TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Златоуста @jasisamojas1
#reach: 10995   ( 707th )
#followers: 2638   ( 1653rd )
Доблест е да кажеш дека си гласал за СДС и дека за к.. не ги бива. Разликата е што вмровец никогаш не признава.
7ReTweets90Favorites·Details
Дали знаевте дека секој за себе мисли дека е добар човек? Еве еден нека се јави да ме побие.
0ReTweets19Favorites·Details
Ако сметаш дека платите во ИТ секторот се повисоки од реалното, зошто не го работиш и ти? Оти вака е исто ко да викам еее на Џоковиќ колку пари му исплаќаат. Па иди бре и ти ако можеш, не туку цркавај од завидлк тука.
0ReTweets15Favorites·Details
Во сразмер со цената на куќата/станот треба да ти е колата, во сразмер со двете да ти е телефонот. Е кај нас е по обратен редослед.
1ReTweets11Favorites·Details
Тешко е да докажеш на луѓе кои немаат пари дека парите не те прават среќен. Денес најнасмеани лица видов на пазар. Овие у партииве застанати ко чопор позади лидерот, гроб!
0ReTweets6Favorites·Details
@3AMOP4E Излазница е пауза и е 30 минути. Нема 2 саати . Што значи идеш ако те пуштат и платено ти е.
1ReTweets2Favorites·Details
@TheHolyEmperor2 Колку дебилен заклучок!!
0ReTweets5Favorites·Details
Ова со доаѓањето на Бугарите у Македонија за Гоце Делчев, ми е исто ко да ми дојде бившиот маж дома на журка по повод годишнина со сегашниот.
0ReTweets4Favorites·Details
Што им стана на антиваксериве нешто пак живнаа.
0ReTweets3Favorites·Details
@Marija206323 Епа пошто веруваат во “нема више”!
0ReTweets2Favorites·Details
@DeteOdUlica @egodollaric Е баш така. Ќе ја заебат и Шведска.
0ReTweets2Favorites·Details
@Karpa_1904 Верувај дека никој не е свесен за своите лоши особини и ќе рече еве тврдоглав сум. Ама никој не знае за себе дека е злобен или завидлив на пример.
0ReTweets2Favorites·Details
Дали сите 17 што го ретвитнавте ова видовте што цветови се? https://t.co/1iT2hBrsOt
0ReTweets2Favorites·Details
@LileStechajka @3AMOP4E За двата е исто.
0ReTweets2Favorites·Details
@LileStechajka @3AMOP4E Батали службено ако излагаш, нормално. Но за приватни потреби баш ме занима у кој закон го има ова со 5 часа у месец?
0ReTweets2Favorites·Details
@LileStechajka @3AMOP4E Значи само за административците важи а они и без тоа си излагаат😁.
0ReTweets2Favorites·Details
@taskovskig Дека е топ. Ама да се усклади во некој минималистички уреден простор.
0ReTweets3Favorites·Details
Колку пати простуваш пред да сфатиш дека некој те заебава?
0ReTweets1Favorites·Details
@UrsusActros @Schiffer_PG14 Паметно. Зашто кому ќе му дозволиш еднаш, ќе го направи тоа и втор и трет пат..
0ReTweets1Favorites·Details
@Schiffer_PG14 Многу бре Кламидијо 😁
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тарас Буљба3amop4e4
2🔪ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🦴lilestechajka3
3Chlamydiaschiffer_pg142
4Calypsoshe_who_hides2
5Интуицијаzamizi_ete_sum2
6Kebide27kebide272
7Tom is Love ❼egodollaric2
8Јонче®deteodulica2
9Карпаkarpa_19042
10SpiritChaserursusactros1