TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 18373   ( 446th )
#followers: 1090   ( 4262nd )
Ебати работата, пари, пари, пари... на крајот немаш време 1 ебан денар да потрошиш, ниту да се напиеш кафе, ниту сонце да видиш... Од кревет на биро, од биро в кревет, за што, зошто? 10 животи имаме ?
16ReTweets170Favorites·Details
Најголемиот неуспех во фирмите е поради тоа "секој работник го бива за се". Слаб менаџмент. Е не може така, откриваш кого за што го бива најмногу, создаваш тим и секој си работи во тоа што е најдобар со меѓусебно надополнување.
15ReTweets100Favorites·Details
@Ljupce73 @alhemicharot1 Доста со тие бајки. Да бидеме искрени не видовме ниту раптори ниту абрамси, ниту лео 2. Западот не е активиран 100%, не ми збори за платеници и рѓаво западно оружје што пратија, турските дронови и платениот олош од светот. Тоа е срамота.
1ReTweets4Favorites·Details
@Ljupce73 @alhemicharot1 Зборвам за офанзиви и освоени површини.Зимата не е сојузник. Може да биде да го сопре освојувачот. Во случајов тоа се русите. Ако има јака зима се ќе замре и ќе се вадат со тоа ќе видите на пролет. До сега Сталин би ја освоил, па изградил Украина и би одел на прошетка во Лавов 🤷‍♂️
1ReTweets2Favorites·Details
@alhemicharot1 @Ljupce73 Па така. Ако распалам се што мислам 🤣 Малку сум воздржан во коментариве
1ReTweets2Favorites·Details
@3d6Alekss @Ljupce73 @alhemicharot1 Тоа е...Јас мислам со сериозни внатрешни проблеми и пречки се соочуваат ама кој да знае. Фалеше уште Кина да удри на Тајван и УСА да стане одново едини хегемон како во 1990 и да означи нова поголема победа со влијание после Студената војна
1ReTweets2Favorites·Details
@3d6Alekss @alhemicharot1 @Ljupce73 Па види, блиски ни се и Украинците и Русите. Ако зборвам за нив ко за народи жално е и за едните и другите. Ако зборвам ко за држави... посакував Русија да беше нешто поинакво, а за Украина немам што да додадам.
1ReTweets2Favorites·Details
@3d6Alekss @alhemicharot1 @Ljupce73 Украина е роб на странци, Русија роб на домашни
1ReTweets2Favorites·Details
3 год. откако користам Твитер. Сум имал и недоразбирања и блокирања, ама ваква психа не сум сретнал овде 😂😂😂 https://t.co/bynE8eUdGZ
0ReTweets6Favorites·Details
@Ljupce73 @alhemicharot1 РФ е една огромна корумпирана држава и олигарси кои ги држат конците, а врвот си балансира. Сакале нејќеле тоа е. Истото сум го мислел уште пред 10 год. и ова што се случува и резултатот ама ич не ме чуди.Бев изненаден кога видов таква офанзива кога почна, ама огромен скептик...
1ReTweets1Favorites·Details
@alhemicharot1 @3d6Alekss @Ljupce73 Па да, така ако гледаме. Ама ако го земеме во предвид фактот дека еден ден беа Руска Империја и тие, дека беа СССР и еден куп значајни личности имаат дадено во тие држави... Никој не може денес да се идентификува со овие новокомпонирани држави, па ниту нации...
1ReTweets1Favorites·Details
1ReTweets1Favorites·Details
@Ljupce73 @pivopiecot @alhemicharot1 Зошто тргнаа на Киев тогаш? За да го исполнат медиумскиот простор на Западот за тоа како наводно масакри праеле ?
Да не се лажеме, сакаа државен удар да направат да го срушат Зеленски и да воспостават проруска власт.
Друго, тотална војна се водеше таму, изгинаа многууу
1ReTweets1Favorites·Details
@52Ognen @Ljupce73 @pivopiecot @alhemicharot1 Не ти се обраќам тебе туку на другите тројца што се во коментарот.
1ReTweets1Favorites·Details
@alhemicharot1 Закон слика 😁
1ReTweets1Favorites·Details
Прв пат пуштам Светско.
Ќе навиваме за Србија?
0ReTweets4Favorites·Details
@FicoKu Сум пропуштил нов тригер?
0ReTweets3Favorites·Details
@Ljupce73 @pivopiecot @alhemicharot1 Оваа Русија ништо не е спремна, ако се сменат работите одвнатре можда.
0ReTweets3Favorites·Details
@g0k1_sm0k1 @Andon_USA Нема кого не го фати
0ReTweets3Favorites·Details
@MaminaMaca @g0k1_sm0k1 @Andon_USA Чекај на ред ни си уште дојдена 😂
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1АЛХЕМИЧАРОT☦ 🧪⚗alhemicharot144
2Тоде Огненljupce7342
3Мачорот во чизмиpivopiecot28
4SD 5252ognen19
5Eva☆evaadamoska5
6The Poetandon_usa5
7aleksandar - Tрн во oкOaleks_photo5
8РОМА од Зајасroma923771813
9Ретко пилеlecaffeine3
10Плава ама Права 😏niighttstarr2