TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

K @ s l e r ✍️ @indijamen1
#reach: 73682   ( 150rd )
#followers: 4363   ( 816th )
Подалеку од жени без емоции,
и мажи без муда..!
39ReTweets127Favorites·Details
Зрелоста доаѓа со годините!
Не, да не се лажеме,
зрелоста доаѓа со искуството.
32ReTweets115Favorites·Details
Вие можеби имате и друга дефиниција за среќа,
сепак за мене, среќен е оној што умее да сака.
32ReTweets90Favorites·Details
Доаѓаат денови на радост,
денови на славење,
денови на помирување,
денови за нов почеток,
за нови љубови,
се друго оставете позади себе,
сепак не заборавајте,
извлечете поука,
за себе,
за иднината која ви претстои. 💝🍷🍀
33ReTweets74Favorites·Details
Малку малку и оп,
ке се заљубиш,
и тука лек ти нема.
27ReTweets103Favorites·Details
На толку стресни работи околу нас,
и душевниот мир веќе ни стана луксуз.
29ReTweets79Favorites·Details
Цени ја личноста на која многу и значиш,
зошто што и да се случи таа секогаш ке биде покрај тебе.
29ReTweets78Favorites·Details
Ако се има желба,
секогаш се изнаоѓа и начин.
30ReTweets67Favorites·Details
Ако расположението ви напушти без причина, дефинитивно ви недостасува некој.
28ReTweets70Favorites·Details
Го прифаќам и поздравувам туѓиот успех,
зошто знам дека позади тоа стои макотрпна работа.
Сопствениот успех исто така го прифаќам,
со една забелешка, знам дека секогаш може,
и повеќе, и подобро.
28ReTweets67Favorites·Details
Среќа е да знаеш,
дури и за мали, ситни работи,
да осетиш скриена, внатрешна радост.
28ReTweets67Favorites·Details
Дајте им на луѓето повеќе отколку што очекуваат,
и направете ги за момент среќни и сакани.
27ReTweets70Favorites·Details
Се ке помине,
и добро,
и лошо,
секако и времето.
26ReTweets61Favorites·Details
Ако веќе си поставил некоја цел во животот,
колку и да е трнлив патот,
мораш да истраеш, стремејќи кон целта.
24ReTweets72Favorites·Details
Се што ќе посакаш во животот,
се можеш да добиеш,
само треба да веруваш во себе.
26ReTweets55Favorites·Details
Секој си има своја полица.
Некој полица со чевли,
друг полица со украси,
трет полица со книги,
*
*
*
Јас, мојата полица со неостварени желби.
25ReTweets63Favorites·Details
Сериозни времиња,
сериозни теми,
само не сериозни луѓе!
26ReTweets54Favorites·Details
Да немаш амбиции во животот,
да немаш визија за животот,
што тогаш очекуваш од него?! https://t.co/3D4xUNHpif
24ReTweets67Favorites·Details
Премногу луѓе во наша близина,
за жал, премалку луѓе блиски до нас!
24ReTweets65Favorites·Details
Не вреди да се правдаш и ветуваш,
ако совеста не ти е чиста.
23ReTweets72Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чесната Куртизанаmitkohondrija9
2Scarlett O'Harascarlett_o_55
3Duchess🏴‍(fictional character)arthurgordonpy34
4Maja84majasped4
5Elena 🔱tikvazelena4
6Dimidimiklada3
7boldchesas42
8МилаШилаmilashila92
9Карпаmrsunkn209077302
10👼🏼❄️_𝒷𝒶𝒹_𝑔𝒾𝓇𝓁_❄️👼🏼_losha_devojka_2