TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонецот Meto♈ од Македонија. @imiteiphone
#reach: 59380   ( 397th )
#followers: 3410   ( 1098th )
Значи ме умре типов 😂😂😂😂 https://t.co/iPGklPENok
11ReTweets101Favorites·Details
Фотографии од Сонцето, секој месец, исто место, исто време. 😍 https://t.co/OyCNBzHGv6
14ReTweets78Favorites·Details
И не, нее свежо месо! 😀 Туку Мермер од рудникот Росо Леванто во Италија.
#кафепауза ☕⛅ https://t.co/rwDcKCwq9B
11ReTweets71Favorites·Details
Смеењето е најдобар лек.
Но ако се смееш без причина тогаш ти треба лек. 🍀🍷
13ReTweets55Favorites·Details
Замисли да имаш некој што ќе сака да дознае се за тебе,
ама не за да те повреди, туку да разбере како правилно да те љуби. 🍷
12ReTweets56Favorites·Details
Дури и да му веруваш на некој, не му кажувај се. 🌞❄🌞❄
12ReTweets56Favorites·Details
Секој има право да се заљуби во грешка личност, во некој момент.
Грешка е ако не се заљубиш никогаш. 🍷
10ReTweets59Favorites·Details
Среќа не е да имаш се што ќе посакаш. Среќа е да уживаш во тоа што го имаш.
Колку е толку е.
Уживај! 🍷
14ReTweets43Favorites·Details
Довербата може да те убие.
Љубовта може да те повреди.
А да си искрен ќе бидиш омразен.🍷
13ReTweets40Favorites·Details
Главната причина за стрес е секојдневен контакт со идиоти, како дирекно така и индирекно, исто е. Зрачење е тоа.
#ДоброУтро ☕⛅❄❄
10ReTweets49Favorites·Details
А некаде под снегот, веќе тивко дише пролетта. Уффф.....
#ДоброУтро ☕⛅💧 https://t.co/JbfiWoSl6C
10ReTweets48Favorites·Details
Да сакаш и да бидиш сакан, колку едноставно изгледа, а колку е тешко остварливо. ☕
12ReTweets40Favorites·Details
Ако немаш цел, каде и да си, на погрешно место си.
#ДоброУтро ☕⛅🌞❄❄
11ReTweets42Favorites·Details
Скршено срце боли исто како скршено ребро.
Од надвор не се гледа, ама на секој здив заболува. 💔🍷
12ReTweets39Favorites·Details
Кога земаш ти се полнат рацете.
Кога даваш ти се полни срцето.🍀💗
12ReTweets37Favorites·Details
Заспао бих сада ја, на твоим рукамаа.....будио се не бих никадааа 🎶🎶🎶🍷❤
12ReTweets36Favorites·Details
Допишување помеѓу двајца доктори. 😁 https://t.co/c6QWkdNT2C
5ReTweets57Favorites·Details
Љубов е кога знам се за тебе, и пак те сакам.
#кафепауза ☕🌞❄
12ReTweets35Favorites·Details
Ќе се отворам, ќе покажам емоции, и ќе ги избркам луѓето
Секогаш пале. 😉🍷
10ReTweets41Favorites·Details
Не барај некој што ќе ти ги реши твоите проблеми, барај некој што ќе ти помогне да се соочиш со нив. ☕🍀
12ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бранчеbranchebananche2
2Карпаmrsunkn209077301
3Портокаловаportokalovaa1
4Pokahontaspokahon918530391
5🍡 мињонmrssurprise21
6🎸🎸Рокенрол Фирер 🎸 🎸 🤘zaumna_sila11
7Brajan Fichschlierenzauero1
8Tea Cuptea_cup_it1
9Луна_luna_19791
10Царевата Ќеркаcarevata_kerka1