TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jovan Gjorgiev @jovangjorgiev
#reach: 98755   ( 92nd )
#followers: 15724   ( 34th )
#1
Одиш во Дубаи, менуваш постелнина по хотели, а на Фејсбук и Инстаграм се понашаш како да управуваш со девизните резерви на Емиратите.
70ReTweets251Favorites·Details
#2
Ако одиш во сендвичара и јадеш сендвич сам тогаш се е ок, ама ако одиш у кафич сам и пиеш кафе тогаш си психопата, ебати тоа менталитетот македонски.
58ReTweets189Favorites·Details
#3
Колку љубов има во она - Ама те сакам, а колку разочарување има во она - Те сакам ама....
49ReTweets120Favorites·Details
#4
Ако не можеш да се заљубиш во неа, никогаш не дозволувај она да се заљуби во тебе, само ќе ја разочараш.
47ReTweets123Favorites·Details
#5
Никогаш немој да бидеш со личност која :

- Место да верува, се сомнева.
- Место да се надева, се разочарува.
- Место да зрачи со љубов, зрачи со омраза.
49ReTweets110Favorites·Details
#6
Девојката која е посебна не привлекува внимание, таа се забележува во тишината.
40ReTweets122Favorites·Details
#7
Ако се обидуваш да им угодиш на сите или си луд или ќе станеш луд, трето нема.
46ReTweets97Favorites·Details
#8
Не ја растажувај личноста која дава се од себе само за да си среќен.
44ReTweets103Favorites·Details
#9
Не мора да се мразите ако не све успеале да се сакате.
41ReTweets100Favorites·Details
#10
Се трудиш многу, даваш се од себе, им сервираш се на тацна, и на крај ќе ти рече не сум гладен.
43ReTweets94Favorites·Details
#11
Бегај од мене ти се лутам.
-Ти купив милка ! https://t.co/NI6CRgSz5J
33ReTweets116Favorites·Details
#12
Во љубовта ако се двоумиш тоа е знак дека не е она вистинското.
39ReTweets97Favorites·Details
#13
Ќе влезете во врска повеќе од 4 години само да не бидете сами, и при прва подобра прилика раскинувате, чекајте бе години се алоо, ако нешто не ви чини се кажува на почетокот.
34ReTweets97Favorites·Details
#14
Целиот мој свет и го понудив, а она почна да бара некој универзум.
36ReTweets91Favorites·Details
#15
Кај девојка најважно е да успее да ги избегне оние кои ја гледаат како љубов за една вечер.
35ReTweets93Favorites·Details
#16
Биди со таа личност каде на срцето му е убаво, топло, сигурно и природно, а муаебетите остави ги за љуѓето,тие онака немаат друга работа.
37ReTweets87Favorites·Details
#17
Сега сме двајца странци, не барај ме во минатото и сегашноста.
38ReTweets76Favorites·Details
#18
Девојка никогаш нема да заборави навреда, за разлика од машкото.
34ReTweets88Favorites·Details
#19
Македонче никогаш нема да рече: Образован, интелигентен, ја заслужува таа работа. Не знае друго од она- Јаки врски има.
29ReTweets102Favorites·Details
#20
Да го следиш срцето, понекогаш е најголемата од сите авантури.
35ReTweets83Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Verica Nikolovavericanikolova4
2Caribbean Islands 1201bozinovskizlat14
3leonidsparleonidspar14
4Војкицаmichaelsaric14
5Мрчаторstrshlen3
6Мено Паузаmalaghata3
7Мимикријаmajaspasovska13
8EmptyPersonadarkhour_seeker3
9Teonateona09903
10Colombiananarco_girl3