TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јасмина без ми @jasnamishevska
#reach: 151972   ( 4th )
#followers: 7590   ( 275th )
#1
ствари од кои се срамам од 2018:
толку многу хаш испушив у Амстердам шо на сред мост ја пеев зошто баш ти ми требаш од ноне неделковска и од гужвата ми добаци некој а нигде те нема, и сакав да се џитнам во каналот и да си ја закопам главата во песок.
82ReTweets435Favorites·Details
#2
кога ќе ви пише некој у дм, без разлика на вашето мислење принцезки дали е сељак или кретен или е океј дечко или што и да е, треба прво да земете предвид дека некој собрал храброст да ви пише, ако е крипи имате блок и анфолоу наместо мизерни скриншотови тука да лепите 🐄🐄🎉🎉
70ReTweets282Favorites·Details
#3
да го гледате Дарко Ѓаволот
отличен филм со отличен превод. https://t.co/h2nCcYCxrY
73ReTweets184Favorites·Details
#4
во 1998 паднав со скејт по скали и си го расцепив челото. Едвај ме соатавија, со 16 конци. Тогаш немаше социјални мрежи и морав сега да ви го кажам ова.
18ReTweets266Favorites·Details
#5
твотерс 2013:
јајциња со 200 фолоуерс;
твотерс 2014:
пресмешни луѓе, дружба и твитапи;
твотерс 2015:
истите луѓе, пола иселени 💔;
твотерс 2016:
своја слика на аватар;
твотерс 2017:
селфиња;
твотерс 2018:
многу селфиња;
твотерс 2019:
купачи и гаќи ; 💔
43ReTweets153Favorites·Details
#6
подумреееев https://t.co/E4JiOaGgPB
36ReTweets142Favorites·Details
#7
за кој кур ја сипувам по пола орнел на секое пуштање машина кога секако за 15 минс стануваш пепељара. Нема ништо полошо од тоа да мирисаш на цигари.
24ReTweets176Favorites·Details
#8
твитер е полн со емотивно осакатени и нестабилни луѓе.
26ReTweets153Favorites·Details
#9
Да ве потсетам, откако ќе си ги изнасликате трпезите и откако ќе јадете, не ја фрлајте храната што ќе ви остане. Однесете ја во гласност. Има гладни луѓе кои освен што немаат дом не можат да си дозволат ни оброк.
44ReTweets96Favorites·Details
#10
една типка носеше зебра хеланка и у зара пак се фати за нешо анимал принт и толку ми дое смешно шо на глас ми се испушти ќе ми пукне душата и она се сврте и ја се сокрив позади тоаааа јакните.
Сакам да кажам еден ден ќе ме истепа некој.
16ReTweets180Favorites·Details
#11
не ги разбирам луѓето шо имаат дечковци, девојки, семејства, одат на одмори, на работа, на зимувања, јадат топло ладно, јадат палачинки, парички им се паѓаат, се шминкаат, се дотеруваат за свадби, се сликаат голи, облечени, се лапаат, не се лапаат, пијат кафе
А НЕМАААТ ИНСТАГРАМ
20ReTweets168Favorites·Details
#12
when u absolutely fucking refuse to give up https://t.co/6fVbHXMPks
34ReTweets122Favorites·Details
#13
шо е лошо ако пишеш макарони наместо паста?
Не разбирам стварно.
17ReTweets148Favorites·Details
#14
денес заклучив дека на вас тука све ви е сведено на ебкање и не разбирате шо е тоа другарство и ништо не ебете затоа сте такви извитоперени.
17ReTweets139Favorites·Details
#15
ако знае некој книгава кај може да ја најдам, that would be great https://t.co/ETVgKwOVsv
21ReTweets107Favorites·Details
#16
Тука можете да купите онлајн пакетче за некое од дечињата на неврохирургија. И оваа година #ТвитерДедоМраз ќе ги израдува најмалите на неврохирургија 🎉❤️
Секое дете заслужува насмевка
и ова е најмалку што можеме да направиме.
Плс РТ
https://t.co/zq9uXHxc8V
43ReTweets39Favorites·Details
#17
#ТвитерКалендар е убав како што е, не досаѓајте. Ако имате некоја поинтересна замисла потрудете се или помогнете да се реализира. Секоја година хејтате нешто што се прави за хуманитарни цели. Некој потрошил време и дава се од себе ова да постои, така што затнете се малку.
23ReTweets92Favorites·Details
#18
сите имаме по некој "како не те запознав порано и неколку години подоцна кај те сретнав" човек у животот.
25ReTweets82Favorites·Details
#19
дедо ми кога беше жив се расправаше со баба ми на сред утринска.
Добро утро Јована, прекрасно изгледате...
од таму баба ми: "Епа Јована нека ти праи ручек денес. "
...
🤦
10ReTweets126Favorites·Details
#20
некој по доктори, некој по буреци... кој како си ја наредил 🎉🎉 https://t.co/yAdBnFadyJ
4ReTweets144Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ебачот од Никарагваcherga_omnes122
2вибратот 2k19crnoobel79
3Еск0барeskobar_od_sk65
4Sasho Andonovdr_koljo64
5Малото Тркалцеmalototrkalce50
6Миноminomkd40
7mikjocapn_mikjo35
8Д Зороthe__zorro34
9Rubinrubinbt33
10Матикуле 🖖matikule31