites·Details
Македонче купува српска флаширана вода чувана во грчкиот маркет веро во бугарски фрижидер кој работи на увозна австриска струја за да се разлади додека стигне на работа на своето измислено работно место во државна администрација каде денот ќе се помине во жалење дека не не бива
20ReTweets51Favorites·Details
Бранко Азески последниот претседател на омладината на комунистичка Југославија ќе ни го
Европеизирал и реформирал стопанството. Годината е 2022...
16ReTweets82Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гоце Чекоров-Лансaerodrom13122
2Darko Jankovskidarko_janko2
3'Кај Стариот'kajstariot2
4Sveste tesesveste_tese1
5💉 Горан 💉g0k1_sm0k11
6Едвард Благојчеblazoelixir1
7olabaenopushten1
8🐇tiliaiv1
9Леонче Мамичкаmacyimyesim1
10Ϲⲉⲣⲇⲁ̀ⲣѿ 🇾🇪🇸🇾🇱🇧🇵🇸🇧🇾🇦🇲🇮🇷🇰🇵🇻🇳🇪🇭serdar_martoloz1