TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 44   ( 3018th )
#followers: 45   ( 33887th )
@Kafedzikata @somnitelen69 Лелелел понављачиве станаа геополитички експерти 😂😂 абе изгубете се ебате небањатите русофили
1ReTweets2Favorites·Details
@C4i7Z - Финска во НАТО е завршена работа, 30 членки ратификуваа.
- Бахмут не е паднат, иако смешно е што освојување на град колку Велес (после месеци и месеци борби) се претставува како успех за светската “супер сила”.
0ReTweets2Favorites·Details
@toilet_paper10 Е не, тебе гратис ќе ти ги дадат
0ReTweets1Favorites·Details
@TheHolyEmperor2 За греота си. Русија освен проектот за Санстефанска Бугарија немала никаков друг проект за Македонија. Ве жалам сите русофили, ебан грам мозок немате.
0ReTweets1Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio @NikolaNeloski Секако дека ќе побегнеш кога немаш аргументи и релевантен извор за глупостите кои ги изнатреска. Биди ми поздравен ✌️
0ReTweets1Favorites·Details
@Just_evil_dude @dir_larysa @Bujar_O Абе глупаку, тоа што министерот е дел од некаква партија не го брише тоа што Русите го направија во Буча.
0ReTweets0Favorites·Details
@Just_evil_dude @dir_larysa @Bujar_O Ја рогнаа m a i k a t i
0ReTweets0Favorites·Details
@TheHolyEmperor2 Зошто Русите не инвестираат во цркви како што турците инвестираат во џамии?
0ReTweets0Favorites·Details
@TheHolyEmperor2 Не, затоа што за нив не постоиме и не сме им во сфера на интерес. И подобро.
0ReTweets0Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio Да, ги прашаа Финците - во сите анкети во големо мнозинство беа за влез во НАТО. Свесни се дека граничат со циганарија која утре може да измисли смешен повод за да ги нападне. Е сега кога се дел од НАТО, ќе им го мазнат. На Путлерче нека му е честито новиот НАТО комшија 🥳 https://t.co/3LeJ7NpYMw
0ReTweets0Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio Извор?
0ReTweets0Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio Да… еднаш “моќниот” СССР се осуди да ги нападне, ама го претрпеа најголемиот срам во историјата. Инаку НАТО веќе има артилерија и Патриот ракетни системи во Балтичките земји кои граничат со Русија, а таму летаат и стратешки бомбардери на Алијансата. Што направи Путин околу тоа?
0ReTweets0Favorites·Details
@NikolaNeloski @BumBumCiaoTokio Ден денес уште подобро може да се види колку се способни за војна… Бахмут, град колку Велес не можат да го освојат со месеци. Ama bratu ako se kurci Finska odma ke go papa od rusite hehe slusajgo batkoti
0ReTweets0Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio @NikolaNeloski Зошто имаш потреба да го вадиш селското од тебе и да навредуваш, толку ли не те воспитале твоите? Цел НАТО се бори? 🤣 Ако ги погледнеш фактите во очи, ќе видиш дека Украина дури сега почна да добива тенкови. Досега ги одбива нападите со застарени оружја налик нашите тенкови 🤡
0ReTweets0Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio @NikolaNeloski Освен артилериски системи, претежно е лесно оружје, рачни ракетни системи, па ако Русија беше некаква сила досега ќе беше во Киев. До вчера го немаше главното, авиони и тенкови, па ќе видиме како ќе се одвива понатаму војната 😉 Зошто би кукал? НАТО и МК не се во војна со Русија
0ReTweets0Favorites·Details
0ReTweets0Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio @NikolaNeloski Како мислиш не ни почнала? 60 километсрска колона со тенкови беше пред Киев лани. Како ги загубија Харков и Херсон, како најмоќниот брод “Москва” им беше потопен ако не ни почнале?
0ReTweets0Favorites·Details
@BumBumCiaoTokio @NikolaNeloski Другар, смешен си, стварно не сакам да те навредам ама једино ти тука праиш детски муабети без да обезбедиш релевантни извори за тоа што го тврдиш.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Tomče Kruzev🇲🇰🇸🇮bumbumciaotokio10
2Nikola Neloskinikolaneloski7
3Justice boytheholyemperor23
4Гнаса гнасосанаjust_evil_dude2
5Larysa Dirdir_larysa2
6Bujar Osmanibujar_o2
7Кафеџика☕kafedzikata1
8Сомнителен 🇲🇰🇪🇺⚡️🇺🇦 🇺🇸somnitelen691
9Раск🅰️жу🅱️ачотtoilet_paper101
10☜☆☞ Чиз™ ☜☆☞c4i7z1