TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аleksandar @juvesnake
#reach: 52340   ( 602nd )
#followers: 3411   ( 1037th )
#1
Самозапалување, грабежи, сообраќајки, убиства, кршења на државна сопственост и се уште ВМРО не искочија со прес да побараат ОСТАВКА од Министерот за Внатрешни работи, како во добрите стари времиња кога си беа надежна опозиција..
10ReTweets27Favorites·Details
#2
Мед во чај, мед на кришка, мед во торти, мед во млеко, а паразит каде бе ???
Евате глупите амери ..😉
6ReTweets30Favorites·Details
#3
Му викам " имало нов земјотрес во Албанија,греота "
Ми враќа "ако,малку им е, Алах им враќа вака,цел свет го затрпаа со дрога,милиони умираат од Албанската мафија"..
Јусуф ми е колега, учен, школуван, верник, Албанец,
Тетовчанец..
7ReTweets24Favorites·Details
#4
Тоше беше голем баш и поради тоа што не дозволуваше политиката да го уништи.
Влатче чао..
3ReTweets35Favorites·Details
#5
Слушнавте дека МПЦ го избркале попот од работа што ги нарече верниците говеда на Водици ??
Ниту јас досега..
3ReTweets34Favorites·Details
#6
Интер шампион ???? https://t.co/kea1iJos8L
6ReTweets22Favorites·Details
#7
Само Мицко не аплаудирал на ратификацијата за влез во НАТО.
Кое лажливо, манипулаторско копиле е типов..
4ReTweets24Favorites·Details
#8
Со нов договор Магента, зедов со доплата нов СамсунгА50. После 3 недели користење се расипа и еве веќе месец сум без мобилен, го чекам од сервис.Што значи ќе добијам отворен, репариран или поправен моб.
Дали имам право да барам нов мобилен, дали имам право на тужба или ??
4ReTweets18Favorites·Details
#9
Го сакавме Латас, не разочара.
Ја сакавме Ванковска,не разочара.
Ја сакавме Катица,не разочара.
Го сакавме Калајџиев,не разочара.
Го сакавме Геро,не разочара.
Го савме Ефтов, не го сакавме Ефтов, го сакавме Ефтов, не го сакавме Ефтов, го сакавме Ефтов, не го сакавме Ефтов ....
3ReTweets21Favorites·Details
#10
Со еден настап Најчевска даде еврогол за Твоја.
Со секој твит Стевиќ им дава 3 автогола..
2ReTweets17Favorites·Details
#11
Пред Дождот беше фантастичен филм.
Се што потоа направи Милчо беше онака, обично, скромно,не толку за внимание.Но сепак Милчо направи кариера, истото им го посакувам и на медените 😍
1ReTweets18Favorites·Details
#12
Ќе идем на планина, ми треба воздух, ми треба преморување, препотување, токсини да исфрлам од себе.
Инаку таму горе скара и пиво ќе пиеме , ќе пуштам слики :)
0ReTweets20Favorites·Details
#13
Машиновозач во МЖ со плата 46000 ден. штрајкува и веќе трет ден ме остава без единственото превозно средство кое најбрзо и наједноставно ме носи на работа.
Инаку инженер сум со помала плата од машиновозачот и трет ден трошам од мојата плата за бензин заради богаташиве..
3ReTweets10Favorites·Details
#14
Авалонци, навистина Ви благодарам за секој концерт досега, ама карта за Масимо Савиќ 2000денари е некако претеризам.
Или ок е ??
0ReTweets19Favorites·Details
#15
Како е изводлив проектот " Влада без ДУИ" ??
2ReTweets13Favorites·Details
#16
Кометал беше Европски шампион во ракомет, а денес ко да немаме женска ракометна лига и репрезентација.
Дали истата судбина го чека и РК Вардар и машката ракометна репрезентација и зошто да ??
0ReTweets16Favorites·Details
#17
Како бирате кого заследувате?
Мене единствено важно ми е во моментот да твита, да има свои твитови. За тоа ми треба едно пролистување по ТЛ и заследувам. Што е толку страшно ако следите повеќе твитерџии?
Што е страшно и ако не мислат како вас?
0ReTweets14Favorites·Details
#18
Да се паметни сега од @SDSMakedonija па да го покажат документот на кој Мизрахи зема плата од државата Северна Македонија ..
1ReTweets11Favorites·Details
#19
@FireWaterMe вториот прст на десната нога ти е поголем од палецот..тоа
1ReTweets10Favorites·Details
#20
Наежување :)) https://t.co/seDKhBOICk
2ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1družermfcmk14
2Курвин Водењакjovanowsky13
3Васиљvlatkovasilj6
4Зоран Мијалковzoran_mijalkov6
5SDSM (СДСМ)sdsmakedonija5
6Професионалецjovanovski_mk5
7KatttP.katttp4
8Жикат'аzhikatha4
9Cosmopolitanalikiaj4
10Серпентинаantidotethought4