TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ջուլիանա @iskulirana
#reach: - -
#followers: - -
#1
Откако го префрливме детето во друга градинка се прероди. Сака да оди, да црта, пее, игра. Една од најпаметните одлуки во 2018 год.
И жал ми е што порано не го префрлив, туку мислев дека изводи и ќе се навикне.
*Треба повеќе да им веруваме, има причина за нивното незадоволство.
26ReTweets183Favorites·Details
#2
Сега ми се твита за некои супер места за искачање од мое време: Мусандра, Галаксија, Саунд, Централ, Корнер, Парамарибо, Тропикана, Зизи, Аквадро, Пабло, Чао, Змија, Голема Змија, КТК, Парадизо, Текила, Кабрио, Мјузик Гарден, ЗОТ, 21, Џаџо....ќе ми пукне срце од спомени.
24ReTweets165Favorites·Details
#3
Зошто хејтате луѓе што користат евтини летови (читај Визер)? Као се препичуваат, а летаат со евтин лет и да не биле евтините летови немале да мрднат од Охрид подалеку. Што ве боли бе?
19ReTweets173Favorites·Details
#4
Потенцирањето на љубовта со партнерот по социјалните мрежи е обратнопропорционално од вистината.
21ReTweets88Favorites·Details
#5
Балетани! Коа носите хеланки, облечете подолг џемпер, зашто ви се оцртава курот и изгледате дрољасто, гадно и ефтино !!!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
23ReTweets82Favorites·Details
#6
Не ми се веруваше какви луѓе постојат, додека не почнав да одам на родителска. После се појавија и вибер групите.
12ReTweets98Favorites·Details
#7
Ако имаш нешто неизречено, нешто што те тишти и мори, пробај разговарај со блиски или посети психијатар. Не ги закопувајте длабоко во себе грижите и стравовите. Грижете се за вашето (ментално) здравје. https://t.co/DZo6NLUL9X
18ReTweets71Favorites·Details
#8
Не зборете за нечии деца, глејте си ги вашите.
Обично секогаш те снаоѓа тоа на кое си се чудел, си го осудувал, си мислел дека тебе не може да ти се случи.
13ReTweets78Favorites·Details
#9
Нека ме отследат сите на кои што маските од Вевчански карневал им се смешни.
6ReTweets78Favorites·Details
#10
Плука мрзлива администрација, работи во приватен сектор и кисне на твитер во работно време.
9ReTweets60Favorites·Details
#11
Кога поминувате/тргнувате на зелено сепак добро погледнете, можеби некој кретен решил да тргне на црвено.
8ReTweets57Favorites·Details
#12
Мамички, браво...https://t.co/WCN2wnY8nM
10ReTweets50Favorites·Details
#13
Многу ми е грд зборот “овоштие”.
2ReTweets74Favorites·Details
#14
ФИРОМ преку коментари. https://t.co/zjzYU5CkZH
9ReTweets53Favorites·Details
#15
Може сум сноб, ама стварно би ми било срам да ме читаат јавно дека сум купувала суџук и пилешки гради.
6ReTweets62Favorites·Details
#16
Пратенициве стално пробуваат да протнат понекоја брилијантна идеја. Прво онаа со пензиите за пратеници, сега предност при вработување.
Пола од нив не ни знаат да работат.
11ReTweets46Favorites·Details
#17
Најпрост заклучок. Македонија е обединета во хејтот против администрација и геј заедница.
4ReTweets65Favorites·Details
#18
Најголемиот број огласи во државава (за пофини работни места) се наместени (читај: наменети за некој однапред договорен), не само во администрација.
7ReTweets56Favorites·Details
#19
Протест и снег во Скопје, уште Годзила фали.
9ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Д. Д. Ј_drndrnjarinja_141
2баба зинетиcentraphor09113
3Влаткоvlatkovski105
4PokojniTozajaopokojnitoza102
5Zarko Ristovskidecimalfawn421088
6KatttP.katttp62
7Sasho Andonovdr_koljo59
8Weekend Weaselbombshellings48
9Тишинаsayonlyonce43
10Бранка Црвенковскаbrankaisback38