TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карамба Барамба @karambabaramba
#reach: 57005   ( 337th )
#followers: 1081   ( 4121st )
Ало МТВ... дали сте нормални? Кому давате медиумски простор? 🤬🤬🤬 https://t.co/mTOddcVKIy
33ReTweets162Favorites·Details
Иде на предновогодишни журки, иде на журка за нова година во кафич/кафана... гужва, сите викаат, пеат, си честитаат НГ со гушкање... се лапа со некој/а...
фаќа корона... од изолација твита: "да ти ебам фајзерот, не штити од ништо. Короната е вештачка. Нѐ лажат за вакцините". 🙄
17ReTweets100Favorites·Details
На пазарот влегува трет телекомуникациски оператор. На состанок во А1...
Шефот: дечки, што да направиме да останеме конкурентни? Да не ни бегаат клиенти?
Дечките (едногласно): да ги намалиме ТВ каналите и да ги тргнеме најдобрите!
Шефот: одлична идеја дечки!
11ReTweets96Favorites·Details
Ова дете ќе догура далеку 😂 https://t.co/u1tShlccv0
7ReTweets30Favorites·Details
Погодете ја земјата! Или знамето...сеедно. 🤦🤦🤦 Браво Просветно дело 👏👏👏 https://t.co/YrKU3u9ril
5ReTweets23Favorites·Details
Просто е другари. Немаме институции. За култура знаеме дека нема. Ама кога нема култура, постои институција за санкција. Додека е вака, ќе продолжи дивеењето 😓 https://t.co/4RqpgR0WX2
3ReTweets16Favorites·Details
@aleks031108 @buturipol Јас досега не сум сретнал дете што го гуши маската без родителот да му каже дека го гуши. 🤷 А политичарите слободно може да умрат. Ме боли за нив. Немам контакт со такви морониж
1ReTweets3Favorites·Details
@Soncevka Не е епидемија се уште. 50% не се вакцинирани. И многу луѓе добиваат Лонг Ковид иако лесно поминуваат. Затоа не треси. Ако толку мислиш дека не е страшно, тркни до Инфективна помогни. 🤷
1ReTweets2Favorites·Details
Колку пари е ова и каде да го купам? 😍 https://t.co/XBuCOcnDS4
1ReTweets6Favorites·Details
@Jane_Sk Мене не ми е јасно како до сега некој не му влегол со предница во багажник
0ReTweets4Favorites·Details
@Hedera_Genus @asimilacija Тоа е така за кога ќе заебеме ептен работа, сами да си бидеме криви 🤷 Ако сме протекторат ќе треба некој друг да преземе одговорност.
0ReTweets4Favorites·Details
@LawyersHuman @DimeS10cent @dpehche @dArsovec Има многу едноставно решение, ама сите одбиваат да го направат. Подземни и надземни премини. Како во цел свет. И џиновска ограда измеѓу. Ама ај ние ќе се правиме најпаметни на свет.
0ReTweets4Favorites·Details
@JumalaTuoni @chokoleshnik А јас со птицата што да кажам?
0ReTweets3Favorites·Details
@arthurgordonpy3 Поише личи на Ѓорѓи Крстевски ама ај... 😂
0ReTweets6Favorites·Details
@andon_ru И да, ама и не. Култура се прави со санкција. Ова е потврдено низ историјата милион пати. Почнува како страв од санкција, а завршува како култура на целото општество.
0ReTweets3Favorites·Details
@andon_ru @VidanaDeSign Не се расправаме. Си муабетиме и разменуваме мислења. 😁
Ама со последново твое скроз се сложувам. Ништо без волја за промени. 😓
0ReTweets3Favorites·Details
Инаку МК пошти ја прекина оваа услуга затоа што масовно се крадеа пензиите 🤷 https://t.co/hRLh3QOjvR
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Al1ks2$$4aleks03110828
2Токсоносецотbuturipol27
3Dime (5,47087 ден.)dimes10cent19
4Macedonian Lawyers for Human Rightslawyershuman18
5Davor Pehchevskidpehche18
6Darko Arsovskidarsovec18
7KoToTamoPevavladimirjosifo117
8Justiceallwillbefine099
9andon.ru🔱🔱🔱andon_ru8
10Benny Lavaandov_s7