TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фелдмаршал Игорче Развигорче @igor_rujo
#reach: 101219   ( 67th )
#followers: 4729   ( 683rd )
Абе на жена синот на докторот и извадил 3 органи и никој нема да оди во затвор а овие бараат некој да одговарал за земање слика од Инстаграм
76ReTweets301Favorites·Details
Пред 7 години качаков му го украде точакот и го уби Ангел од Ѓорче и уште го судат. 7 факинг години. Сега ќе се праела реконструкција па ќе почнело судењето. 7 факинг години го судат и на крај ќе го пуштат и ќе му платат отштета за времето во затвор... https://t.co/QNCt5tclmu
85ReTweets261Favorites·Details
1. Го снемува човекот.
2. Паника
3. Се договараат дека нема да лежи многу
4. Обвинителство повлекува барање за затворски притвор
5. Се појавува пред обвинителство
6. Го чекаат од медиум
7. Обезбедувањето му е веќе внатре
8. Зема решение
9. Си оди дома

Ич не се договорени...
46ReTweets207Favorites·Details
Само две работи се бесконечни: универзумот и правата на албанците. За универзумот не сум сигурен...

Алберт Ајнштајн
36ReTweets172Favorites·Details
Никој:
Апсолутно никој:
Тазе вработена во општина:👇 https://t.co/8yOoYLLDxv
35ReTweets182Favorites·Details
Значи ние сме македонци ама не смејме да го користиме терминот Македонија. Уживајте во слободата граѓани..
31ReTweets168Favorites·Details
Почна зомби апокалипсата... https://t.co/k12Oyl7IdM
21ReTweets164Favorites·Details
Браво господине Заев. Никој не ми ги отворил очите како вие! Секој починат од корона вирус е уствари две вакцини помалку. Одговорно се однесуваме со парите на граѓаните! https://t.co/ixczRop40o
27ReTweets70Favorites·Details
Ко ја зачував сликава знаев дека ќе ми се најдит. И еве го мемето само дојде... https://t.co/IVCwAqNiPM
23ReTweets105Favorites·Details
Шиптар е створење шо е спремно да протестира и да брани убијци на деца. Let that sink in!
25ReTweets87Favorites·Details
Нема више мвро вмро и комплетно ја одвоивме партијата од државата 🤡🤡🤡🤡🤡 https://t.co/i9ZJAAQhjk
24ReTweets78Favorites·Details
Разликата меѓу албанецот и Македончето е шо албанецот не сака албанецот да оди во затвор иако свирепо убил 4 деца. Македончето се радува шо го истепале Тодор Петров затоа шо не му се свиѓа.

1. Со оваа терористичка багра нема никогаш да има соживот.
Никогаш нема да не биде.
17ReTweets113Favorites·Details
Да се насмееме малку во овие тмурни времиња невремиња https://t.co/mpHyHbZhD6
16ReTweets103Favorites·Details
Ги враќаат старите имиња на улиците откако го сменија името на државата.

Колективна когнитивна дисфункција...
18ReTweets80Favorites·Details
Istorijata ne e bitna da gledame napret vo eu i nato eve primer jas po nacionalnos se osekam ko dzedaj https://t.co/XmJleuILdv
18ReTweets78Favorites·Details
Жими се овие сите до еден се болни во главата https://t.co/Jxo1A9Ba6y
17ReTweets81Favorites·Details
Океј е морони разбравме. Апасиев бил насанкан на шарена револуција, а Мицкоски станал професор на факултетот кај татко му.

GET OVER IT!

Сакате власт да бидете? Или ќе дозволите она пазарсконо лажоманче од Струмица да си игра курташак со вас?
18ReTweets71Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Виктор Стевичviktor_stevich7
2Командантусcommander_beer6
3ПрофилПредВремето®rebrendiran5
4револтlegitmacedonia4
5Emilijanoemilijanoj3
6Џеси Пинкманmaxdestructionn3
7Нандоniceasshole13
8Махоскиkmahoski2
9Вудиkarcheskikz2
10Даскал Камчеdaskal_kamce2