TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pavleski Ilija @ipavleski
#reach: 66305   ( 275th )
#followers: 2524   ( 1631st )
ЦИА ги донесе, ДЕА ќе ги однесе!
31ReTweets233Favorites·Details
Ова е биотероризам! Користење на насилство или закана за остварување на политички цели!
Дополнително мора да има одговорност за подривање на нарпорите за справување со пандемија.
Да имаа демократски капацитет немаше да ја водат биткава буквално на живот или смрт.
Бездушни! https://t.co/BlDf8DSNW8
19ReTweets64Favorites·Details
Ако ве интересира на што се трошат месечно 42.000 од парите кои ви ги зема државата на име данок.
Сигурен сум дека денес животот ви е драстично поубав оти го нема Капетанот овде.
И Рашковски се расфрлаше со ароганција. https://t.co/RabTULtLUb
15ReTweets77Favorites·Details
Директорката на Инфективна Клиника не знае дали требало позитивни да бидат во Собрание, пошто немала детали!
Без 'рбет треба да видат институции.
После се чудиме зошто сме овде.
10ReTweets67Favorites·Details
За да го спасуваат Z, објавија список на вработени инспектори во ДПИ, со име и презиме!
Тоа се оние кои застанаа во одбрана на Стојко
Но тоа се оние кои треба да се грижат за спроведување на законите, а сега се изложени на ризик за став!
Возов излезе од шините и јури низ нивата!
8ReTweets56Favorites·Details
Дечки имаме проблем и тоа голем!
Прочитајте ги коментарите и цитатите на твитов.
Од нас се очекува да се договориме за историјата, а Бугарија не се сеќава што правела во Втората Светска Војна.
Како се решава ова?
Било кој предлог е добредојден. https://t.co/P3Efr8oYIg
10ReTweets43Favorites·Details
Не би биле права хунта ако не работат против демократијата!
Дечкото кој е платен со наши пари, се обидува да оцрни граѓанин кој своите лични пари ги дал за идеја која ја смета за исправна.
Правото на здружување е пропишано со Устав, Член 20, а ваков лик не заслужува да го плаќаме https://t.co/262IiuO0hN
11ReTweets38Favorites·Details
Господине @o_spasovski, денес вашите припадници не спречија лица, две, да ја прекршат самоизолацијата и покрај јавното фалење дека ќе го прекрши законот
Други припадници на МВР им овозможија влез во и загрозујвање на Собранието на земја членка на НАТО
Како да ви дадат сертификат?
6ReTweets35Favorites·Details
Само мене ли ми е чудно што јавниот обвинител во обвинителството за организиран криминал не знае течно да ја пренесе свијата мисла?
Како ли ја застапува државава пред суд со ваков тежок говор?
3ReTweets39Favorites·Details
И на Џабир му е јасно дека при крај е престојот на државни јасли, па сега кука за да спреми терен за следните проектчиња.
Оние кои најмногу глумат жртва, добиваат најмногу пари!
https://t.co/F8UHyseGko
6ReTweets26Favorites·Details
Сите што го осудувате овој чин имајте во вид дека слободата за вероисповед е загарантирана со Устав, а и елементарно човеково право е.
Денес мрчите за неговите верски убедувања и ритуали, утре ќе Ви сметаат моите.
Да си ја гледате својата работа, може? https://t.co/tvlwEoyPdJ
5ReTweets28Favorites·Details
Ова бројот на луѓе кои го ризикуваат животот во Пандемија затоа што е неправдата преголема, колку ли ќе бидат кога Пандемијата ќе спласне?
Затоа нема вакцини, затоа се мерките килави. Се надеваат Пандемијата да ги одржи на власт.
Толку беше!
#Оставка
#СлободаЗаУставобранителите https://t.co/rv2tBvS3DZ
5ReTweets25Favorites·Details
Не знам што разговарале Палмер и Мицковски на тој фамозен телефонски разговор, ама ми личи Мицковски ко ресетиран.
Се чини дека ќе успеам да му изгледам цело интервју, па уште во едно седнување.
Он знаел да има и став и да не околиши. До сега не сум ја видел оваа негова страна.
5ReTweets21Favorites·Details
Џафери: јас сум должен да им овозможам услови на пратениците да ги изразат сите свои потреби, тоа е членот 62 став 1.

Прекин на седница за Ифтар може, а за да се изгласаат мерките не може.

Значи може ако се сака, ама мораше да се покаже кому му е поголем... инаетот.
5ReTweets19Favorites·Details
@MicovskiDusko @The_Chief86 @beba19581 Сељачиштата не се разликуваат по локација на живеење. Сегде се горе-долу исти
0ReTweets18Favorites·Details
А кога ќе ги видиме содржините на новите учебници за четврто и деветто кои се сигурно веќе спремни?
Ако не, како би биле спремни за од септември?
2ReTweets9Favorites·Details
Во едно друго време ова беше фокусот, за ова слушавме постојано, кон ова се целеше.
Сега? Сега пак се мотори, само е темата каде аздисувал љубовниот пар "вакцина", сега фокусот им е кој ќе направи поголем скандал ..
Ај да ја вратиме темава и да донесеме фабрика за коли. Кадар има https://t.co/lM6Q1etYuH
1ReTweets9Favorites·Details
@Jovanowsky Не знам што е, ама вака не личи за човек кому главна алатка во работата му е говор
0ReTweets4Favorites·Details
@Hank___Chinaski Значи денот на Европа се слави по Московско време? Фино
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мирјана Најчевскаibogovitelicno4
2Анотхерbrickinawall23
3Стојанов Т.majevtika2
4FunNckManistefanovski1
5Кукуњавскаemmyllija1
6Благовестmakeitonyeah1
7Vele Samak 🇲🇰🇺🇸vsamak1
8Martinbassinfusion1
9Uvik_Kontrasafetahmeti1
10ПрофилПредВремето®rebrendiran1