TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LeaveCerseiAlone 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ @justpurpling
#reach: 35368   ( 878th )
#followers: 9252   ( 200rd )
@DD_strange_ Не е тоа твој проблем. Лично негов е.
Ако не ти се свиѓа одмини го. Некои од нас ја разбираат и таа страна на уметноста што не е останата во пештера
7ReTweets1Favorites·Details
Коа 11 Октомври се паѓа во Понеделник.
Македонци во дијаспора vs македонци во Македонија https://t.co/VWoxouvdPi
9ReTweets52Favorites·Details
Излегувам од туширање и ова ме чека. Зел ме направил мене со облеката и аксесорисот што ги спремив за денес.
Со саат со цицки со све.
Ќе се отрујам 🤦🏻‍♀️🤣🤣 https://t.co/8GVsyXxZ8g
0ReTweets42Favorites·Details
Педагошки мерки за неумни точкари 😆 https://t.co/Tosy8ONhK1
0ReTweets15Favorites·Details
Знам дека нема логика, ама како да не ги сакам американциве коа успеале од супа, нешто што е секаде у свет здрава храна да направат најнездрава, масна и највкусна чорба од карфиол, тон топено сирење и тон стопен путер у неа, да моментот коа ќе ја ставиш во уста ангели пеат во хор
0ReTweets13Favorites·Details
Нема ништо позаблудено и посамобендисано од организирана религија и корумпирана држава. Човештвото ќе најде спас кога ќе престанат да постојат и двете, а тие тоа никако да го согледаат https://t.co/kNELqkcnQd
1ReTweets3Favorites·Details
Чера вшума и мало заспано градче. Како да го хакнам животот, ова да ми е секојдневие, работа и живот?
Морам! https://t.co/noESjRA3yP
0ReTweets11Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog твојов твит научив дека процесот за бришење е олеснат. Мене рачунајте ме избришана https://t.co/m91ZiuPdM4
1ReTweets2Favorites·Details
Збогум Генерале
🇺🇸🇺🇸🇺🇸 https://t.co/TSa7XgUvyM
0ReTweets5Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog Ќе побараш на интернет решен да го направиш тоа и коа ќе ти излезе лавиринт од бирократски чекори што треба да ги направиш за тоа си викаш: “заеби, стварно имам побитни работи у животов”.
Истата таа држава тоа го има намерно отежнато за да манипулира со нашите гласови
0ReTweets3Favorites·Details
Од надвор ми замириса на некоја маџа која мозоков ми ја запамтил од детство коа живеев у Хром. Флешот ми е: се враќам од школо и тромаво качувам скали накај дома, а влезот мириса на ваква манџа.
Боуже, Минеаполисе сакупи се бијач, друже, мајко, кралице! https://t.co/uvRCe1GSp0
0ReTweets6Favorites·Details
@A_Golejska И вие така да си бидете коа ќе завршат сите лудории, деца ќе пораснат и ќе имТе време да си се посветите еден на друг.
Како мајка ти и татко ти. Мене па они ми се couples goals 🎈
0ReTweets3Favorites·Details
Не знам како да ви кажам, ама јас кога возам кола, само електрична возам.
Ова за сите глупаци кои уше живеат на дрво, читаат книги на хартија, возат коли на бензин, спијат на таван и имаат вошки
0ReTweets5Favorites·Details
Тетки што уште патуваат со бели кошули, тон накит и Луи Витон (like) ташни во кочина авиониве на American Airlines, гнасниве аеродроми во САД и мораат да стојат во долг ред за евтин сендвич со нас обичните смртници у фармерки и патики. Мисаааам, пардон мадам Панам не постои више https://t.co/EXrQZ46uy8
0ReTweets2Favorites·Details
Неколку од поглупавите закони на Минесота:
1. Ако имаш микро-пивница која сака да го продава брендот надвор од локалот, не можеш да имаш кујна/ресторан.
Лупхол на ова е што сите микро-пивници имаат food trucks паркирани надвор, за луѓето да можат да мезат со пивото
2. Не можеш
0ReTweets2Favorites·Details
да продаваш алкохол во продажен објект (не кафана) во ист простор со храната. Секој супермаркет, мора да има ѕид и посебен влез за у гранапот кај што продаваат алкохол.
3. До лани во Недела не смееше да се продава алкохол (фала му на универумот) го сменија ова со чрчдеј конечно https://t.co/KPwYEMEAEZ
0ReTweets2Favorites·Details
@Bavcov Пола од 50-те соединети држави легализираа Марихуана а ние уше треба да се тегавиме за дозвола за пиво и пица у ист простор?
Проблемот со пиењето е друг, на глобално ниво. Глупави државни регулативи нема да го решат тоа
0ReTweets2Favorites·Details
@BBozh Малку сум ти љубоморна и давам 3 карибски плажи во замена за ова 😍😍😍
0ReTweets2Favorites·Details
@RumShtangla Завчера слушав предобар подкаст на темава. Се вика Gonads: The Primordial Journey на Radiolab Многу е добар и смешен у исто време.
Препорачувам за добро поминати 30 минути
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Др Арсланагићarslajemenibog3
2ᴍʏᴄʀᴏꜰᴛ🚫dd_strange_1
3Zaneta Skerlevzaneta301
4Xhonathanvstevk1
5Јоцоmladenovskij1
6∫(e^x)dxenkriptirana1
7Бахчовbavcov1
8660bbozh1
9Ангелаrumshtangla1
10Ana Golejshkaa_golejska1