TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Serotonin receptor 9000 @izrodot
#reach: 59255   ( 176th )
#followers: 1899   ( 2323rd )
Сам сум во канцеларија. Тоа може да значи само едно нешто.

Chair olympics со мачката https://t.co/aOyf6OTjv8
9ReTweets121Favorites·Details
Исто така неделно, за жал на мачорот https://t.co/GunUyFYjzu
9ReTweets94Favorites·Details
Не знам зошто мислите дека образованието е пропаднато последниве 5/10/15 години. Уште кога одев основно пред 20+ години педагози и психолози служеа за заплашување а не за помагање. Џабе модерни закони кога менталитетот на наставниците е во турско.
7ReTweets94Favorites·Details
Да повториме: борба против патријархатот не е борба против мажите.
10ReTweets68Favorites·Details
Колешкава ми седна в скут без да праша ццц https://t.co/rZXSUWjGf3
5ReTweets76Favorites·Details
6ReTweets71Favorites·Details
Некогаш е потребно да се прекине со убедување и дискутирање и да се покажат заби. Или ги поддржуваш жените или злоставувачите. Или феминизмот или патријархатот. Бирај.
12ReTweets18Favorites·Details
Видите дечки, знам дека ви е малце тешко да прифатите дека малата слатка бабичка била лош човек но тоа е ваш проблем. Не се правете морално супериорни само затоа што не судите мртов човек. Многу лесно се докажува моралната правичност на потенцирање лоши дела кај аристократија.
6ReTweets55Favorites·Details
Го окривуваат феминизмот за последици од капитализмот како преработеност, непризнавање на работа во домаќинството, невреднување на одгледување деца, а феминизмот има постигнато еден куп победи по однос на тие теми како поголемо породилно, породилно и за маж, фер поделба на
6ReTweets51Favorites·Details
Не знам дали си свесен и дали ти била таква намерата ама прашањето ти е мизогинистичко. Бидејќи ги прашуваш само жените што ќе прават после развод со тоа на многу перфиден начин ги обвинуваш за развод, ги омаловажуваш и им ја поставуваш слободата во негативна конотација. https://t.co/jj2k5VUiec
5ReTweets49Favorites·Details
Матичната ми сврте муабет "не користи шампони со хемија" gurl I know what you mean but also I REALLY DON'T. Сите шампони се хемија по дефиниција, каква е таа хемија што треба да ја избегнувам?
2ReTweets50Favorites·Details
Конзервативци обожаваат да ја споделуваат оваа слика во контекст на тоа дека тие се силните и тие ги создале добрите времиња а не сфаќаат дека тие се тие што ги создаваат тешките времиња и зошто настануваат револуции. Почитувај малцинства друже и се' ќе биде во ред. https://t.co/UfBheZWwJn
8ReTweets30Favorites·Details
He doesn't find Giorgia Meloni's speech fascist 🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩
🚩
🚩 🚩🚩🚩🚩
🚩 🚩
🚩 🚩
🚩🚩🚩🚩🚩🚩🚩
🚩 🚩
🚩 🚩
🚩🚩🚩🚩 🚩
4ReTweets41Favorites·Details
Од тука почнува rape culture ама кој да ви објасни. https://t.co/KPwIcHRtZk
3ReTweets43Favorites·Details
Автоматизација на работните места не ви е непријател. Тоа баш ви е доказ дека цивилизациски сме стигнати до моментот каде не мора да работиме одредени работи за да функционира човештвото. Непријател ви е приватизацијата на таа автоматизација.
6ReTweets33Favorites·Details
Хера се една од ретките светли точка во нашево општество. Се надевам повеќето ќе го сфатат тоа наместо да продолжат со бланко мразење невладини, феминизам, лгбт, сексуално образование и сл. https://t.co/74CILXfdN9
5ReTweets36Favorites·Details
Шо викате еден социолошки експеримент да направиме и да го блокниме акаунтов за да измериме колку раат ќе добиеме со тоа :) на три-четири https://t.co/ZurDL1z99r
6ReTweets33Favorites·Details
лошо и да побараат помош од пријатели, семејство, професионалци, се бори да се дестигматизира домашно насилство кон маж за да не им е срам да признаат и да пријават во полиција и полицијата да реагира без да бидат исмевани.

Кога си мизогинист феминизмот ќе ти е виновен за се.
6ReTweets32Favorites·Details
Секогаш носам нож со себе, во случај да ми треба да сечам тензија.
5ReTweets34Favorites·Details
задачите во домаќинството и др.

Го окривуваат феминизмот за последици од патријархатот како повеќе самоубиства кај мажите, домашно насилство врз мажите, служење војска, а феминизмот се бори против токсична машкост за мажите да не мислат дека е слабост да признаат дека им е
5ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Коинофобkoinofob6
2Кичеецотmancesterovec75
3Filip Boshevskiboshevskifilip4
4Darko Arsovskidarsovec4
5Протестантски Оџаgalevski4
6вина невинаnalutilus3
753x1153x11dj3
8Методија да даmetodij_a3
9Брусница Вејнthebatladym3
10Dime (6,42917 ден.)dimes10cent3