TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кирил @indeeeeeee
#reach: 12514   ( 686th )
#followers: 4058   ( 936th )
Не е есен ама мирис на Вргањ е мирис на Вргањ https://t.co/isYWQ5yTca
5ReTweets57Favorites·Details
Контроверзниот Ручек

Бујрум https://t.co/KLJGMqcIkT
3ReTweets46Favorites·Details
Кај Крсте... https://t.co/zw7tjba6Po
5ReTweets16Favorites·Details
@borokitanoski Малку од менито 👍 https://t.co/TBJaTlAqR6
1ReTweets9Favorites·Details
1ReTweets5Favorites·Details
@JasTheGreaTTT Немаш пробано, зато така велиш
0ReTweets4Favorites·Details
@borokitanoski Не, мирис на тутун. Мора да пробаш.
0ReTweets3Favorites·Details
@borokitanoski Не знам како се праени, ама многу вкусни
0ReTweets2Favorites·Details
@JasTheGreaTTT Риспект за мозочето во Сокаче, ама и полжавите беа сериозно вкусни
0ReTweets2Favorites·Details
@borokitanoski Блиску до Лерин, првото село накај Битола, има едно кафанче, ептен интересно разновидно мени и не многу високи цени
0ReTweets2Favorites·Details
@borokitanoski 66 километри од Прилеп, Бифтек со Тобако Сос е мојата препорака, медиум. 👍👍
0ReTweets2Favorites·Details
@borokitanoski @grof_Zarkoff Мислам дека битолчани себично си го чувале местово до сега 😁😁
0ReTweets2Favorites·Details
@mistymeadow18 Внатре путерче и многу лук

Мхмхмх мискојни
0ReTweets1Favorites·Details
@gio_sunn Деликатес, во путерче и лук
0ReTweets1Favorites·Details
@brunobananinani Не бе, во кафанче имаше, Лерин
0ReTweets1Favorites·Details
@EhemijaMk Многу добри, многу 😁
0ReTweets1Favorites·Details
@Echoo246 Не, порцијата е 12 парчиња, а цената е 8 евра, блиску до Лерин некое селце.
0ReTweets1Favorites·Details
@IvoPop_ Во кафана беше, не сум сигурен како се спремани
0ReTweets1Favorites·Details
@UrsusActros Путерче и лук
0ReTweets1Favorites·Details
@tato_deki Путерче и лукче, лукче малку отпојчкум 😁
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shoku Boroborokitanoski7
2Привелегирана Бела Линијаjasthegreattt2
3zarkovgrof_zarkoff2
4Џиоgio_sunn1
5ehemija.mkehemijamk1
6декиtato_deki1
7Iv0P0pivopop_1
8Aleks.T.S.ursusactros1