TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

it.mk @itcommk
#reach: 6923   ( 917th )
#followers: 6923   ( 385th )
Одделете го пеењето од музиката и обратно со Vocal Remover: Има одредени ситуации кога за некоја песна сакате да го одстраните вокалот, и да ја извлечете само музиката. Ваквото нешто знае да биде исклучително корисно доколку организирате караоке забава… https://t.co/cfXOKyGv3C
0ReTweets0Favorites·Details
Google ќе ја зголеми транспарентноста во Европа: Google најави дека ќе воведе промени во Google Store, Google Play Store, Google Hotels и Google Flights. Промените ќе овозможат поголема транспарентност и појасни информации за корисниците. Со ова услугите… https://t.co/ShodttAbR0
0ReTweets0Favorites·Details
Google има вештачка интелигенција која прави музика, но нема да може да ја користиме: MusicLM е нова вештачка интелигенција од Google која може да компонира музика од внесен текст. Како и останатата вештачка интелигенција корисникот внесува текст како… https://t.co/DvgYMRBAz3
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии