TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

irena いもうと atkovska @irenska_madness
#reach: 34740   ( 1038th )
#followers: 6383   ( 389th )
#1
од бјути филтри користам само пролет #твитернеезаселфи https://t.co/2z84QdzpM5
1ReTweets69Favorites·Details
#2
светскиот мир се решава со редовно какање сабајле
4ReTweets36Favorites·Details
#3
зен мастер нетфликс ен чил https://t.co/CvLmc2mun2
5ReTweets29Favorites·Details
#4
абе E.T. има оцена 3,5 ѕвезди на нетфликс, треба да ја укинат генерацијава што гласа еј
2ReTweets32Favorites·Details
#5
ех да беше македонија јапан,
па овој рамен во пламен,
со поезија да го платам.
#ПлатиСоПоезија https://t.co/1xU9NCQxN2
2ReTweets16Favorites·Details
#6
мача тирамису, значи нема ништо свето во туѓите кујни за ова јапанциве https://t.co/EklDH3Jvz4
0ReTweets20Favorites·Details
#7
за десерт ми е, озбилно #tonkatsu #ganko #oishii #iidesune #daisuki https://t.co/wvdyCMAvtQ
1ReTweets12Favorites·Details
#8
@BiggieInJapan значи ѓумбирот за чај го сечеш надолжно за појше здрави состојки да пуштел -.- мислам, ако не па у медо и ајви да се прекрстиме :))))
2ReTweets8Favorites·Details
#9
исто порано мислев дека лепа брена е сценско име на сузана спасовска и уште не сум најсигурна што е тоа лепа брена
2ReTweets7Favorites·Details
#10
живот - некому макало, некому шпански намаз од лук купен во афричка продавница во токио
0ReTweets12Favorites·Details
#11
на светска сцена музикава е одвратизирана вие за у македонија сте се фатиле
1ReTweets8Favorites·Details
#12
коа ќе ти се приспие сок од дренки у токио, прво гуглаш: како се сади дренка
1ReTweets7Favorites·Details
#13
да го спремам муж ми за олимпиец? https://t.co/pjdNdJEJJW
0ReTweets9Favorites·Details
#14
стаив чаша вино у рибата дур се печеше и сеа ми фали да си ја допијам ќе мора ново да отворам
0ReTweets9Favorites·Details
#15
сакам media player што ќе си се стишува сам на прегласните кадри од карате филмовите
0ReTweets9Favorites·Details
#16
сигурно на муж ми ќе му биде многу полесно да ни најде филм за гледање коа јас ќе сфатам дека не може сите да бидат british murder mysteries ама па што е животот без малку надеж
0ReTweets9Favorites·Details
#17
да има шинкансен љубљана-солун светот ќе беше поубаво место за живеење
1ReTweets6Favorites·Details
#18
луѓево у јапански возови можда не спијат туку само ги затвараат очите пошо се пуни и кај и да фрлиш поглед освен у телефон изгледа ко да гледаш у некого
0ReTweets7Favorites·Details
#19
@JaoPokojniToza @Igor67354176 @Skraci и ја го знам како помија од остатоците од старите ручеци, а во Јапан познато и како 'пак ли ориз'
1ReTweets4Favorites·Details
#20
'не, не, ај не кромид, ипак со луѓе ќе искачаме денес'
*јаде две чешниња лук
:))))))))))
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1チェイスbiggieinjapan21
2Скрачиskraci12
3Darko Arsovskidarsovec10
4Nemora d'Aznaccijocoska8
5Benny Lavaandov_s5
6Fantomskyfantomsky5
7WD-43l_waesleth5
8Telekom MKtelekommk4
9Shoku Boroborokitanoski3
10Rubinrubinbt3