TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мина @jmijovska
#reach: 48476   ( 713rd )
#followers: 1318   ( 2807th )
#1
Жена може се' ако има за кого.
67ReTweets183Favorites·Details
#2
Тие што ги сакате, си ги чувате. Со двете раце.
22ReTweets65Favorites·Details
#3
Не е битно колку долго познаваш некого туку какво чувство тој некој ти пружа.
12ReTweets37Favorites·Details
#4
Кога имате слобода ви недостасува некоја особа, кога имате особа ви недостасува слобода, а оние кои заедно се слободни, се најсреќниот пар на свет.
10ReTweets30Favorites·Details
#5
За жената да ти биде се она што не била на другите.
Ти мораш да и бидеш на неа, се она што другите не и биле.
7ReTweets20Favorites·Details
#6
Ништо поубаво од жена на која не можеш да и ја обезвредниш убавината, на која љубовта е единствен критериум, која на секое додворување културно се заблагодарува. Која знае што гушка после напорен ден, на чив парфем се навикнала и чии раце и се карта за свет.
5ReTweets26Favorites·Details
#7
Aбе убаво рекле волкот влакното го менува ама крзното НИКОГАШ.
2ReTweets13Favorites·Details
#8
На светот нема ниту една сила што е подеднакво моќна како силата на жената која решила да успее.
2ReTweets12Favorites·Details
#9
Сфатив дека да си различен во ставовите, размислувањето и начинот на живот е сепак опасност за оние кои не се избориле за својата слобода...
3ReTweets8Favorites·Details
#10
Постојат и воспитани девојки, облечени жени кои не мораат да бидат вулгарни ниту да урлаат...
И кога ќе се појават некаде сите гледаат во нив.
0ReTweets11Favorites·Details
#11
Кожава е создадена само за неговиот допир.
2ReTweets4Favorites·Details
#12
@fraerot За мазење и гушкање 😊
0ReTweets3Favorites·Details
#13
@umetnikus @chokoleshnik Постојат 1 на 100000 ама со оглед на тие мажи околу нив се'поретки стануваат
0ReTweets2Favorites·Details
#14
0ReTweets2Favorites·Details
#15
@zhikatha Добар ден 😂
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@Prljav_HARI Среќен нека и е роденденот 😊
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@heathcliff_mk Апсолутно !
0ReTweets1Favorites·Details
#18
Од љубов баш вака https://t.co/1SE5FQ1DUh
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Жикат'аzhikatha1
2Hari Kalahanprljav_hari1
3tribananachokoleshnik1
4Само својheathcliff_mk1
5Monihrismonihris31
6КрпачНаДушиumetnikus1
7•ФѝќО•fraerot1
8Мимикријаmajaspasovska11