TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Професионалец @jovanovski_mk
#reach: 83464   ( 106th )
#followers: 5495   ( 529th )
Здраво vs Шупливо дрво... https://t.co/XJ3Q8KnWSG
77ReTweets310Favorites·Details
Брачо Срби, еве како да идете во Охрид а да не платите патарини...
🇷🇸❤️🇲🇰 https://t.co/buY1Za9mC6
34ReTweets196Favorites·Details
Да ве потсетам само дека на 2011 на еврбаскет ја изгубивме првата утакмица, па стигнавме до полуфинале 😉
25ReTweets223Favorites·Details
За 45 год. СФРЈ, автопати, хидроцентрали, патишта, улици, фабрики, спортски комплекси, комбинати...
За 30 год. РМ, Скопје 2014, Динопарк и 57 км недоправен автопат.
...
И после зашто југоносталгичари!
28ReTweets149Favorites·Details
Ауууу пуно е со паразити и црви, мора да се сече... https://t.co/HpbOFBSgZ3
28ReTweets113Favorites·Details
Сериозно, дајте ни едно парче земја, Пелагонија и 2-3 града да си се населиме само ние што останавме Македонци, ќе си донесеме наш устав и кршете глава кај сакате.
22ReTweets161Favorites·Details
Ваков клептоман уште не е роден на овие простори! https://t.co/ZrKbjSaoic
20ReTweets105Favorites·Details
Толку е твитот. https://t.co/JbaxwQr2GQ
20ReTweets86Favorites·Details
Многу нежна и суптилна метална конструкција 😘 https://t.co/fvhPSqmct1
17ReTweets90Favorites·Details
Значи, кога треба патни трошоци да се делат - ДПМНЕ молчи, кога треба да се легализираат викендици у Маврово - ДПМНЕ молчи, кога треба да се набутаат илјадници Албанци во МК, заради коалиционен капацитет - ДПМНЕ молчи.
Епа ќе си поќутиме и ние на избори!
11ReTweets92Favorites·Details
Пази, ВМРО ги кани Левица во коалиција за спас на Македонија ама им вика, ќутете таму у ќош.
...
Ако сакате коалиција, ќе излезете против закон за дивоградби, против албанизација, ќе поддржите една изборна единица, ќе укинете патни трошоци... ееее патриоти на батерии.
12ReTweets88Favorites·Details
Пази, принцот од Брунеи Анѓушев, барал јавно да му се извинат од ИРЛ за да дојде во емисија!
Тој што треба да моли да му објават демант, барал јавно да му се извинат за да дојде да демантира. Арогантно копито.
9ReTweets96Favorites·Details
Секој што мисли дека не сме под окупација, со вазали со све, е глуп и нек си ебе матер! https://t.co/MdGPKMYrjN
9ReTweets87Favorites·Details
За мене Заев е најголемиот политичар што Македонија некогаш го имала... со 61 пратеник за 4 години успеа да смени име, јазик, идентитет, химна, знаме, и грб... алал вера!
9ReTweets78Favorites·Details
Човече па ова е поглупо и од илинденска македонија 🤦🏻‍♂️😱😫😫😫🤢🤢🤢🤮🤮🤮 https://t.co/k9UIK1fSmE
15ReTweets49Favorites·Details
NeMAme ALTerNATiva 🤡 https://t.co/mdOtceSSIL
10ReTweets64Favorites·Details
Со идентификување со сонцето од Кутлеш сме го негирале словенското потекло... дека вентилаторот на Грчев го вееше Св.Климент Охридски од Плаошник.
...
Морееее ограничени демократи бреее... абре ако сакам Александар Македонски ќе си го славам како врховен бог.
7ReTweets70Favorites·Details
Сите што го поддржуваат Заев и што гласаа на референдум за Северна, убеден сум дека нема да имаат никаков проблем во иднина да се нарекуваат Бугари.

#ЕБеТеСе
7ReTweets69Favorites·Details
Е сега кога ќе станеме Бугари, тоа фино лепо ќе биде печатирано и од УСА, после иди докажи му на светот дека имаш право на своја држава.
Сите ќе застанат на страна на обединувањето на Албанците и Бугарите од двете страни на границата.
12ReTweets51Favorites·Details
Абре еден бот да речеше, не ми се свиѓа новиот дрес... еден!
6ReTweets58Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1IvoPop ☢️ivopop_4
2Aleksandarsaltwatered2
3Мартианmartianfrommkd2
4Шефотthe_chief861
5Fich of Brajanbrajanfich1
6Maxvelbezgalama1
7Aleksandar Tortevskiatortevski1
8Јодата од МКyoda_mk1
9Поздравdapukne1
10Марио Макиmario_maki11