TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЖРТВА НА КАПИТАЛИЗМОТ @jumalatuoni
#reach: 79039   ( 185th )
#followers: 12229   ( 96th )
#1
Да накрцам 60 години и да бидам познат по тоа дека правам ујдурми со брат ми за да лапаме државни пари е сигурни подобро.
И на тие 60 години да ширам омраза за луѓе што поради такви ко мене избегале од државата, стварно треба да ме сметаат за успешен. https://t.co/46Jmal3p8U
31ReTweets158Favorites·Details
#2
Си купив боенка за возрасни како терапија против стрес. https://t.co/GSe4z4k6qK
21ReTweets178Favorites·Details
#3
Прочитав на фб, па еве да споделам тука:

Итно се бара плазма со прележан Ковид 19 со крвна група Б+.

077 565 465 / 070 620 019
25ReTweets2Favorites·Details
#4
Вакцината е откриена!

Хуехуе, да освежам од сабајле. https://t.co/wrT9FbGtPR
9ReTweets77Favorites·Details
#5
се јавувам на официјалниот број на главната железничка станица во Скопје, ми крева и ми вика АЛО

КАКО БЕ АЛО, НА СЛУЖБЕН ТЕЛЕФОН РАЗГОВАРАШ, ЈАС ЛИ ДА ТЕ ПРАШУВАМ ДАЛИ Е ТОА ЖЕЛЕЗНИЧКА ЕБАНА СТАНИЦА СКОПЈЕ
ИДИОТИ НЕПИСМЕНИ
5ReTweets85Favorites·Details
#6
Вчера отидов накај Скопје. Имам неколку случки да ви раскажам.

Нишка 👇
11ReTweets66Favorites·Details
#7
Денеска си детиште, а утре веќе гледаш сцена од филм каде што прават јајца и плачеш одвнатре НЕМОЈ СО ВИЛУШКАТА, ГО ГРЕБЕШ ТЕФЛОНОТ https://t.co/L4bMIXhsoQ
11ReTweets62Favorites·Details
#8
Смирено, му викам „Види, јас си дојдов од Барселона пред 1 недела, минев низ 3 аеродроми и 2 авиони, ги имам сите симптоми, одам во Скопје за да се тестирам, оти во Велес нема. Ако не сакате, не ставајте маски“.

Фаците нивни: 😳😳😳
И ми вика „Добро, фала“.
ХАХАХАХАХ
10ReTweets63Favorites·Details
#9
Дечки, кажете некој*а добра*ар психолог*а/терапевт*ка за анксиозност/хипохондрија/депресија/стравови што држи онлајн сесии.

РТ е пожелно.
12ReTweets18Favorites·Details
#10
Бугарија знае ли шо ден славиме денеска?
7ReTweets50Favorites·Details
#11
Полиција. Казни. Ред.
Толку е твитот. https://t.co/RtnoQWbvBn
8ReTweets44Favorites·Details
#12
Му викам: „Ептен сакам да го фатам возот за да не чекам 2 саати, еве ти 300 и тие ти се многу“.

Знам дека е криза бе дечки, ама срам да се има малку бе, само да се исцица, да се искористи, да се оштети за своја придобивка. Ужас. Бљак народ, ми се повраќа.
7ReTweets47Favorites·Details
#13
Тоа шо многу често читам дека некој комшија ви буши со бормашина у 7 сабајле у недела е уште еден доказ дека народот не е ни свесен за себе и своите постапки, ни за граѓанскиот етички кодекс, ни за општеството во коешто живее, ни за што тоа значат колективното домување и соживот.
6ReTweets48Favorites·Details
#14
Одвај чекам да дојде понеделник за да има 200 заразени наместо 400.
8ReTweets41Favorites·Details
#15
Сите женети шо пишувале настрана се во паника денеска. Зошто?
7ReTweets38Favorites·Details
#16
На патот од велешкото село Башино Село накај Воденицата редовно има глави од животни (јагниња најверојатно) поради тоа што некоја кланица таму ги фрла остатоците по ридот. Каква смрдеа има, да не спомнувам.
Сликиве се мои и од денеска.

Мојата чудесна земја. https://t.co/CtcvUdDKjm
8ReTweets16Favorites·Details
#17
-Добро, нема проблем, тука е полициската станица, ќе одиме со колава.
-Важи, супер.

Си седам, не знам шо очекуваше.

После 10 секунди, ми вика „Ајде 350 дај и следен пат пред да влезеш во такси кажи ако немаш пари.“ 😂😂😂
5ReTweets25Favorites·Details
#18
Итно ни треба платформата за да научиме да го разделуваме ова „сеуште“ конечно. https://t.co/KXfOQi6Eql
5ReTweets20Favorites·Details
#19
А бе, ви текнуе на ваа случка? 😂😂😂😂😂 https://t.co/b7SEJdVyWa
1ReTweets26Favorites·Details
#20
Ти викаш јас сум лапнал кромид, јас викам сдсм лапна негативна кампања, на здравје!
1ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Uğursuz Karımadresantafruta8
2(Л)УТКАmajaska5
3Elliepeseva5
4Lucky 💫tyxeroasteri4
5Love Songs & Boobsoltovski4
6Џигиdzigi73
7Ристо Спутникjosip_bros3
8Фломастериjane_sk3
9Batakojabatakoja3
10Лукреција Борџаmexconiglio2