TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 69337   ( 322nd )
#followers: 478   ( 6560rd )
#1
На Хорхе да му кажат дека договориле да се викаме „Република Македонија“, пак ќе биде против.
41ReTweets151Favorites·Details
#2
Има ли, има ли, поглуп човек од ВМРоња? https://t.co/hiTw4dmgos
46ReTweets121Favorites·Details
#3
Будали од цел свет обединете се!!11!! https://t.co/hlNKQqa5Sq
29ReTweets74Favorites·Details
#4
13ReTweets62Favorites·Details
#5
Ваков добар пар одамна не сум видел.
РТ за поддршка! https://t.co/yymmRp1OSr
15ReTweets52Favorites·Details
#7
Шо не кажуете дека и сендвичи имало? Па барем дупло повеќе луѓе ќе имаше. https://t.co/oKN7gb5xdV
10ReTweets38Favorites·Details
#8
Ќе му каже ли некој на фикусот дека земјата нема да се вика „ерга омнес“? https://t.co/mrnKpLjt1E
8ReTweets26Favorites·Details
#10
„Не планирам да бегам, планирам да се вратам на власт.“

* Бега https://t.co/cTMFF242J0
5ReTweets12Favorites·Details
#11
@TheGestapo3 @Zoran_Zaev @MickoskiHM #ОнаКога лажеш ко турчин на твитер https://t.co/zGIGmjIMNJ
4ReTweets15Favorites·Details
#12
Секако дека заслужуваат подобро, ама тоа подобро сигурно не е ВМРО. https://t.co/ODzrTpd4V1
4ReTweets14Favorites·Details
#13
Трлото е спремно и оградено. Се чекаат овците. https://t.co/AN9csbIDWh
4ReTweets12Favorites·Details
#14
Да не и пукна шок бомба на Ана Шијак, немаше да знам дека таа е „наша позната глумица“.

У секое зло и добро.
2ReTweets18Favorites·Details
#15
@coraddo280 @Zoran_Zaev @tsipras_eu Друже @o_spasovski колку што се разбирам јас, ова е кривично дело за кое се лежи затвор. Ќе го приберете ли психопатов, или? https://t.co/EOTr6Ygzaz
4ReTweets10Favorites·Details
#16
Колегата мој вели на Македонија не и треба ЕУ и НАТО. Инаку тој е преселен од Македонија у Германија. Ама тоа не било битно за дискусијата.
2ReTweets16Favorites·Details
#17
Брачедот ги местеше, мора он да ги знае. https://t.co/IzHVQQVWlu
3ReTweets12Favorites·Details
#18
Јовановска до Јанкулоска: Кога со Протуѓер договаравте да ги сотрете моите деца мислевте на правата на мајката и децата? https://t.co/AtqptqhyQR via @Фокус
3ReTweets9Favorites·Details
#19
ВМРО бара Бранко да се врати.
What a time to be alive. https://t.co/D3N9YU9UyZ
2ReTweets12Favorites·Details
#20
Ти го мислиш претседател на партија, он пејач по свадби да ти бил/ https://t.co/EJSUkdQ5GD
3ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev22
2A1ONMKDa1onmkd20
3Чорбаџи Јаcorbadzija14
4Весникvesnikcom14
5Jasna Koteskajasnakoteska13
6Nikola Dimitrovdimitrov_nikola10
7Rubin Jovanoskirubinbt9
8Mindрluмbеrmindplumber9
9#Мјауmjaysuperstaryo9
10Don Peyotedonpeyote18