TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шукар Чавела @jovanatozija
#reach: 65142   ( 381st )
#followers: 15432   ( 42nd )
#1
Вчера бев бо Мош бар, и можа да кажам дека тоа е една прекрасна, софистицирана, елегантна ПУШНИЦА. Преубаво место со високи плафони и многу дневна светлина од кое за жал кога ќе си отидеш мирисаш на пепељара.
12ReTweets105Favorites·Details
#2
Возрасна девојка излегува од влез, мајка и ја испраќа од балкон и и довикува: СТАВИ КАПА!!! 😂
3ReTweets111Favorites·Details
#3
- Среќна Нова Година @dArsovec
- За тоа ли си ме барала бе?
- Па за шо да те барам на 1 Јануари?
- Па не знам, да не си се начукала вчера, да не ти требаат пари да ти позајмам
😂😂😂😂😂
На сите ви посакувам по еден Дарко во животот. Среќна нова година другари!
7ReTweets82Favorites·Details
#4
Посебен круг во пеколот за возачи на автобус што тргаат од автобуска дур те гледаат во очи како мавташ и трчаш накај автобусот
5ReTweets66Favorites·Details
#5
Уништени видиковци на Водно. Кршени и запалени. Немам ментален капацитет да сфатам со какви амеби и парамециуми го делам воздухот и тлото овде. Whataflksjeroweijra;awer;ihoaerwo;iarewjlkfsdn.faeshio;
7ReTweets57Favorites·Details
#6
Пиратска верзија на Honeyland? Шерувате? Стварно?
6ReTweets39Favorites·Details
#7
У средно идев на часови по глума и еден час дојде рашела да ни се приклучи и рече: јас сум рашела и јас сум еврејка и се надевам на никого овде тоа не му пречи, и ние сите бевме као dude whatever #онака
6ReTweets35Favorites·Details
#8
сведабиебам за законот за пушење све-да-ви-е-бам!!!
5ReTweets33Favorites·Details
#9
Многу се смеам 😂 https://t.co/esw2u3eq8M
5ReTweets23Favorites·Details
#10
Иначе сабајле на ова студовиве стоевме по 4-5 точаци на семафор на партизанска 🥳🥳🥳
2ReTweets30Favorites·Details
#11
Го нашле девојчето киднапирано од педофил во Србија живо и здраво 😌😌😌
3ReTweets23Favorites·Details
#12
Ресторан надвор од Скопје, не многу далеку а да е на повисоко, да е чист воздухот? Фалимендерит.
2ReTweets18Favorites·Details
#13
Гомна. Капиталистички гомна. https://t.co/rgfM4BP0tM
3ReTweets11Favorites·Details
#14
Ова може ми беше најубавата година до сега у животов https://t.co/PyvYBosfTa
0ReTweets17Favorites·Details
#16
Караоке го вади најдолното најисконското од тебе. Еден момент си кул еден момент го пееш Дарио и се забавуваш.
0ReTweets13Favorites·Details
#17
Немам доволно пофални зборови за https://t.co/e2fFeRh13d Алал!
1ReTweets9Favorites·Details
#18
Хари: имаме безрезервна почит кон кралицата.
Бетка: безрезервно ги поддржуваме во нивните намери.
aka.
Хари: факју, си одам од овде.
Бетка: факју, нема да си веќе принц и ќе платиш 3 милиони фунти за дворецот што ти го реновиравме.
1ReTweets9Favorites·Details
#19
Фасцинантна ми е англиската учтивост, елеганција и префинетост со која што меѓусебно си викаат факју.
0ReTweets11Favorites·Details
#20
Ветар!!!!! https://t.co/83Q5zpdjZS
1ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тик Так на радио.tiktaknaradio7
2Darko Arsovskidarsovec6
3Брадаlegovski4
4Фломастериjane_sk4
5шрут фармсnikola_dimcev4
6danijanevdanijanev4
7SamaEL Lightbringersamael7113
8Мада Факаh3xman3
9PokojniTozajaopokojnitoza3
10DIPetardipetar2