TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ivan Lazarevski @ivanlazarevski
#reach: 64654   ( 279th )
#followers: 1248   ( 3499th )
Позицијата заслужува да ја изгуби власта, опозицијата не заслужува да ја добие... Чаре?
35ReTweets328Favorites·Details
Потфрлија ботовите. Ја заборавија основната функција. Да привлекуваат нови луѓе, да променат нечие мислење, суптилно да оправдаат нешто... Упорно се караат со сите како деца за играчка. Плачковци. Ни ботови не можат да бидат. Неспособни.
23ReTweets112Favorites·Details
Смути со месо 😂😁 https://t.co/hjYphdboCs
8ReTweets91Favorites·Details
Malcesine on Lake Garda, 1913 by Gustav Klimt 😍🥰 https://t.co/LdPZTwx2FH
9ReTweets72Favorites·Details
Gustav Klimt, Birch Forest I, 1902 🥰 https://t.co/mTdPPfFPyI
10ReTweets59Favorites·Details
Нема дно што партиските послушници не можат да го допрат. Како наближуваат избори, се лигават, оправдуваат, напаѓаат, бранат што не се брани. Одвратни луѓе. Да браниш политичар... Нема поголемо дно. Не зборувам за симпатизери или членови на партија. 🤮🤮🤮
12ReTweets44Favorites·Details
Мислам дека Шилегов ќе победи во Скопје. Има премногу непознаници за Данела и мислам дека нема капацитет да привлече нови гласачи освен стандардните поддржувачи. Ја пропушти шансата и покрај водството. Мене лично, ми делува несигурно и без став.
5ReTweets58Favorites·Details
Дали некој од кандидатите презентираше некаква стратегија за Ковид кризата. Што би превземал како градски/а татко/мајка доколку кризата продолжи или се влоши? Како би се справиле на локално ниво и во рамки на надлежностите со претстојната економска криза?
5ReTweets30Favorites·Details
Стварно убава песна 😊 https://t.co/WTMJkySsFz
6ReTweets25Favorites·Details
Изборот на Путин 😊
Blancpain Leman Aqua Lung Grande Date
Patek Philippe Perpetual Calendar Moonphase https://t.co/6mOWGn6W6r
5ReTweets24Favorites·Details
@Baad_Influence Пелистер, Џино, Old City House (одличен)...
0ReTweets4Favorites·Details
@kalinbabusku Се' она што нема сопствено мислење, туку пишува по налог зададен од централа. Најчесто им се поклопуваат временски исти или слични ставови.
0ReTweets4Favorites·Details
✨ Top Friends

🥇 md_marmar
🥈 dimiklada
🥉 andon_ru
🏅 tikvazelena
🏅 nesosk
🏅 ChakNaOriz
🏅 MaminaMaca

➡️ https://t.co/06lh0FCcs8 https://t.co/tsZlzWsdEo
0ReTweets8Favorites·Details
За другите општини не знам, ама знам дека што помалку изјави има од Оливер, Љупчо, Мила... тоа подобар резултат ќе имаат. 😁
0ReTweets8Favorites·Details
@Roma92377181 @ANGELa99046218 @marsedonec Е, тоа е веќе друго. Данела или некој од нејзиниот штаб треба да демантираат. Сѐ друго, остава простор за шпекулации.
0ReTweets4Favorites·Details
@DeboraSkunk И јас + немам ни Инстаграм 😁
0ReTweets4Favorites·Details
@forty_tw0 Овој не ли беше вилицата што му падна на сред интервју пред Собрание... Така нешто ми е останато во сеќавање. Ама, може е друг, не знам 😄😄
0ReTweets3Favorites·Details
@tikvazelena Таков впечаток остава :)
0ReTweets3Favorites·Details
@Prikazna1 Може и на Елвис верзијата 😊
https://t.co/a4KMPjr0CS
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Грегорич Пекmarsedonec6
2ANGELaangela990462185
342forty_tw04
4Пиtицаdimiklada4
5Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov3
6Romaroma923771813
7Безценнаdeboraskunk3
8ℝ𝕖𝕟𝕒𝕋𝕒baad_influence2
9SapioSterilna 😽seksismoka2
10marmar 🐈‍⬛md_marmar2