TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 59014   ( 324th )
#followers: 3223   ( 1217th )
Аљи и Грета за боља планета🍀
18ReTweets80Favorites·Details
Мрме кога ќе се врати да ги собере поранешниве репрезентативци на семинар у Охрид да им објасни како до Европско пошо устата пена им фати како требало да се одигра. Ебана Андора не можеа да победат, сеа на Европско ќе кажуваат како да се играло...
16ReTweets86Favorites·Details
Има ли понеспособна држава од оваа?
https://t.co/Dd0ZALPfwi
16ReTweets34Favorites·Details
Како одговорен граѓанин ѕвонам на комунално за подигнување на кабаст отпад.
-Еве ти број од дежурна.
-Дечко на одмор сум во роаминг
Вртам пак.
-Еве ти друг број
-Дечко на одмор сум
Вртам пак.
-Дечко, неам други броеви..

И после зошто граѓаните фрлале кабаст отпад у контејнер..
6ReTweets9Favorites·Details
И Куманово-Крива Паланка! https://t.co/kWfPcX4LYV
0ReTweets3Favorites·Details
Пичка ти матер судија!
0ReTweets3Favorites·Details
@SPendarovski @europrospera Оставка!!
1ReTweets0Favorites·Details
Треба да се самоукине порталов.. https://t.co/sI6f5xEWTL
0ReTweets3Favorites·Details
"60 годишна карпошанка што рециклира стакло што го селектирала цел месец од една страна"

#неседесило https://t.co/uDEFodAVip
1ReTweets0Favorites·Details
Си издува носот коментаторов??
0ReTweets2Favorites·Details
Елмас е разочарувањето на првенствово.
0ReTweets2Favorites·Details
@EmmaCvetche док не ти го фатил воланот у сред вожња, се трпи. Ја ќе го избацев од кола на тој момент..
0ReTweets2Favorites·Details
Зелените ги најавија промените, менување на знаме, грб и химна :) Да не биде после, не ви кажеле, избори идат.
0ReTweets2Favorites·Details
Дечково доаѓа од партијата што постави референдумско прашање "Дали сте за промена на името за влез во НАТО и ЕУ".

Сега ретерирате од ЕУ и ќе барате други алтернативи?? Не господа/говеда. Вашето време заврши. Да си дадете оставки со другар ти премиер и да ве нема! https://t.co/V55y78NHyj
0ReTweets2Favorites·Details
@nadrobena bmw120
0ReTweets2Favorites·Details
МЕРКО КАЖА ДЕКА Е ЗАГРИЖЕН ШТО ИМА МНОГУ ТРСКА НА БРЕГОТ, НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ДЕНОТ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ВО ПОДГРАДЕЦ

Пали Мерко, еби и мајката...

https://t.co/D5HMuxnoVL
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark или тоа или 1:1 прво 2:2 второ :)) ова го сањав хахаха
0ReTweets1Favorites·Details
@Spirit_Scarlet остај ги едно кафе да пијат на раат бе
0ReTweets1Favorites·Details
@100deutschemark со прв состав искача Холандија :))
0ReTweets1Favorites·Details
Не бееее
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Benny Lavaandov_s6
2dedflavrsavr4
3Tom is Love ❼egodollaric3
4Корутинаkorutina3
5100Marki100deutschemark2
6Ник Слотерsafarafov2
7Stevo Pendarovskispendarovski2
8Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar2
9Спирит Скарлетspirit_scarlet1
10Цветотzeflowah1