TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

MITE NAJDOFF @kalabalak_
#reach: 50698   ( 78th )
#followers: 2932   ( 1471st )
И со фем-киве се претера😡

Црквата, барем во Македонија, најмалку е крива за правата на жената. Овој транспарент е говор на омраза и навреда на верски чувства ⚠️

Простете ми мои дами,но ваквите будалетинки знаат да усерат се! Со вакви ликови тешко на сите нас🤦‍♂️🤦‍♂️ https://t.co/s1oU7hAtYm
54ReTweets290Favorites·Details
јас поомаловажувачки и понавредлив перформанс за жените од овој немам видено. Ова е навредливо и за целиот човечки род 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

се извинувам за вознемирувачката содржина https://t.co/KmjqgECqUC
44ReTweets139Favorites·Details
Павле пак во елемент 😆😆😆

🤦‍♂️👇👇👇👇🤦‍♂️ https://t.co/NdnyPKty93
28ReTweets177Favorites·Details
стани @o_spasovski да те види пластичарска https://t.co/FW4z6N5pu3
37ReTweets104Favorites·Details
⚠️Надзорот на изградбата на коридорите ќе го врши компанијата ЕЛЕКТРА СОЛУШНС која “до вчера“ се занимавала со шиење ГАЌИ и ПРСЛУЦИ 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

👉главно парите за надзорот ќе поминат низ оваа компанија и компанијата на Димитријевиќ, за кои Груби тврдеше дека се слипинг партнери
👇 https://t.co/X9YQRsqFq1
37ReTweets58Favorites·Details
⚠️ЧЕКАЈТЕ ДРУГАРИ ⚠️

За разлика од Македонија која речиси целото тешко наоружување го донираше на Украина, Албанија нема дадено речиси ништо⁉️ https://t.co/O9m0fPg6iK
31ReTweets81Favorites·Details
кајгана го направи 🥚🍳 https://t.co/TAKT8TTg5D
25ReTweets78Favorites·Details
ама Оливер рече дека стапката на криминалитет е падната?!
од каде сега вакви престрелки во кои двајца полицајци се тешко ранети? https://t.co/n3Qr54Bpgb
28ReTweets64Favorites·Details
Груби од скандал во скандал https://t.co/Hhb9Mv0Zpl
27ReTweets67Favorites·Details
априлилили https://t.co/fPVhmRNO7O
26ReTweets69Favorites·Details
⚠️Отидоа 12 функционални хеликоптери за џабе, а не знаеме за колку пари ќе купиме 8 “нови“ 🤔

⚠️Дониравме тенкови, транспортери, авиони, ПВО, артилерија ...

⚠️Некој да даде инфо што остана од оружје во АРМ? @SlavjankaPetrov , @DKovachevski , @SPendarovski , студио, било кој? https://t.co/APr2XPUWQc
27ReTweets59Favorites·Details
Северен Апсурдистан гори, ама битно макароните се 4 денари поефтини

МРШ https://t.co/TpfS4uaaoY
25ReTweets65Favorites·Details
Спиете ли мирно Хрвати?
🤣🤣🤣🤣🤣
И преди и сега Хрватска е бугарска
🤣🤣🤣🤣🤣

соседов не е у винкла
👇👇👇👇👇👇 https://t.co/XAcJKK1SY1
22ReTweets65Favorites·Details
Судството е пупка 😡

маршот во колку е најавен? https://t.co/njg6o87dLe
19ReTweets76Favorites·Details
оваа што се преставува како министерка за труд убедува дека не е лошо што ќе увезуваме работници од Бангладеш и Пакистан, а извезуваме наш квалификуван кадар во западна Европа 🤦‍♂️

Од “блескаме“ и “живот во Македонија“ дојдовме до работници и доселеници од унга-бунга држави

МРШ https://t.co/25hhylWuP3
19ReTweets63Favorites·Details
👉Ви текнува кога Мартин Костовски од СДСМ викаше дека платите од 1000 евра не им се доволни да се врзе први со први, епа сега следи покачување од 78%

а ти Македонче скенирај сметки 😡😡😡😡 https://t.co/9A70F23TnW
17ReTweets70Favorites·Details
Не се арни, жими се⚠️

На бугарскиот центар му украле еден МОНИТОР и тоа било напад на Бугарија. МОНИТОР?! ... а тек тастатурата да им ја земале , војна ќе ни објавеа 🤦‍♂️ https://t.co/9UF9KshyNf
15ReTweets76Favorites·Details
⚠️ЧЕКАЈТЕ ДРУГАРИ⚠️

Студентскиот дом во Штип
и
Новиот студентски дом во Тетово

👇Едно опшесФо за сите👇 https://t.co/wtw1ximcA8
18ReTweets53Favorites·Details
⚠️ЧЕКАЈТЕ ДРУГАРИ⚠️

Побогу зошто мора 10 ДЕНА да се организира манифестација Денови на НАТО со низа настани, во услови кога државата нема пари да испечати учебници⁉️

З О Ш Т О ❓ https://t.co/3RZ2vcebNV
19ReTweets48Favorites·Details
👉До каде е реконструкцијата на автопатот кај Катланово❓
👉До каде е изградбата на автопатот кон Охрид❓
👉До каде е изградбата 2км на автопатот кон Блаце❓
👉До каде е инвестицијата за електомобили во Тетово за која се издвоија милиони државна помош❓

*ова со надзоров е капак
19ReTweets43Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dimitar Kovachevskidkovachevski2
2Вистиномер.мкvistinomer1
3Oliver Spasovskio_spasovski1
4Slavjanka Petrovskaslavjankapetrov1
5Stevo Pendarovskispendarovski1
6Курвин Водењакjovanowsky1