TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Irina Tosheva @itosheva
#reach: 28648   ( 1235th )
#followers: 1128   ( 3408th )
#1
✨ отворен ден во Ателје Ирина Тошева ✨

Погледни ја новата колекција, купувај со поволности, советувај се, избери си омилено парче, носи македонски дизајн 🛍

Бујрум❣️

☎️: 077 515 352 https://t.co/JzIYMfSaEZ
11ReTweets17Favorites·Details
#2
@RGallowayUK Thank you, your excellency. I am really grateful that you came to see my fashion show ☺️
2ReTweets5Favorites·Details
#3
Ирина Тошева го отвора јубилејното, 20. издание на Моден викенд Скопје https://t.co/bGO7B4jVKD
2ReTweets2Favorites·Details
#4
Did you do something of significance today? #IrinaTosheva has done it 13/19 times at @FW_SK. The record-holding designer showcased "Memento Mori", her darkest to date collection during #season8.

Repost @FW_SK https://t.co/HGvDOISuRO
2ReTweets1Favorites·Details
#5
Еколошка визија на модата за почеток на дваесеттиот Моден викенд Скопје https://t.co/BXD3ErcACS via @Нова Македонија
2ReTweets1Favorites·Details
#6
Прв ден на Моден Викенд Скопје: Дрег кралици и екстравагантни гејши ја отворија дваесеттата сезона https://t.co/BMiTDb8uBB
1ReTweets3Favorites·Details
#7
ФИРМИТЕ ПРЕПЛАШЕНИ ОД ИЗБОРИТЕ - никој нема да работи цела година https://t.co/vBlaGW8fsp via @faktormk
1ReTweets2Favorites·Details
#8
За Скопје, со љубов – градот низ очите на Ерина Богоева | Кајгана https://t.co/bXi6Z0eLbx
1ReTweets2Favorites·Details
#9
Сакате да бидете гости на Моден Викенд Скопје?! .
Ирина Тошева ви доделува по 2 карти за ревијата со која ќе се отвори дваесеттото јубилејно издание на @FW_SK
.
Сѐ што треба да направите е: .✅ тагнете ја личноста со… https://t.co/n7bb2W0Gm4
1ReTweets1Favorites·Details
#10
20-ти Моден Викенд Скопје: Познати имиња, нови таленти и странски гости за десетгодишнината од настанот https://t.co/LxjH0HFd96
1ReTweets1Favorites·Details
#12
Јубилеен Моден Викенд Скопје: Познати имиња, нови таленти и странски гости https://t.co/8ccS6uDerA via @Независен Весник
1ReTweets0Favorites·Details
#13
ФОТО: Еко мода, впечатливи силуети и префинети додатоци на стартот на Моден викенд Скопје https://t.co/eNsWtESuQY
0ReTweets3Favorites·Details
#14
Прв ден на Моден Викенд Скопје: Дрег кралици и екстравагантни гејши ја отворија дваесеттата сезона https://t.co/ALBRGffmIk via @CRNOBELO
0ReTweets2Favorites·Details
#16
@KirilMKD @FW_SK македонски надреализам и дрег се инспирација ^_^
0ReTweets2Favorites·Details
#17
@podzemnavoda Сѐ е точно, освен делот „не е досаден“. Е!
0ReTweets2Favorites·Details
#19
@DrnDrnJarinja_ Алфонсо. Почина летово :(
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Fashion Weekend Skopjefw_sk5
2CRNOBELO.comcrnobelo2
3Faktor.mkfaktormk1
4Ekipa.mkekipa_mk1
5D.A.Loripodzemnavoda1
6Kajganakajgana1
7БИЧЧ ПЛИЗЗЗkirilmkd1
8Алегоријаalegorija1
9‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_1
10Amb Rachel Gallowayrgallowayuk1