TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Привелегирана Бела Линија @jasthegreattt
#reach: 38219   ( 177th )
#followers: 2567   ( 1715th )
Уапсена наставничка за дилање марихуана ви е бљак а Breaking bad ви е топ серија. Каде бе вака со двојниве стандарди
19ReTweets132Favorites·Details
60 метри тунел ископале Идризовци. Метро ширина, метро висина тоа е 60 кубици или во превод 25 тракторски приколици земја. Секоја чест за чуварите
10ReTweets79Favorites·Details
Им ги заплениле винилките на луѓето шо дошле од Србија, Косово, Црна Гора на винил берзата во Куманово и сега ќе ги товарат за шверц. Брееееј, шо ти ''држава'' https://t.co/a2lvuhOBWM
19ReTweets42Favorites·Details
Желбата да и плаќам данок на ''државава'' штотуку ми се намали за 80%
13ReTweets64Favorites·Details
Моментално на Тера телевизија.
Хитој, ХИТОЈ
Битолчани, шо прајте бе https://t.co/XnCQOGwax0
6ReTweets47Favorites·Details
Кривична пријава за 55-годишник зашто го оштетил државниот буџет за 14.900 денари. Кажете ми дека не е скеч од Топ листа надреалиста
5ReTweets30Favorites·Details
Не бе другари, не влегуваат од скандал во скандал. Само ви кажуваат дека им се може да праат шо сакаат
5ReTweets20Favorites·Details
Сликовит приказ на ботовите на твитер https://t.co/XrczDnMY3e
7ReTweets12Favorites·Details
Покрај редовниот понеделнички поздрав до министерство за култура од денеска мој поздрав заслужија и МВР Куманово. Браво дечки, секоја чест за беспрекорната и навремена интервенција во спрелувањето на берзата на винили https://t.co/2cPo1LZwln
2ReTweets28Favorites·Details
Времево надвор е да му ја залегниш сега и да се разбудиш онаму кај петок за ручек
4ReTweets12Favorites·Details
Губленчево👇 посвоено. Кој сака нека честита https://t.co/dOMUH9XAk3
1ReTweets22Favorites·Details
Се разбудив кај шеСиПол ама чекав да прекрши осум да твитнам нешо оти сТрамота било да твиташ рано во недела
0ReTweets15Favorites·Details
Прочитав вредните луѓе биле на работа, само неработниците дремеле на твитер ова време. Не бе, не работат сите администрација од 7 до 3. Вредните луѓе цепаат втора и трета смена покрај првата
2ReTweets7Favorites·Details
На толку лук вчера страв ми е цигара да запалам. Ај #добрутро
1ReTweets10Favorites·Details
Се буните шо клале келнер за директор на МЖ. Келнер како шо знае економија и брза математика вие можете само да сонувате
1ReTweets9Favorites·Details
Довчерашната премиерка на Финска изгубила на избори. Шубо симпатично беше девојчето, сега че престанат да ја вртат по портали 😔
0ReTweets9Favorites·Details
Синоќа прочитав ова кај луѓе шо беа на берзата. Не само шо плочите им се застарена технологија па не даваат пари туку и ги запленуваат. Шо е следно, Brave new vorld vinyl edition. https://t.co/F3JwiQy3t3
1ReTweets4Favorites·Details
Туку да не објавувам јас многу слики од винилки да не ми дојдат и да ми ги запленат 🙄
0ReTweets7Favorites·Details
Мирно море господине Сакамото
Furyo Soundtrack : Ryuichi Sakamoto - Merry Christmas, Mr Lawrence https://t.co/inRYEof3zv via @YouTube
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1На Његош малатаgorskivenec4
2Девојката со кафетоdevojkasokafe3
3Еј Бреј!gogiche3
4🌛flyme2the_moon_3
5Кирилindeeeeeee2
6prostmoderenmagnetolicious2
7Εφτελιαeftelijanamajka2
878%marsedonec2
9BBbeelyana2
10TrpAnatrpana2