TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Caribbean Islands II @indijamen
#reach: 118985   ( 20th )
#followers: 933   ( 4046th )
#1
Ако некој сака да си оди, пушти го.
Молењето да остане со вас,
за него е победа,
за вас губење на достоинство.
50ReTweets146Favorites·Details
#2
Држете се секогаш до сопствените принципи.
Можеби со тоа некои пријатели и ќе ги изгубите,
сепак ке го сочувате сопственото достоинство и правите пријатели.
49ReTweets115Favorites·Details
#3
И таман ке се опуштиш и завлезеш во светот на сонувачите,
ете ја стварноста да те разбуди и врати во суровата реалност. https://t.co/pG6aPgM95P
42ReTweets125Favorites·Details
#4
Стануваш, времево ладничко и сваќаш дека лотово полека си оди по ѓаволите.
Добро утро друштво😍 https://t.co/R0WHqkQh3i
37ReTweets126Favorites·Details
#5
Многу љубови згаснуваат,
кога едниот ќе изговори нешто што не го мисли,
а другиот ќе го преќути она што го мисли.
45ReTweets98Favorites·Details
#6
И дистанцирањето е фаза од животот,
момент на болната вистина,
губење на верба во она,
што до тогаш било свето.
44ReTweets95Favorites·Details
#7
Уништи го непријателот,
направи пријател од него.
41ReTweets98Favorites·Details
#8
Лесен саботен ручок..фокача😍 https://t.co/4Nvg3UesI2
23ReTweets144Favorites·Details
#9
Не ја барај вистината по секоја цена,
ако не си спремен да се соочиш со неа.
41ReTweets89Favorites·Details
#10
Желбите на некои среќници секогаш им се исполнуваат,
ние другите со нашите, само чекаме и се надеваме.
38ReTweets96Favorites·Details
#11
Вистината не е за секого,
едни се плашат од неа,
други не веруваат во истата,
трети не го ни разбираат значењето на зборот.
42ReTweets84Favorites·Details
#12
Секогаш кога сте во можност дарувајте некому насмевка,
насмевката е секако бесплатна и не ве чини ништо,
а сепак некого можете да го направите среќен.
38ReTweets96Favorites·Details
#13
Растргнати емоции, вечната борба помеѓу срцето и разумот..! https://t.co/6nEIArxJyF
39ReTweets92Favorites·Details
#14
Чудно, убавите работи брзо ни прелетуваат,
со лошите, мораш да се бориш и избориш.
39ReTweets91Favorites·Details
#15
И кога мислиш дека повеќе нема излез,
ете ја судбината да те демантира,
ке се замеша,
и ке ти го отвори патот,
наречен надеж.
40ReTweets87Favorites·Details
#16
Се прашувам,
колку ли само труд и фино брусење е потребно,
едно суштество да постане личност со интегритет,
Човек.
Одговор за жал, немам!
37ReTweets94Favorites·Details
#17
Можеш ти и да одрекуваш,
да лажеш,
сепак очите се тие кои те издаваат.
34ReTweets100Favorites·Details
#18
Ќе ти шепне тивко на уво,
чекај ме ноќва,
на сон ке ти дојдам,
и ти чекаш,
чекаш буден до изгрејсонце.
Тоа беше нејзината слатка одмазда.
35ReTweets95Favorites·Details
#19
Доволно беше мешање во туѓите животи,
можеби е време да се свртите кон сопствениот,
за почеток, нешто и да промените во него.
36ReTweets89Favorites·Details
#20
Расположението ни зависи од времето,
не и од луѓето.
Времето знае и да се поправи,
некои луѓе, никогаш.
37ReTweets86Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🍩Крофниче🍩krofni4e86
2❃ MissAna❃dzundzul60
3🍡 еден мињонmrssurprise248
4Саретоmrcatorka47
5Даниелаdanelavelkovska47
6Дарлаexmitevskad42
7Василица Прекраснаprekrasna201939
8Ид Нина 🍀id__nina31
9אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_30
10МилаШилаmilashila928