TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кафеџика☕ @kafedzikata
#reach: 20091   ( 467th )
#followers: 3265   ( 1275th )
Прво промени го знамето, па преговори.

Прво Рамковен, па преговори.

Прво Преспански, па преговори.

Прво името, па преговори.

Прво бугарска комисија за ревидирање на историја, па преговори.

Прво уставни измени, па преговори.

Се е прво - второ нема.
А преговорите не ни почнаа https://t.co/73VvzNDA09
58ReTweets177Favorites·Details
Прва вест денес, пензионерката што го напднала Таче за цените била од ВМРО.

И?

Што значи тоа?

Дека уствари евтини се јајцата од 90 денари и јогуртот од 80 денари, а само на тие од ВМРО им е скапо?
37ReTweets212Favorites·Details
Даноци плаќаме за да државата обезбеди "бесплатно" образование што е гарантирано право со Устав.
Ако нема пари за учебници, тогаш КАДЕ СЕ парите Господине Министре Велики? https://t.co/yCcgeWd8f7
27ReTweets102Favorites·Details
Тони Михајловски беше пресмешан на Златну Бубамару. Сг без Сашко Коцев, не е ништо исто.
Без кумановци ниедна смешка не е толко смешна, признајте си 🥴
6ReTweets109Favorites·Details
АСНОМ во учебникот по IV одд!
Суптилно извртување и релативизирање!
Без наведување на тоа против КОЈ се бореле, кој е тој окупатор? Сите се бореле "а меѓу нив и Македонците", па упорно потенциран тој соживот а Ченто наведен на крај, демек Ченто и други. https://t.co/e8q3nlYuvQ
18ReTweets60Favorites·Details
Денес видов солзи радосници зошто брат и го примил лекот за цистична фиброза. Лиеше без престан
Да ти ебам државата скапана што дозволи да им почине пациент.
Да се сменел закон за да можеле да набават лек.
Демек све по закон сме, па немаше да им простиме ако без закон го набават.
8ReTweets71Favorites·Details
Severnomakedoncima, брате!

Идентитет бетон! https://t.co/1HOy7NYYyr
11ReTweets50Favorites·Details
Мајко мила, дали после толку д'ткање рече "учебниците се готови" ?!?!?!?!?!?!?!?!? 🙈

ХаХхаххахахахахХахахааааааааа
АПРИЛ месец е бе Таче, АПРИЛ! https://t.co/AeMGSmWec0
13ReTweets37Favorites·Details
169 бугари има во државата а
останатите 95% се тие со бугарски пасош.
Ние Устав ќе менуваме! https://t.co/FioHlvYLAH
10ReTweets47Favorites·Details
Да се надоврзам на твитот подоле.
Денес нова лекција под наслов "Референдум за независност"

Никаде не стои дека била прогласена независна Република Македонија.

Погледнете само каква игра на зборови.

Тивко и стихијно бришење на колективната меморија започнува од најмалите. https://t.co/l73Qdi2edc https://t.co/TECErng9n4
11ReTweets31Favorites·Details
Од Град Скопје, во Бутел запнале да прават улица која е исцртана да поминува низ дворови на некои луѓе кои цел живот плаќаат данок за тоа парче земја.
Гледам на видеото простор широк како 3 стадиона а Град Скопје не сака да ја помери трасата.
Оваа Данела отиде скроз од памет 😠
9ReTweets38Favorites·Details
Ако ги тргнеме тие 20%, значи дека даваме легитимитет на двојазичноста и Албанскиот јазик ќе биде официјален па дури и да се само 10% албанци.

После и бугарите ќе бараат јазикот да им го ставиме како официјален што значи 0.1 % бугари ќе не дупат во здрав мозок. https://t.co/Soim5aHT0p
10ReTweets33Favorites·Details
15 годишни тинејџери киднапираат деца и кој знае што им прават и кај ги носат.

Да пратиш дете во продавница и некој да ти го украде. https://t.co/LEvwsaymsR
8ReTweets28Favorites·Details
@somnitelen69 Ова е почеток на крајот на една ера. Само ти не го гледаш. Американците тонат, економската тежа на светот се менува.
Овие на сликата се Ноевата арка. Ние сме на погрешна страна
8ReTweets18Favorites·Details
@BlackTaurus7 Види ги имињата на ликовите низ кои се објаснуваат лекциите. https://t.co/KQRMnrhdcT
8ReTweets14Favorites·Details
@omilenata Колку годинки имаш?
По редослед бе 🤣
Ај сега боите
1ReTweets15Favorites·Details
@MKDProLet Зошто да не, па нека го врати!
И нека подзачисти споменици по Центар, странци врват, нема смисла
1ReTweets1Favorites·Details
@marijadzs Кучиња што не се митарат се малтезери и пудли и тие едни малечки и шицу (мислам како на сликата што ти ја пуштија подолу)
0ReTweets2Favorites·Details
@marijadzs Инаку мене ми е желба од дете да имам бигл. Знам дека се пргави, бараат полиња за трчање и поради тоа не си ја исполнив желбата 🙂
0ReTweets2Favorites·Details
@LileStechajka Исто и јас, само од - до. 🤣
Не знам ни леб, ни кифли, ни пити, само вака "од замрзивач у уста"
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сомнителен 🇲🇰🇪🇺⚡️🇺🇦 🇺🇸somnitelen697
2Креативниотkreativenum7
3M@raM@m@T@marijadzs4
4Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus72
5Ratkoslavatheiceq646597042
6🔪🇷🇺ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🇰🇵🦴lilestechajka2
7Magnetitvicbezslic2
8Џиги-Миги ᛞᚨᚾᛁᛖᛚdzigi_migi2
9Јордан Пиперката 🇲🇰kozica_cer2
10Летечи фахманficoku2