TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kajgana @kajgana
#reach: 41871   ( 810rd )
#followers: 8120   ( 243rd )
#1
Нотен запис на Моцарт продаден за 372.500 евра https://t.co/rvkJIWDlyb
2ReTweets3Favorites·Details
#2
Полицијата во САД го тестира роботот Spot во полициски акции https://t.co/YHOUcxvU2x
2ReTweets1Favorites·Details
#3
Почина Таска Балабанова – гласот на детството https://t.co/6KOtJtT5mw
1ReTweets2Favorites·Details
#4
Македонец гугла - најпребарувани поими во Северна Македонија во 2019 https://t.co/IMIjAsESDs
1ReTweets2Favorites·Details
#5
Хирург во Франција обвинет за педофилија, 250 потенцијални жртви https://t.co/YzaQwY9F15
1ReTweets1Favorites·Details
#6
Сведок во „Таргет-Тврдина“: Пристап до прислушуваните броеви имаа Мијалков, Грујевски и Николиќ https://t.co/Ck9C14DWa5
1ReTweets1Favorites·Details
#7
Бројот на нарачки за контроверзниот Tesla Cybertruck надмина 250.000 https://t.co/O2IQTYdcid
1ReTweets1Favorites·Details
#8
Од утре температури под нулата, од вторник снег на планините https://t.co/ER757fIb1D
1ReTweets1Favorites·Details
#9
Нирбургринг не простува – патеката на дожд не е за аматери https://t.co/ct8KJBH7sb
1ReTweets1Favorites·Details
#10
Првиот трејлер за „Black Widow“ со Скарлет Јохансон https://t.co/y6Uw9KVgAS
1ReTweets1Favorites·Details
#11
Како да направите камера за во автомобил од стар смартфон? https://t.co/EuThnrrySj
1ReTweets1Favorites·Details
#12
ОЈО отвори постапка против четири лица за инцидентот во „Александар Палас“ https://t.co/qw83IycizM
1ReTweets1Favorites·Details
#13
МАНУ усвои Повелба за македонскиот јазик https://t.co/ojgWhDeWqr
1ReTweets1Favorites·Details
#14
Меркел: Путин е победникот на Нормандискиот самит https://t.co/1qY4Lz567U
1ReTweets1Favorites·Details
#15
Клоп го продолжи договорот со Ливерпул до 2024 година https://t.co/mxMGdVPV7w
1ReTweets1Favorites·Details
#16
Приведени двајца актери во Гостивар, прекинале проба на театарска претстава https://t.co/F6gLQe6nd8
1ReTweets0Favorites·Details
#17
Од утре заладување: Поларни ветрови ќе ја зафатат Европа, снег на Балканот https://t.co/hOTN1LS3GM
1ReTweets0Favorites·Details
#18
Низ фотографии: Сиднеј се гуши во опасен чад https://t.co/hCVZA0q1n9
1ReTweets0Favorites·Details
#19
Институт за македонска литература: Со ставот на БАН се негира македонскиот национален идентитет https://t.co/xerT4P0jBR
1ReTweets0Favorites·Details
#20
Луксембур ќе биде првата земја со бесплатен јавен превоз https://t.co/IUztSQENZs
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии