TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 61217   ( 338th )
#followers: 633   ( 6692nd )
Што е СИЛНА ЖЕНА?
Снежана Караџовска, после 4 години по сообраќајна несреќа со автобус каде ги губи нозете над колена, трауми и негрижа од институции, со единствена желба - да биде независна и сама да се грижи за себе, да движи на протези...конечно желбата и се остварува! <3 https://t.co/9CDkVoXs02
97ReTweets770Favorites·Details
Тоа што се случи не е само трагедија. Трагедија е ужасен инцидентен настан, што би се рекло „од Бога така пишано“.
Ова кај нас е системска хаварија. Која прескапо ја плаќаме.💔💔💔😭46 души, 12 деца 😱
Не сме сигурни ни на патишта ни во болница.
Системот ни е трагично расипан.
17ReTweets89Favorites·Details
@VladaMK Болни сте, болни, а не знаете колку сте болни 🤮
0ReTweets8Favorites·Details
@Unicorn94473464 Борец. Да беше до нашиве институции кои ја маткаа 4 год, ќе останеше заглавена во количка и зависна цел живот од фамилијата, за основни животни и секојдневни функции.
Прекрасна жена.
0ReTweets4Favorites·Details
@MaminaMaca @andon_ru Адвокатска црква ахахаххаха 😂😂😂
0ReTweets4Favorites·Details
@MrsUnkn20907730 Пфф затоа сум ја овде божица, таман си е😂
0ReTweets4Favorites·Details
@andon_ru @Scarlett_O_5 Е ова е веќе нешто, да се види бре храната 😂А не наочари да си носиш од дома за во ресторан да јадеш😂
0ReTweets3Favorites·Details
@Scarlett_O_5 @Andon Оф оф, сирот Андон, ем му зуе главата, ем ќе изгуби на крај 😂
0ReTweets3Favorites·Details
@MaminaMaca +1, ама решив, ќе се пренасочам на шопинг
0ReTweets3Favorites·Details
@Narciss97378758 @monsyssys @MaminaMaca Перверзна некоја машта имаат, и тоа лошо перверзна, си пишуваат на тастатура и не сфаќаат дека од другата страна живи луѓе читаат.
Јас сум емотивец, плачам на филмови и книги, ама таму бар знам дека е фикција, а овде....
0ReTweets3Favorites·Details
@tea_cup_it @Gile13Prase @Narciss97378758 Помалце време у кујна, и оп, ете време за серии :) :) :)
0ReTweets3Favorites·Details
@tindomiell Џабе велиш не-се-десило, ја верувам дека се десило! 😭😊
0ReTweets5Favorites·Details
@MrsUnkn20907730 @Scarlett_O_5 @traitor_slayer Ама не можеме сите сè да знаеме и прочитаме, многу има за читање :)
Еве и Кауристан не прочитал дека и интровертните и анксиозни имаат пријатели :)
0ReTweets2Favorites·Details
@Scarlett_O_5 @MrsUnkn20907730 @traitor_slayer Јас уклучив твитер за да тресам зелени, доста морам да сум паметна по цел ден и дома и на работа, ама еве не можеш ни тоа тука упм 😭
😂😂😂
0ReTweets2Favorites·Details
@andon_ru Друже си се измачил ти вчера со мениво, кажи и на жена ти грашок да ти напраи за викендов 😂
0ReTweets2Favorites·Details
@Lilith_122 Млада си, нормално е да сонуваш за љубов. Има луѓе во повозрасни години кои останале сами и едноставно сакаат да испијат кафе сабајле со некого и муабет да си имаат.
0ReTweets2Favorites·Details
@Lilith_122 Охх јас би ги гушнала тие, ич не им е лесно :(
0ReTweets2Favorites·Details
@tome_corner Сега е таа среќна 😊Или не? 😂
0ReTweets2Favorites·Details
@Dremka @md_marmar Го купуваш готово лиснатото, или замесуваш со брашното?
0ReTweets2Favorites·Details
@SeniEni Можеш да отвориш опција за ретвит?
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Scarlett O'Harascarlett_o_54
2andon.ru🔱🔱🔱andon_ru4
3Карпаmrsunkn209077303
4Чесната Куртизанаmitkohondrija3
5Jackie Omaminamaca3
6Лилитlilith_1223
7Извесна Бренда 🌚 Ребрендиран профилklarascholz2
8Северен Кауристанtraitor_slayer2
9🍀tea_cup_it2
10Дремкаdremka2