TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Izgleda ke vrne @izgledakevrne
#reach: 13351   ( 1614th )
#followers: 1555   ( 2553rd )
#2
Ете го нарачателот на Велешката фарса. Сам се јави. https://t.co/5MgyugwCYy
9ReTweets22Favorites·Details
#3
@USEmbassySkopje What is the need of such a stupid tweet? Веројатно вашето спонзорирано судивче се посрало во гаќи и сте принудени да му изразите поддршка, воедно да ги предупредите повисоките инстанци да не се играат играчка со одлуките на вашите „независни“. Ебете си мајката. Fuck off.
4ReTweets10Favorites·Details
#4
МА СРЕЌНИ СМЕ... САМО ТАКА СЕ РАДУВАМЕ https://t.co/MD5ReI8xUz
1ReTweets2Favorites·Details
#5
@Dragan43131972 @Alex50981439 Ете пишува и у тоа време ги викале Заевисти гомнарите антимакедонци.
0ReTweets4Favorites·Details
#6
@Dedo_Mraz @1VidiVidi @USEmbassySkopje Не е закана, ова е пофалница за извршената задача до некој судија идна Велешка Катица.
0ReTweets3Favorites·Details
#7
@Voskresi_ja Башка пресуда која не поминала жалби, апелации Стразбур... Каубојска работа..
0ReTweets5Favorites·Details
#8
@VoDieMde Да ама Црпе е дечко који обеќава.
0ReTweets2Favorites·Details
#9
@zhikatha @definitivno Да де, нели за географија збориме? Не збориме за промена на личен опис ниту за попис или политика.
0ReTweets2Favorites·Details
#10
@roze_______ Зафатени се фирмите, рушат кај Грчев, не може да постигнат, башка на матка треба да рушат.
0ReTweets1Favorites·Details
#11
@Dizajnerot @roze_______ Фонтаната цело време си работела, само немала вода.
0ReTweets1Favorites·Details
#12
МАКЕДОНЦИ,ПАТРИОТИ ГРУЈО ЗА 10-11 ГОДИНИ КОЛКУ ВЛАДЕЕШЕ СЕВКУПНО НЕ ЈА ПОКАЧИ СТРУЈАТА ЗА 7,4 %
0ReTweets1Favorites·Details
#13
@zhikatha @definitivno Интернетот на ист начин веќе и само за Северџган знае.
0ReTweets1Favorites·Details
#14
@Voskresi_ja Дал се глупаци тие што твитаат вакви работи, или некој нашинец вработен во амбасадата со врски сака да се пофали за сработеното?
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@Voskresi_ja Брат пораката е јасна, знаеме ние кој е газда без они да мрднат со мал прст и нема потреба од дебилски твитови.. Освен ако не вработиле дебили. Кој ги знае?
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@sultanceto @USEmbassySkopje 😂им го плесна у лице.
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@MartianfromMKD А капацитет да навасате со членските имате?
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@Mandza123 А не кажуваат дека благодарение на Црпе поскапувањето не е 128%?
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@dastevski @USEmbassySkopje Сега кога вака ги искара и засрами, они ќе почнат да внимаваат во иднина.
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@USAmbNMacedonia @gettysburg Oh, dear Kate, did you saw? There is no macedonians in "This Country"... Never... First there were Romans and later here came inferior slavs.. Macedonians live after Gevgelija from other side of the border. Isn't it obvious?
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1U.S. Embassy North Macedoniausembassyskopje6
2Gorast Stankovskigoraststan3
3Ленче Кумановчеbegalkata3
4Aleksandar Dashtevskidastevski3
5Moon Pearlroze_______2
6Жикат'аzhikatha2
7дефинитивноdefinitivno2
8Plus Infoplusinfomk2
9Мајмунчетоmajmuncetoo1
10Ноџињаvodiemde1