TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ivy Blue @ivy3lue
#reach: 19732   ( 1849th )
#followers: 3859   ( 897th )
#1
Денес алое и оригано ѕирнаа од под земја 🌱🙏💚
Животе салато од бавча 💚🙏🌱
1ReTweets17Favorites·Details
#2
Нови деца грав и тикви одлично се вклопуваат во претежно јужњачка околина 🌱🙏💚 https://t.co/s7WNlkBaIf
1ReTweets14Favorites·Details
#3
Парфеми, стикови, гелови, спрејови, лакови, шминки одамна исфрлени од употреба 💙🙏💜
(По)Следен е шампон, и чао Монсанто!
0ReTweets17Favorites·Details
#4
Во целата говнотија од информации постојат прекрасни луѓе што споделуваат важни сознанија за себето, за животот, за сето и на нас е да ги проследиме 💜🙏💙
0ReTweets12Favorites·Details
#5
Една недела #nopoo
Уствари не сум сигурна кога ставив последно шампон, мислам саботата. Во вторникот ја измив само со вода
Во средата решив дека веќе не ја мијам со шампон 💧
Денес случајно ја измив во слаткоморска вода пошо бев на плажа.
Косава во живот не ми била поубава :) https://t.co/nZt5RFzKI0
1ReTweets9Favorites·Details
#6
@tindomiell Неколку саати подоцна нарачува робот правосмукалка избави ме боже 🙏
2ReTweets5Favorites·Details
#7
Најлесен начин да се лишиш од вистината е да прифатиш било чија апсолутна вистина или став 🙏💙
0ReTweets11Favorites·Details
#8
@MedoDimoski @liludalas шуќур, од април немаше паднато <3
1ReTweets5Favorites·Details
#9
@nloNo А на истиов пред две години на Оревче на плава месечина беше кума месечев друид 💙🙏👑
1ReTweets4Favorites·Details
#10
Сите: не се дружете не патувајте
Визер: Бугарија отвори граници 20% на билети ајмооооо!
1ReTweets4Favorites·Details
#11
Имаме многу годишнини, оваа денес од свадба. Ќе му праам салто кога ќе стане 💙
0ReTweets6Favorites·Details
#12
Непланирано пливање по гаќи и цицки
0ReTweets6Favorites·Details
#13
Пошо ова со косава помина лесно и без многу драма и немам шо многу да ве апдејтам на темата, ќе морам да ве замарам со мојата следна еко/френдли одлука:

Менструална чашка наместо влошки и тамнпони!
0ReTweets6Favorites·Details
#14
Ми треба мачка другар. Ми требаше отсекогаш ама сега веќе не се издржува 💙🙏💜
Мац мац маааац 🙏
🐈🐅🐆🐈🐆🐈🐅🐈🐆🐅
0ReTweets5Favorites·Details
#15
Алое има друштво 🌱💚🌵
нането ѕирна
Чекам и јагоди
и краставица
животе, поезијо од плодови и стебла https://t.co/vfJPVH0z6k
0ReTweets5Favorites·Details
#16
Исто така тука сакам да замолам за долг тред за менструација, пошо е секако поприсутна и побитна од било шо шо дискутирате тука.
Секако и искуства со чашки се добредојдени <3 https://t.co/BGyJFszVhU
0ReTweets5Favorites·Details
#17
@tindomiell Дожд е, не е војна 💙
1ReTweets2Favorites·Details
#18
My mental state is liquid 💧
0ReTweets4Favorites·Details
#19
@Ref @ohridgoran Сите куќи овде шо се малку надвор од град, многу од тие шо ние ги гледаме, се со сауни и џакузиња надвор. А одма до има езерце или некоја ладна вода и сонот е тука само еве да се погоди 🙏💙
Ставај када обавезно, со кофа пуни ја, ама нема подобро.
0ReTweets4Favorites·Details
#20
Одлука донесена, експеримент почнат <3
wow колку времеми требаше 💙 🙏 💙
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1fall from gracetindomiell9
2зен нудистref7
3lesslienlono7
4Фи'ретаzlatnazlata6
5Шукар Чавелаjovanatozija5
6Goran Peoskiazder5
7Angélique™ladamedumonde4
8Swedish modelirenska_madness4
9Јанулецjano_mori3
10Кромитчеkromitche2